درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, جامعه, سلامت  »   طرح «سفیران نجات» برای کاهش حوادث گاز مونوکسید کربن اجرا می‌شود
11 دی 1395 , ساعت 22:54
طرح «سفیران نجات» برای کاهش حوادث گاز مونوکسید کربن اجرا می‌شود

طرح «سفیران نجات» برای کاهش حوادث گاز مونوکسید کربن اجرا می‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، سید جلال ملکی با اعلام اجرای طرح «سفیران نجات» توسط آتش‌نشانی برای آگاهی‌بخشی شهروندان درباره خطرات گاز مونوکسید کربن اظهار داشت: با توجه به سرد شدن هوا در سال جاری و افزایش حوادث گاز مونوکسید کربن، نگرانیها و دغدغه‌هایی ایجاد شد که سازمان آتش‌نشانی بدین منظور طرح «سفیران نجات» را از امروز به اجرا درآوره است.

وی اففزود: این طرح با مشارکت شهرداری، اداره گاز، برق، اورژانس و ستاد بحران در ابتدا به صورت آزمایشی در محلات قدیمی و بافتهای فرسوده منطقه 13 شهرداری تهران و در مراحل بعدی در مناطق هفت و هشت و سایر مناطق شهرداری تهران اجرا می‌شود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران تصریح کرد: در این طرح آتش‌نشانان با کاور آتش‌نشانی و کارت شناسایی در قالب چهار اکیپ متشکل از کارشناسان آتش‌نشانی و مربیان برتر آتش‌نشان داوطلب به در منازل مراجعه می‌کنند و سایر افراد بدون کاور آتش‌نشانی و کارت شناسایی مورد تأیید سازمان آتش‌نشانی نیستند، این طرح به منظور ارتقای آگاهیها و سطح اطلاعات علمی شهروندان به ویژه در زمینه گاز مونوکسید کربن اجرا می‌شود.

ملکی با بیان اینکه در این طرح کارشناسان آتش‌نشانان اصراری به ورود منازل شهروندان ندارند، خاطرنشان کرد: در صورت تمایل شهروندان، کارشناسان آتش‌نشانی به داخل منزل مراجعه می‌کنند و وضعیت ایمنی داخل منزل نیز بررسی می‌شود، حضور کارشناسان آتش‌نشانی در این طرح به منزله ایمنی 100 درصدی منازل شهروندان و محلات نیست بلکه خود شهروندان نیز باید همکاری لازم را داشته باشند و توصیه‌های ایمنی ارائه شده به آنها را رعایت کنند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران یادآور شد: سالهاست که این آموزشها به‌صورت رایگان به مردم داده می‌شود اما فرض را بر این گذاشتیم شاید تعدادی از مردم نتوانند در این کلاسها شرکت کنند، این طرح و حضور در مقابل در منازل جزء شرایط آتش‌نشانی نیست اما آتش‌نشانان این کار را نیز به دلیل حساسیت ایجاد شده و کاهش حوادث ناشی از گاز مونوکسید کربن به وظایف همیشگی خود اضافه می‌کنند تا به این طریق بتوانند به شهروندان کمک کنند.

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت