درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, جهاد و مقاومت, مدافعان حرم  »   تیم فاطمیون شجاعانه از حرم حضرت زینب (س) دفاع کردند‌
16 دی 1395 , ساعت 10:00
تیم فاطمیون شجاعانه از حرم حضرت زینب (س) دفاع کردند‌

تیم فاطمیون شجاعانه از حرم حضرت زینب (س) دفاع کردند‌

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن به نقل از خبرگزاری تسنیم، سردار محمود چهارباغی چهارشنبه شب در مراسم وداع با شهید مدافع حرم سیدحسن حسینی اظهار داشت: امشب با شهیدی وداع می‌کنیم که تا آخرین لحظه قطره خون خود در مقابل دشمن ایستادگی کرد.

فرمانده اسبق توپخانه سپاه پاسداران با بیان اینکه دشمن اصلی ما آمریکاست، افزود: آمریکا و غرب قصد داشت یکی از هم‌پیمانان مقاومت یعنی رژیم سوریه را در هم بشکند و پس از آن ایران فتح کند و در همین راستا تا پشت کاخ‌های بشار اسد پیشروی کردند و وزرای او را ترور کردند، اما زمانی که رهبر انقلاب اسلامی فرمودند مردم سوریه باید سرنوشت ملت خود را تعیین کنند افراد از تیم فاطمیون وارد معرکه جنگ شدند.

چهارباغی از پیشروی دشمن تا 200 متری حرم مطهر حضرت زینب (س) خبر داد و خاطرنشان کرد: با وجود پیشروی دشمن، تیم فاطمیون شجاعانه از حرم حضرت زینب (س) دفاع کردند و در مقابل دشمنی که همه دنیا از او حمایت می‌کرد و پیشرفته ترین سلاح ها را در اختیار داشت، ایستادگی کردند.

رئیس هیئت کوهنوردی سپاه پاسداران با بیان اینکه حملات به سمت دشمن پس از توقف آن‌ها انجام شد، تصریح کرد: پس از یورش به دشمن فتوحات بسیار زیادی به دست آمد و این شهید در ارتفاعات منطقه حلب شجاعانه با دشمن تکفیری مبارزه کرد و در برخی موارد بین او و دشمن جنگ تن به تن رخ داد و بالاخره به آرزوی خود یعنی شهادت نائل شد.

وی ضمن اشاره به وسعت و جمعیت بسیار زیاد حلب ابراز داشت: حلب چند سال در دست دشمن بود و این شهر راهبردی و مهم سوریه را محاصره و اشغال کرده بود، اما تیپ فاطمیون 17 ماه در پشت دروازه‌های حلب عملیات‌های مختلف انجام دادند تا سرانجام این شهر آزاد شد و آزادسازی حلب باعث شد تا دشمن دست خود را به نشانه تسلیم بالا ببرد.

فرمانده اسبق توپخانه سپاه پاسداران با بیان اینکه در برخی موارد وضعیت جوی هوا بسیار نامساعد بود و باران و برف‌های شدیدی می‌بارید، بیان کرد: بسیجیان و رزمندگان در سوریه در سخت‌ترین شرایط با حداقل آموزش‌های لازم به دشمن یورش برد و چنین پیروزی‌هایی را کسب کردند.

چهارباغی ضمن اشاره به توطئه‌های آمریکا از سال 57 علیه ایران گفت: تمامی توطئه‌های دشمن به برکت وجود بسیجیان ناکام ماند و از این به بعد نیز ناکام می‌ماند و همیشه خون شهدا باعث شده‌است، مردم با بصیرت‌تر شوند و هر چه داریم از آن شهداست.

 

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت