درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, جامعه, گردشگری  »   تبدیل پهنه واقع در بزرگراه حکیم و همت به پارک/ حفظ آخرین بازمانده پهنه های باغات پیوسته پایتخت از تخریب
16 دی 1395 , ساعت 10:00
تبدیل پهنه واقع در بزرگراه حکیم و همت به پارک/ حفظ آخرین بازمانده پهنه های باغات پیوسته پایتخت از تخریب

تبدیل پهنه واقع در بزرگراه حکیم و همت به پارک/ حفظ آخرین بازمانده پهنه های باغات پیوسته پایتخت از تخریب

محمد حقانی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: تغییر پهنه باغات کن در شورای عالی معماری و شهرسازی به تصویب رسیده است.

وی افزود: بر این اساس، اکنون پهنه باغات کن از پهنه مسکونی به فضای سبز تغییر یافته و قرار است طرح عملیاتی آن نیز به زودی تهیه شود.

رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به پیشنهادات مطرح شده جهت حفظ درختان اطراف باغات کن اظهارکرد: پیشنهاد شده پهنه واقع در بزرگراه حکیم و همت که بیشتر در معرض تهدید و تخریب قرار دارد از سوی شهرداری تهران خریداری شده و پس از آن، این پهنه از سوی شهرداری تهران به یک پارک و یا پیاده راه تبدیل شود.

حقانی در خصوص 10 هکتار زمین موجود در باغات کن که فاقد درخت است خاطرنشان کرد: 10 هکتار زمین در محدوده باغات کن وجود دارد که درختی در آن موجود نیست و پیشنهاد شده این 10 هکتار فروخته شده و با پول آن سایر باغات خریداری شود.

وی ادامه داد: اعضای شورای شهر تهران به هیچ وجه با این پیشنهاد موافق نبوده و ما در کمیسیون سلامت و محیط زیست برای جایگزینی این 10 هکتار، پیشنهادات دیگری را مطرح کرده ایم.

رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به این پرسش که راهکار کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر برای تامین اعتبار خرید 10 هکتار زمین فاقد درخت چیست؟، تصریح کرد: دولت نیز با حفظ باغات کن موافقت کرده و پیشنهاد ما این است که دولت در محلی دیگر زمین معوضی را در اختیار مالکان این 10 هکتار زمین قرار دهد و در این طرح با شهرداری تهران مشارکت داشته باشد.

حقانی با بیان اینکه ” به دنبال حفظ حقوق مالکان زمین ها در محدوده باغات کن هستیم”، گفت: برای حفظ حقوق مالکیت افرادی که در محدوده باغات کن زمین در اختیار دارند، پیشنهاد شده که شرایطی برای این افراد فراهم شود تا آنها بتوانند در زمین و باغات خود به اقداماتی از قبیل راه اندازی مراکز گردشگری، رستوران، تالار عروسی و … اقدام کنند.

وی تاکید کرد: تمام تلاش ما این است که باغات کن که به عنوان آخرین بازماندگان باغات به هم پیوسته شهر تهران به شمار می آیند، حفظ شوند.

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت