درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده  »   جایگاه شهدای مدافع حرم از شهدای دفاع مقدس بالاتر است
23 دی 1395 , ساعت 12:36

جایگاه شهدای مدافع حرم از شهدای دفاع مقدس بالاتر است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، دیدار هفتگی محمد سعادت، رئیس فرهنگسرای رضوان از خانواده شهدا این هفته با بازدید از خانواده شهید جاویدالاثر مرتضی کریمی امروز 22 دیماه، انجام شد.

در این دیدار محمود صلاحی، رئیس هیئت مدیره و رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به عنوان مهمان ویژه در برنامه حضور داشت.

صلاحی در این برنامه اظهار کرد: خدا را شاکرم که توفیقی به من دست داد تا امروز در خدمت خانواده شهید مدافع حرم مرتضی کریمی باشم. من برای اولین‌بار است که در مراسم دیدار از خانواده شهدا شرکت می‌کنم زیرا هم توفیق نداشتم هم اینکه از نگاه کردن به چشمان فرزندان شهدا خجل هستم.

وی افزود: باور دارم که شهدای مدافع حرم جایگاهی بالاتر از شهدای هشت سال دفاع مقدس دارند، چون شهدای جنگ تحمیلی از طرف امام(ره) مکلف به حضور در جبهه‌ها بودند؛ در ضمن جهادشان برای دفاع از آب و خاک‌شان بود ولیکن مدافعان حرم تنها به عشق پاسداری از حرم حضرت زینب(س) جان خودشان را در مخلص اخلاص گذاشته‌اند.

صلاحی ادامه داد: من سال 58 زمانی که 19 سال داشتم در جبهه‌هایی نبرد علیه منافقان کوردل حاضر شدم؛ آن زمان منافقانی که در کردستان دست به شرارت می‌زدند کارهایی نظیر داعشیان انجام می‌دادند اما تکلیفی که امام(ره) به ما کرده بود باعث شد ترسی به دل راه ندهیم و در مقابل آنها بایستیم ولیکن مدافعان حرم حتی از سوی حضرت آقا مکلف به حضور در سوریه نشده‌اند و تنها عشق و علاقه خودشان به حضرت زینب(س) سبب حضورشان در سوریه است.

صلاحی با تاکید بر اینکه اگر شهادت نبود انقلاب نیز نبود گفت: همان‌گونه که شهدا سبب شکل‌گیری و پیروزی شده‌اند مدافعان حرم نیز برای ما امنیت و آسایش به ارمغان آورده‌اند پس ما باید در تمامی لحظات خود را مدیون خانواده آن بزرگواران بدانیم.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تاکید کرد: یزید تنها در زمان امام حسین(ع) نبود بلکه همیشه یزیدیان وجود دارند برای همین یک زمان یزید در لباس شاه معلون ظاهر می‌شود و در زمانی دیگر لباس صدام و داعش را به تن می‌کند. پس همیشه می‌توان عاشورایی عمل کرد و مقابل یزیدیان به پا خواست کاری که مدافعان حرم آن را انجام می‌دهند.

بعد از سخنان صلاحی همسر شهید نیز در بیاناتی اظهار کرد: من 15 ساله بودم که با همسرم که در آن زمان 22 سال داشت آشنا شدم ما هر دو بسیار جوان بودیم و شاید از بسیاری موضوعات بی‌خبر اما مرتضی کریمی همچون یک انسان فرزانه به موضوعات اشراف و آگاهی داشت و همین ویژگی باعث شده بود تا من نیز تحت تاثیر ایشان راهی درست در زندگی پیش گیرم.

وی اضافه کرد: به‌شخصه در زمان ازدواج توقع مادی از همسرم نداشتم و وی نیز از من خواسته‌ای غیرمعمول نداشت تنها همسرم به روی ادامه تحصیل و حجاب تاکید می‌کرد و می‌گفت حجاب است که گوهر یک زن مسلمان را حفظ می‌کند.

وی درباره وظیفه پدری همسرش چنین اظهارنظر کرد: همسرم با دو دخترش رفتاری بسیار دوستانه داشت و هر گاه در خانه حاضر بود با آنها بازی می‌کرد برای همین فرزندانم بسیار پدر خود را دوست می‌داشتند و هنوز هم به نوعی رفتن او را باور ندارند.

این همسر شهید با بیان اینکه در ابتدا راضی نبوده که همسرش به سوریه رود گفت: زمانی که برای اولین بار همسرم به ما گفت که تصمیم به رفتن به سوریه دارد به هیچ‌وجه با خواسته‌اش موافقت نکردم چون می‌دانستم رفتنش بازگشتی نخواهد داشت اما روزی وی به من گفت اگر به من اجازه ندهی چگونه می‌خواهی در روز قیامت جواب حضرت زینب(س) را بدهی. در این زمان بود که قانع شدم و برای وی آرزوی سرافرازی کردم.

وی به مطلب فوق افزود: همسرم برای اولین بار بود که به سوریه اعزام می‌شد و تنها بعد از 11 روز به شهادت رسید؛ وی براثر اصابت موشکی که به آمبولانس شلیک شده بود، شهید شد. برای همین از پیکرش چیزی باقی نماند و امروز از این شهید به عنوان جاوید الاثر نام برده می‌شود.

بعد از سخنان همسر شهید، حنانه، دختر شهید شعری در وصف حضرت زینب(س) خواند و سپس گفت: دوری پدر برای من و خواهرم بسیار سخت است به‌ویژه اینکه پدر انسان همانند بابای من بسیار مهربان و دوست‌داشتنی باشد اما وقتی می‌فهمم که پدرم به خاطر دفاع از حرم حضرت زینب(س) به شهادت رسیده احساس افتخار می‌کنم و سرم را جلوی دوستانم بالا می‌گیرم.

ملیکا، دختر کوچکتر شهید نیز در سخنانی تصریح کرد: من قبل از اینکه پدرم شهید شود خواب شهادتش را دیده بودم به این صورت که پدرم سوار هواپیما بود و به دور خورشید می‌چرخید و من به همراه خواهر و مادرم از روی زمین برای وی دست تکان می‌دادیم.

پس از سخنان خانواده شهید مرتضی کریمی کیکی به مناسبت تولد این شهید جاویدالاثر آورده به مراسم آورده شد و توسط فرزندان وی بریده و بین جمع تقسیم شد.

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت