درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   تک خبر ویژه, سیاست, مجلس شورای اسلامی  »   باید برخی‌ها حد و حدود خود را در مجلس بدانند/ مطرح شدن استیضاح وزیر راه این هفته در کمیسیون
10 دی 1395 , ساعت 22:04
باید برخی‌ها حد و حدود خود را در مجلس بدانند/ مطرح شدن استیضاح وزیر راه این هفته در کمیسیون

انتقاد نماینده مردم تبریز در مجلس از تاخیر در وصول استیضاح وزیر راه

باید برخی‌ها حد و حدود خود را در مجلس بدانند/ مطرح شدن استیضاح وزیر راه این هفته در کمیسیون

نماینده مردم تبریز در مجلس از اعلام وصول استیضاح وزیر راه و شهرسازی خبر داد و گفت: روسای کمیسیون‌ها و هیأت رئیسه مجلس حق یک رأی دارند و هیچ‌کسی نمی‌تواند در مقابل قانون مقاومت کند و باید برخی‌ها حد و حدود خود در مجلس را بدانند.

به گزارش سخن، محمداسماعیل سعیدی امروز در خصوص بررسی موضوع استیضاح وزیر راه‌وشهرسازی اظهار کرد: دستوری از هیأت رئیسه مجلس برای اعلام وصول دریافت کردیم؛ زیرا برخی از آقایان به نوعی در اعلام وصول استیضاح وزیر راه و شهرسازی تعلل می‌کردند.

وی افزود: به رئیس کمیسیون عمران تأکیداتی در خصوص ضرورت استیضاح وزیر راه و شهرسازی شد تا با طی مراحل قانونی و اعلام وصول آن به سئوالات نمایندگان و از همه مهم‌تر مردم و خانواده جان‌باختگان حادثه قطار پاسخ داده شود.

اعضای هیئت رئیسه همانند نمایندگان تنها یک رای دارند

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اعضای هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی و برخی از روسای دیگر گمان می‌کنند چون از نمایندگان رأی اخذ کرده و روسای مجلس شده‌اند، تصمیم‌گیرنده اصلی هستند، ادامه داد: باید به این افراد تذکر داده شود که آن‌ها تنها مسئول اداره جلسات کمیسیون‌ها هستند و به جزء آن مسئولیت دیگری نداشته و بیشتر از این نمی‌توانند نظر بدهند.

وی با تأکید بر اینکه روسای کمیسیون‌ها و هیأت رئیسه مجلس نیز یک رأی دارند، گفت: هیچ‌کسی نمی‌تواند در مقابل قانون مقاومت کند و باید برخی‌ها حد و حدود خود در مجلس را بدانند.

هیچکس تصمیم‌گیری فراقانونی ندارد

سعیدی تصریح کرد: موضوع اعلام وصول استیضاح وزیر راه و شهرسازی بحثی است که از مدت‌ها قبل پیگیر آن بوده و چندین بار نیز در صحن مجلس تذکرات در خصوص آن را داده‌ام که هیچ‌کس حق تصمیم‌گیری فراقانونی را ندارد.

وی افزود: ملاک برای همه مسؤولان و مردم قانون است و همه باید پایبند آن باشیم که از این جهت قرار بر آن شده است که در هفته پیش‌رو، روزی را برای تشکیل کمیسیون عمران با حضور تمام نمایندگان و وزیر راه و شهرسازی برگزار شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه قبلا نیز جلسه کمیسیون عمران با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد ولی بی‌نتیجه ماند، گفت: جلسه قبلی یک جلسه فرعی بوده و هیچ رسمیتی نداشت و وزیر راه و شهرسازی با نمایندگان استان جلسه‌ای برای متقاعد کردن نمایندگان بود و تصمیمی برای استیضاح و یا رد استیضاح نبود.

سعیدی افزود: در آن جلسه وزیر راه و شهرسازی به ارائه کارهایی که انجام داده و یا در حال انجام است پرداخت که باید گفت این وظیفه وزیر راه و شهرسازی است که آن کارها را انجام دهد وگرنه مشکل نمایندگان پروژه‌ها و کارهای وزیر راه نیست.

وی با بیان اینکه ممکن است تا مطرح شدن موضوع استیضاح، جلسات مختلف صورت گیرد که هیچ مشکلی با آن نداریم، افزود: بعد از مطرح شدن علنی موضوع استیضاح معاون رئیس جمهور برای بازدید راه آهن تهران- تبریز به تبریز می‌آید سئوالی به ذهن مردم رسید که آقای نوبخت در این 4 سال کجا بودید و چرا هیچ اعتباری برای پروژه‌های استان آذربایجان‌شرقی اعطا نشده بود و پروژه راه‌آهن تبریز- میانه در حالت راکد مانده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت