درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, تراکتورسازی تبریز, ورزش  »   بمب بزرگ تیم ژنرال در تور پرسپولیس/ یک تیر، دو نشان سرخ ها
12 دی 1395 , ساعت 3:37
بمب بزرگ تیم ژنرال در تور پرسپولیس/ یک تیر، دو نشان سرخ ها

بمب بزرگ تیم ژنرال در تور پرسپولیس/ یک تیر، دو نشان سرخ ها

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن به نقل از خبر ورزشی، برانکو، احمد نوراللهی را زیاد بازی نمی‌داد اما به فوتبال امید عالیشاه اعتقاد داشت. حالا آنها هر دو به تراکتورسازی رفته‌اند و برانکو می‌گوید: ‌«ما تضعیف شدیم تا جدی‌ترین رقیبمان در جدول تقویت شود». پرسپولیسی‌ها اما برای جبران این مسئله و در واقع ضربه زدن به تراکتورسازی در نقل ‌و انتقالات یک راه دارند؛ جذب سروش رفیعی.

اگر سروش پرسپولیسی شود، قرمزهای پایتخت با یک تیر، دو نشان زده‌اند؛ اول اینکه خط میانی خود را تقویت کرده‌اند و دوم اینکه خط میانی و قلب تپنده تراکتورسازی را از کار انداخته‌اند. در واقع پرسپولیس با جذب سروش با یک تیر، دو نشان می‌زند یعنی همان کاری که حریف تبریزی با جذب سربازهای پرسپولیس انجام داد. برانکو می‌خواهد با گرفتن ژنرال تیم ژنرال، جواب سرباز‌هایی که آنها از پرسپولیس گرفتند را بدهد.

پرسپولیس با جذب رفیعی در فاز هجومی خیلی تغییر چهره‌ نمی‌دهد چون در واقع سروش به نوعی جانشین عالیشاه می‌شود. فراموش نکنید که پرسپولیس برخلاف تراکتورسازی در لیگ قهرمانان آسیا هم بازی می‌کند و برانکو نیاز دارد تا گاهی اوقات تنوع تاکتیکی ایجاد کند. حالا در چپ امیری و سروش هستند، در راست رضاییان و احمدزاده و در مرکز کامیابی‌نیا و مسلمان. ضمن اینکه برانکو می‌تواند از سروش پشت سر مهاجمان و کمی جلو‌تر از کمال و مسلمان هم بهره ببرد. در دفاع هم مرد کروات به فکر جذب حداقل دو مدافع است. یکی شایان مصلح از سپیدرود رشت و دیگری سیامک کوروشی. البته نام شجاع خلیل‌زاده هم شنیده می‌شود؛ مدافع وسط عصبی سپاهان که فصل بدی را با این تیم اصفهانی سپری کرده است.

تیم برانکو برخلاف استقلال کاملاً در جناحین بالانس است و همین مسئله هواداران پرسپولیس را به قهرمانی در لیگ و البته موفقیت در آسیا امیدوار کرده است. برانکو اگر بتواند سروش را پرسپولیسی کند (و البته اگر او به قطر، چین یا اروپا نرود) به 90 درصد خواسته‌هایش رسیده و پرسپولیسی‌ها هم می‌توانند در نیم‌فصل دوم لیگ و بازی‌های آسیایی فوتبالی تماشاگرپسندتر را از تیم‌شان شاهد باشند.

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت