درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, جامعه, دیگر حوزه ها  »   مناسب سازی بیش از 30 فضای شهری ویژه معلولان
8 دی 1395 , ساعت 17:17
مناسب سازی بیش از 30 فضای شهری ویژه معلولان

مناسب سازی بیش از 30 فضای شهری ویژه معلولان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، سهیلا صادق‌زاده مدیر کل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی شهرداری تهران اظهار داشت: شفاف نبودن ضوابط در سه سال گذشته مهم‌ترین موضوعی بود که در بخش مناسب‌سازی برای معلولان با فقدان آن مواجه بوده‌ایم و به همین دلیل شیوه نامه‌ای توسط اساتید دانشگاه تنظیم شد که در آن ضوابط و مقررات از لحاظ گرافیکی و غیره در همان چارچوب ضوابط موجود اصلاح شد و بحث‌های اجرایی به طور واضح و شفاف تهیه و به همراه آن چک لیست نظارتی نیز به وجود آمد که مهم‌ترین فعالیت آن، نظارت و کنترل است.
وی افزود: در سه سال گذشته نیز ستادی در شهرداری تهران متشکل از معاونت‌های مختلف به عنوان اعضای اصلی تشکیل شده که با محوریت معاونت شهرسازی در حوزه اجرایی نظارت می‌کنند.
صادق‌زاده ادامه داد: مناسب‌سازی برای معلولان از جمله مواردی است که در برنامه عملیاتی پنج ساله شهرداری تهران گنجانده شده که طبق این موضوع غیر از مناسب‌سازی فضاهای شهری، ساختمان‌هایی که برای استفاده عموم مردم است مانند سرای محلات، ساختمان‌های عمومی یا شهرداری برای معلولان قابل دسترسی باشد به طوری که از سال گذشته تا کنون بیش از 300 ساختمان برای این افراد مناسب‌سازی شده است.
وی تصریح کرد: انتخاب این ساختمان‌ها با نظر و هماهنگی مناطق انجام شده که توسط مشاوران معاونت شهرسازی به طور یک به یک بازدید می‌شود و نقشه‌های مناسب‌سازی به همراه جزییات آن تهیه و برای اجرا در اختیار مناطق قرار می‌گیرد.
مدیرکل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی در پایان گفت: در سال گذشته پس از بازدید و تهیه نقشه‌های اجرا توسط مشاوران این معاونت بیش از 30 فضای شهری و تعدادی از پارک‌های سطح شهر تهران از جمله پارک شریعتی ویژه معلولان مناسب سازی شده است.

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت