درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   برگزیده, سینمای ایران, صدا و سیما, فرهنگ و هنر  »   صدا و سیما برای «حضرت موسی (ع)» بودجه نداشته باشد، پروژه را به بخش خصوصی می‌بریم/ استفاده از بازیگران خارجی در سریال
11 دی 1395 , ساعت 15:27
صدا و سیما برای «حضرت موسی (ع)» بودجه نداشته باشد، پروژه را به بخش خصوصی می‌بریم/ استفاده از بازیگران خارجی در سریال

جمال شورجه:

صدا و سیما برای «حضرت موسی (ع)» بودجه نداشته باشد، پروژه را به بخش خصوصی می‌بریم/ استفاده از بازیگران خارجی در سریال

کارگردان سریال«حضرت موسی(ع)» گفت: متاسفانه صدا و سیما بخاطر کمبود بودجه نمی‌تواند برای ساخت سریال «حضرت موسی(ع)» هزینه کند؛ اگر نتوانیم بودجه ساخت «حضرت موسی(ع)» را تامین کنیم، آن را به بخش خصوصی می‌بریم.

به گزارش سخن، جمال شورجه کارگردان سریال «حضرت موسی(ع)» درباره مراحل ساخت این سریال گفت: متاسفانه روند ساخت سریال حضرت موسی(ع) هیچ پیشرفتی نداشته است و ما هنوز به دنبال تامین اعتباری از نهادهای دولتی و خصوصی هستیم تا بتوانیم مراحل ساخت این سریال را هرچه سریع‌تر آغاز کنیم. مقام معظم رهبری بارها به اهمیت ساخت این سریال تاکید داشته‌اند ولی همه می‌دانیم که تلویزیون بخاطر مشکلات مالی که دارد نمی‌تواند هزینه‌های ساخت سریال حضرت موسی را متقبل شود. ما در حال مذاکره با بخش خصوصی و نهادهای انقلابی هستیم تا بتوانیم بودجه لازم را برای شروع این پروه تامین کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر فیلمنامه این سریال در حال بازنویسی است. اصلاحاتی تلویزیون درباره کوتاه شدن سریال با اتکا به نظر آقای مهدی طائب مسئول قرآنی فیلمنامه داشتند که این اصلاحات در حال حاضر مبتنی بر همان فیلمنامه اولیه مرحوم فرج الله سلحشور در حال انجام است. آقای شیخ انصاری نیز مسئولیت تهیه کتابچه هنری(ART BOOK) این سریال را بر عهده گرفته‌اند که احتمالاً تا پایان سال جاری به طول می‌انجامد. این کتابچه هنری تقریباً تمام زوایای سریال را آنالیز می‌کند، از بودجه گرفته با دکورهایی که می‌خواهد و.. .

این کارگردان سینما و تلویزیون درباره زمان شروع پروژه ساخت سریال حضرت موسی(ع) اظهار کرد: قطع و یقین اگر بتوانیم بودجه لازم را تامین کنیم، سال آینده این پروژه را کلید خواهیم زد. فیلمنامه این سریال در حال حاضر حدود 56 قسمت است؛ اما امکان دارد بخاطر گستردگی داستان و فیلمنامه تعداد قسمتهای این سریال افزایش یابد.

وی درباره بازیگران این سریال گفت: بازیگران این سریال ترکیبی از بازیگران ایرانی و خارجی، بازیگرانی از کشورهای عربی، عراق، سوریه، مصر، مراکش، ترکیه و غیره خواهدبود در فکر این هستیم که این سریال با زبانهای مختلف دنیا دوبله  و صادر شود؛ چرا که این فیلم راجع حضرت موسی‌(ع) است و همه پیروان همه ادیان علاقه‌مند مشاهده این سریال هستند.

شورجه تاکید کرد: اگر نتوانیم برای این سریال تامین بودجه کنیم لاجرم آن را در شبکه نمایش خانگی و بخش خصوصی خواهیم ساخت و سه نسخه سینمایی از آن در خواهیم آورد. با توجه بازیگرانی که از کشورهای مختلف در این سریال حضور پیدا می‌کنند قاعدتاً ما در این سریال صدای شاهد خواهیم داشت و صدا برای کشورهای مختلف دوبله خواهد شد؛ البته زیر نویس هم خواهیم داشت.

وی درباره بازیگر نقش حضرت موسی(ع) اعلام کرد: هنوز به گزینه خاصی نرسیده‌ایم ولی در تدارک این هستیم که بازیگر جدیدی‌ را معرفی کنیم؛ کما این که در پروژه‌های مردان آنجلس و یوسف پیامبر، مهتاب کرامتی و مصطفی زمانی به عرصه هنر معرفی شدند و خوش درخشیدند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت