درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, اروپا و آمریکا, برگزیده, جهان, روسیه و قفقاز  »   لاوروف: همواره برای مذاکره با رهبران جدید آمریکا آماده‌ایم
9 دی 1395 , ساعت 21:24
لاوروف: همواره برای مذاکره با رهبران جدید آمریکا آماده‌ایم

لاوروف: همواره برای مذاکره با رهبران جدید آمریکا آماده‌ایم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن به نقل از ایسنا، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با خبرگزاری نووستی در این باره گفت: ما از هر گونه مذاکره در هر زمانی در مورد مسائل مختلفی استقبال می‌کنیم اما ما برای وقوع این رخدادها اجباری نمی‌بینیم.

لاوروف ادامه داد: در شرایط فعلی برای دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا تمرکز اصلی تشکیل کابینه‌اش بود اما ما تاکنون از مواضع حامی روسیه رئیس‌جمهوری آتی آمریکا استقبال کرده‌ایم.

وی افزود: قطعا ما به مواضع ترامپ مبنی بر ایجاد همکاری‌های عادی با روسیه آنچنان که در طول کمپین خود اعلام کرده است، واکنشی مثبت نشان دادیم.

این دیپلمات در ادامه خاطرنشان کرد: ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه و ترامپ در تماس تلفنی ۱۴ نوامبر خود بر ضرورت اصلاح وضعیت نه چندان خوب روابط فعلی آمریکا و روسیه تاکید کرده‌اند.

لاوروف با این حال بار دیگر تاکید کرد که مسکو برای همکاری با دولت آتی آمریکا در مبارزه با تروریسم از جمله در سوریه آماده است.

وی در این باره اظهار کرد: با توجه به همکاری ما با تیم ترامپ ما برای همکاری در مبارزه علیه تروریسم نیز آماده هستیم. لاوروف در ادامه خاطرنشان کرد که آمادگی مسکو شامل مرزهایی فراتر از سوریه می شود.

پیش از این در سوم اکتبر وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن مشارکت در کانال‌های دوجانبه با روسیه را به دلیل نقض توافق آتش‌بس در سوریه به حالت تعلیق درآورده است.

وزیر خارجه روسیه در بخش دیگری از اظهاراتش به دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا اشاره و عنوان کرد: این که انتظار داشته باشیم اوباما و دولتش رویکرد خود در همکاری‌های ضد تروریستی در سوریه را تغییر دهد، بسیار ساده‌لوحانه است.

وی همچنین از حمله هوایی ۱۹ سپتامبر نیروهای آمریکایی در دیر الزور سوریه و کشته شدن ۶۹ نیروی ارتشی سوری به عنوان یکی از دلایل بسیار مهم بر هم خوردن توافق مسکو و واشنگتن برای ایجاد گروه هماهنگی حملات هوایی ضدتروریستی یاد کرد.

لاوروف در این باره توضیح داد: ما متوجه شده بودیم که جان کری، وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه خود در ۱۸ دسامبر صراحتا اعلام کرده‌ بود که مسئولیت شکست این توافق بر عهده برخی از اعضای کابینه آمریکاست که به شدت با هر گونه ارتباط با روسیه مخالفند.

کری در مصاحبه مذکور ابراز تاسف و عنوان کرده بود که به نظر وی، بر هم زدن توافق روسیه و آمریکا درباره پروازها در عملیات ضدتروریستی یک اشتباه بوده است. در این مصاحبه اشاره شده بود که اشتون کارتر، وزیر خارجه آمریکا مقامی بوده که جان کری در درون دولت اوباما بر سر مسأله رابطه با روسیه با او درگیر بوده است.

با این حال لاوروف در ادامه تأکید کرد: به هر حال بسیار ساده‌لوحانه است که انتظار داشته باشیم دولت فعلی طی هفته‌های باقی‌مانده تا پایان دوره‌اش رویکرد خود را تغییر دهد.

وزیر خارجه روسیه در پایان مصاحبه خود با خبرگزاری نووستی اظهار کرد: پیش از دیدار احتمالی روسای‌جمهوری دو کشور آمریکا و روسیه آمادگی‌های دقیقی مورد نیاز است.

پیش از این در هفته گذشته پوتین نیز در کنفرانس خبری سالانه خود اظهار کرده بود که دیدار وی با ترامپ آن هم بدون آمادگی‌های لازم در این باره “غیرعاقلانه” است. با این حال در حال حاضر مسأله مهم انتخاب تیم و کابینه از سوی رئیس‌جمهوری منتخب آمریکاست.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت