درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   برگزیده, حقوق بشر  »   آمریکا و فلسطین در تنظیم قطعنامه 2334 همکاری کردند
8 دی 1395 , ساعت 10:50
آمریکا و فلسطین در تنظیم قطعنامه 2334 همکاری کردند

آمریکا و فلسطین در تنظیم قطعنامه 2334 همکاری کردند

روزنامه صهیونیستی جروزالم پست روز چهارشنبه به نقل از الیوم السابع افزود، کری اوایل دسامبر به همراه 'سوزان رایس' مشاور امنیت ملی آمریکا با 'صائب عریقات' دبیر کل کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین و 'ماجد فرج' رئیس سرویس اطلاعات حکومت خودگردان فلسطین دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش سخن، روزنامه صهیونیستی جروزالم پست روز چهارشنبه به نقل از الیوم السابع افزود، کری اوایل دسامبر به همراه ‘سوزان رایس’ مشاور امنیت ملی آمریکا با ‘صائب عریقات’ دبیر کل کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین و ‘ماجد فرج’ رئیس سرویس اطلاعات حکومت خودگردان فلسطین دیدار و گفت وگو کرد.
‘دیوید کیز’ سخنگوی ‘بنیامین نتانیاهو’ نخست وزیر اسرائیل در این رابطه گفت، ما اطلاعات مستدلی از منابع جهان عرب در اختیار داریم که نشان می دهد دولت اوباما به تهیه پیش نویس این قطعنامه و تلاش برای تصویب نهایی آن کمک کرد.
وزارت خارجه آمریکا هرگونه مداخله این کشور را در تنظیم این قطعنامه رد و عریقات نیز هرگونه ادعای مطرح شده در این زمینه را به طور کامل رد کرد و گفت، برخی افراد که روابطی نزدیک با ‘آویگدور لیبرمن’ وزیر جنگ و ‘مارتین شاف’ سرمایه گذار صهیونیست این سند را جعل کردند تا اسرائیل بتواند بگوید که قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل توطئه دولت آمریکا و فلسطین بود.
‘مارک تونر’ سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه گفت، کری امشب(چهارشنبه شب) درباره صلح خاورمیانه و گام های بعدی لازم برای حل و فصل درگیری اسرائیل و فلسطین صحبت می کند.
شورای امنیت سازمان ملل جمعه قطعنامه ‌ای را که خواستار پایان دادن به شهرک ‌سازی های رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطینی است، تصویب کرد.
در رای گیری شورای امنیت همه اعضا با توقف‌ شهرک ‌سازی ها صهیونیست‌ها موافقت کردند و آمریکا رای ممتنع داد.
‘دونالد ترامپ’، پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پس از رای مثبت شورای امنیت به پیش‌ نویس قطعنامه توقف شهرک‌ سازی اسرائیل در اراضی فلسطینی، در پیامی کوتاه در توییتر نوشت: در مورد سازمان ملل باید بگویم پس از 20 ژانویه، خیلی چیزها تغییر خواهد کرد.
خاورم**1088*1579
مترجم:صفا فقیه *انتشار دهنده:مرضیه فاتحی علیشاه

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت