درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, توپ و تور, ورزش  »   جدال بحران‌زده‌ها در تهران/ بازگشت کارخانه به ورامین
14 دی 1395 , ساعت 1:43
جدال بحران‌زده‌ها در تهران/ بازگشت کارخانه به ورامین

جدال بحران‌زده‌ها در تهران/ بازگشت کارخانه به ورامین

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن به نقل از خبرگزاری تسنیم، تیم شهرداری ارومیه که در هفته پانزدهم لیگ برتر والیبال از آزمون غیبت سرمربی و پاسور ایتالیایی خود، سربلند بیرون آمد در خانه والیبال تهران به مصاف پارسه خواهد رفت. پارسه بازی رفت و دیدار قبلی خود را باخته و برای باقی ماندن در بین تیم‌های نیمه بالای جدول باید در این بازی خانگی پیروز شود. هر 2 تیم با مشکلات مالی جدی دست به گریبان هستند که باعث شده برخی بازیکنان به نشانه اعتراض و به شکل قهر، تیم را ترک کنند. دراگان و لیوبومیر تراویتسا، پاسور و سرمربی شهرداری در آستانه سال نو به ایتالیا برگشتند و کاپیتان تیم پارسه هم حاضر نیست برای تیمش بازی کند.

در دومین بازی خانه والیبال نیز، خودروسازان تهرانی به مصاف هم می‌روند. بازی رفت با نتیجه 3 بر 2 به سود پیکان تمام شده و شاگردان مسعود آرمات، سرمربی سایپا این بار برای جبران شکست دور رفت به مصاف پیکان صدرنشین می‌آیند.

مصطفی کارخانه نیز با شاگردان ملی پوش خود در تیم بانک سرمایه به ورامین می‌رود، تیمی که در سال 1391 هدایت آن را بر عهده داشت و به عنوان نایب قهرمانی لیگ رسید. بانک سرمایه در بازی رفت و در تهران به نتیجه 3 بر یک باخته و این بار برای جبران شکست و شاید پس گرفتن صدر جدول به ورامین می‌رود.

جدال تیم‌های قعرنشین شهرداری اراک و هاوش گنبد نیز در نوع خودش دیدنی خواهد بود.

برنامه کامل هفته شانزدهم لیگ برتر والیبال به قرار زیر است:

تهران، خانه والیبال، ساعت 15
پارسه تهران – شهرداری ارومیه

تهران، خانه والیبال، ساعت 17
سایپا تهران – پیکان تهران

ورامین، سالن شهید گل عباسی، ساعت 16
صالحین ورامین – بانک سرمایه

آمل، سالن پیامبر اعظم (ص)، ساعت 16
کاله مازندران – خاتم اردکان

اراک، سالن امام خمینی (ره)، ساعت 16
شهرداری اراک – هاوش گنبد

تبریز، سالن شهید اقدمی، ساعت 16
شهرداری تبریز – شهرداری ساری

ترتیب تیم‌ها در جدول رده‌بندی لیگ برتر والیبال تا پایان هفته پانزدهم به شرح زیر است:

1- پیکان تهران: 13 پیروزی، 2 شکست، 42 ست برده، 18 ست باخته، 37 امتیاز
2- بانک سرمایه: 13 پیروزی، 2 شکست، 41 ست برده، 17 ست باخته، 35 امتیاز
3- سایپا تهران: 9 پیروزی، 5 شکست، 33 ست برده، 23 ست باخته، 27 امتیاز
4- شهرداری ارومیه: 9 پیروزی، 6 شکست، 30 ست برده، 22 ست باخته، 27 امتیاز
5- پارسه تهران: 8 پیروزی، 7 شکست، 34 ست برده، 27 ست باخته، 26 امتیاز
6- عمران ساری: 7 پیروزی، 8 شکست، 29 ست برده، 32 ست باخته، 20 امتیاز
7- خاتم اردکان: 6 پیروزی، 9 شکست، 27 ست برده، 34 ست باخته، 21 امتیاز
8- صالحین ورامین: 6 پیروزی، 8 شکست، 23 ست برده، 29 ست باخته، 17 امتیاز
9- شهرداری تبریز: 5 پیروزی، 8 شکست، 21 ست برده، 25 ست باخته، 17 امتیاز
10- کاله مازندران: 4 پیروزی، 10 شکست، 20 ست برده، 32 ست باخته، 13 امتیاز
11- شهرداری اراک: 4 پیروزی، 11 شکست، 18 ست برده، 38 ست باخته، 12 امتیاز
12- هاوش گنبد: 3 پیروزی، 11 شکست، 16 ست برده، 37 ست باخته، 10 امتیاز

 

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت