درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   آسیا و اقیانوسیه, اخبار کوتاه, برگزیده, تک خبر ویژه, جهان  »   باید برنامه تحقیقاتی بی‌وقفه موشکی سپاه ایران قطع شود/ لزوم تقویت آمریکا به سلاح‌های بازدارنده اتمی
16 دی 1395 , ساعت 9:58
باید برنامه تحقیقاتی بی‌وقفه موشکی سپاه ایران قطع شود/ لزوم تقویت آمریکا به سلاح‌های بازدارنده اتمی

نشنال ریویو:

باید برنامه تحقیقاتی بی‌وقفه موشکی سپاه ایران قطع شود/ لزوم تقویت آمریکا به سلاح‌های بازدارنده اتمی

نشریه آمریکایی نوشت: رییس جمهور جدید آمریکا باید با راهبرد جدید با پیشرفت‌های ‌موشکی ایران و کره شمالی مقابله کرده و با شبکه‌های توسعه و تحقیق موشک‌های بین قاره‌ای برخورد قاطع کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، نشریه آمریکایی «نشنال ریویو» در گزارشی به قلم «تام روگن» در زمینه تقویت مواضع آمریکا در زمینه مقابله با  موشک‌های بین قاره‌ای نوشت: کیم جانگ اون رهبر کره شمالی چند روز قبل اعلام کرد که طرح توسعه ساخت موشک بالستیک بین قاره‌ای در این کشور به سرعت در حال پیشرفت است.

او هشدار داد که قابلیت اجرای حملات پیشگیرانه با سلاح اتمی را خواهد ساخت و آزمایش‌های موفقیت آمیز این کشور حکایت از این دارند که باید سخنان رهبر کره شمالی را جدی بگیریم.

البته این تنها کره شمالی نیست که باید نسبت به آن نگران بود بلکه امروز برنامه تحقیقاتی سپاه پاسداران ایران در زمینه موشک‌های بالستیک بی‌وقفه در حال پیشرفت است. اوباما رییس جمهور آمریکا تحقیقات موشکی ایران را از توافق اتمی مستثنی کرد و متاسفانه ایران وقتی از توافق اتمی دست بکشد، فن‌آوری موشک‌های بالستیکش تکمیل شده است. اوباما فاقد قابلیت‌های تهدیدی برای وادار کردن ایرانیان در توقف توسعه موشک‌هایشان بود. متاسفانه زمانی که ایران فن‌آوری موشک بالستیک را تکمیل می‌کند، توافق اتمی نیز خاتمه خواهد یافت و تا آن زمان رهایی از تحریم‌ها به این کشور ده‌ها میلیارد دلار داده و آن را ثروتمندتر می‌کند.

این نشریه نوشت: این موارد در مجموع نه تنها تهدید کننده ثبات و صلح بین‌الملل بوده، بلکه جمعیت آمریکا را نیز به خطر می اندازد و  نیازمند واکنش قاطع بازدارنده اتمی آمریکا است که دولت «ترامپ» رییس جمهور منتخب باید آن‌را انجام دهد.

نویسنده چند گزینه را برای اجتناب از این موارد به ترامپ پیشنهاد می‌کند و  می‌نویسد: ترامپ باید در توافق اتمی با ایران اصطلاحاتی انجام دهد و آن‌را شامل منع توسعه موشک‌های بالستیک نماید. این امر نوعی مصالحه واقع‌گرایانه بین لغو کامل توافق اتمی ایران و بهبود آن است.

دوم این‌که ترامپ باید اجرای راهبرد جدید پیشگیرانه‌ای را برای مقابله با برنامه‌های در حال پیشرفت موشکی قاره‌پیمای کره شمالی به اجرا گذارد.

همچنین دولت ترامپ باید به شدت با شبکه‌های قاچاق توسعه و تحقیق موشک‌های بین قاره ای مواجهه کند به ویژه او باید با پاکستان، روسیه و ایالت‌های شوروی سابق نسبت به انتقال فن آوری موشکی به کشورهای یاد شده برخورد کند.

در خاتمه این مطلب آمده است: موضوع اتمی یکی از موارد چالشی دولت ترامپ در مواجهه با سیاست خارجی خواهد بود. آمریکا نیاز دارد تا راهبردی جدید بر مبنای واقعیات را پی ریزی کند. اگر سران ایران و کره شمالی کوچکترین فرصتی داشته باشند،گام‌های بیشتری را به سوی بمب اتمی بر خواهند برداشت. تاریخ نشان داده که قدرت‌های بزرگ و متعصبان تمامیت‌خواه به ندرت با هم و به شکلی مثبت کنار می‌آیند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت