درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   برگزیده, فوتبال ایران, ماشین سازی  »   واکنش مسئولان ماشین سازی به انتشار خبر جدایی تیموریان
22 دی 1395 , ساعت 19:10
واکنش مسئولان ماشین سازی به انتشار خبر جدایی تیموریان

پس از حضور در تمرین ماشین سازی

واکنش مسئولان ماشین سازی به انتشار خبر جدایی تیموریان

برخی از رسانه ها با اشاره به ادعای زمانی، عضو هیات مدیره استقلال تهران، کار تیموریان پیوستن تیموریان به ماشین سازی را پایان یافته عنوان کرده و گفته اند این بازیکن امروز رضایت نامه خود را دریافت کرده و نیم فصل دوم را در استقلال تهران توپ خواهد زد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، برخی از رسانه ها در حالی خبر تسویه حساب آندرانیک تیموریان با ماشین سازی را منتشر کرده اند که این بازیکن در تمرین ماشین سازی حضور داشت.

برخی از رسانه ها با اشاره به ادعای زمانی، عضو هیات مدیره استقلال تهران، کار تیموریان پیوستن تیموریان به ماشین سازی را پایان یافته عنوان کرده و گفته اند این بازیکن امروز رضایت نامه خود را دریافت کرده و نیم فصل دوم را در استقلال تهران توپ خواهد زد.

کاپیتان ماشین سازی که در روز های اخیر دچار بیماری شده بود پس از طی دوره نقاهت از امروز به تمرینات ماشین سازی بازگشته و به نظر می رسد با توجه به خواسته های فرهاد کاظمی، جدایی او از ماشین سازی چندان هم آسان نخواهد بود.

مطالب مرتبط

به سقوط فکر نمی‌کنیم/ نیم فصل را با برد به پایان می رسانیم
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، آندرانيک تيموريان با اشاره به شرايط خود و تيمش در آستانه ديدار برابر سايپا در آخرين بازى نيم فصل اول رقابت های لیگ برتر فوتبال گفت: براى ...
سورپرایز آندو در مشهد توسط هوادار معلول
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن ؛ آندرانیک تیموریان که برای برگزاری دیدار ماشین سازی با پدیده مشهد راهی این شهر شده بود توسط هوادار مشهدی سورپرایز شد. امير طوسى ، معلول ...
تیموریان: امکانات لوکس قطر و چین را نداریم/ هدف ما صعود به دور دوم جام‌جهانی روسیه است
کاپیتان تیم ملی ایران با مجله فوتبال آسیا به گفت‌وگو نشسته است و درباره مسائل مختلفی به صحبت پرداخت.
کاپیتان امروز تمرین نکرد.
عدم شرکت تیموریان در تمرین امروز ماشین سازی

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت