درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, اقتصاد, اقتصاد مقاومتی, برگزیده  »   نخستین اصل راهبردی اقتصاد مقاومتی مقدس شمردن فعالیت های اقتصادی است
15 دی 1395 , ساعت 19:50
نخستین اصل راهبردی اقتصاد مقاومتی مقدس شمردن فعالیت های اقتصادی است

نخستین اصل راهبردی اقتصاد مقاومتی مقدس شمردن فعالیت های اقتصادی است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن به نقل از خبرنگار ایرنا ایت الله محسن اراکی روز چهارشنبه در هشتمین همایش ملی سیره علوی در دانشگاه لرستان افزود : سه عنصر کفایت و تدبیر مدیران ،عدالت و تقوا و نظارت در تحقق اقتصاد مقاومتی موثر است.
وی اظهار کرد:متاسفانه پرداختن به امور اقتصادی گرچه در فرهنگ ما کمرنگ می باشد و تاحدودی توام با بارمنفی است اما در نگاه دین فعالیت های اقتصادی مقدس شمرده می شوند.
وی با بیان اینکه کار سالم اقتصادی عبادت است،بیان کرد : فرهنگ کار باید در جامعه ترویج یابد و کسب و کار سالم امری شایسته و اقتصادی است.
وی ادامه داد :همچنین اعتماد به نفس در بعد اقتصاد اجتماعی و فردی بسیار موثر است .
آیت الله اراکی گفت : صرفه جویی و قناعت اصل مهمی در اقصتاد است و به معنای فشار و ریاضت اقتصادی نیست.
وی ادامه داد: تشویق مردم به مصرف در اسلام نکوهیده است و خروج از رکود با تجارت ،فعالیت بازرگانی و تولید امکان پذیر است.
وی با تاکید بر اینکه گنج پایان ناپذیر قناعت و صرفه جویی است ،بیان کرد : از طرفی ارتباط میان تولیدکنندگان ،بازار و تاجر باید سالم ونزدیک باشدو تولید و بازرگانی فعال شود.
وی اضافه کرد :نفی انحصار در اسلام مورد تاکید است و یکی از دلایل کمبود اشتغال انحصاری کردن امور است چرا که مردم را مجبور تخلف از مقررات می کند.
به گفته آیت الله اراکی فعالیت اقتصادی در جامعه را باید به درون خانه ها برد و در این راستا بازنشستگی معنا ندارد و همگان باید در امور اقتصادی فعال شوند.
وی افزود : اقتصاد شکوفا مبتنی بر بازرگانی روان است و در راستای رونق کار و اشتغال باید بازرگانی حمایت شود.
وی اظهار کرد :به همین منظوباید از رکود سرمایه در بانک ها و خانه ها جلوگیری کرد.
وی با بیان اینکه قرار گرفتن سرمایه کشور در اختیار بانک ها باعث نابودی سرمایه می شود ،اضافه کرد :بانک ها باید نقش واسطه را در حوزه های مختلف اقتصادی ایفا کنند و امور را برای سرمایه گذاران تسهیل نمایند.

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت