درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, حوادث  »   تصادف تریلی با پراید در قم ۲ کشته برجای گذاشت/ وقوع ۷ حریق
6 دی 1395 , ساعت 15:59
تصادف تریلی با پراید در قم ۲ کشته برجای گذاشت/ وقوع ۷ حریق

تصادف تریلی با پراید در قم ۲ کشته برجای گذاشت/ وقوع ۷ حریق

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، عباس جعفری گفت: ۲۵ حادثه آتش نشانی طی ۴۸ ساعت گذشته در قم انجام شد که ۲ فوتی برجای گذاشت.

وی گفت: حوادث بوقوع پیوسته طی این مدت شامل هفت مورد حریق، پنج عملیات نجات و همچنین ۱۳ عملیات ایمن سازی می‌شود.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری قم عنوان کرد: حریق های به‌وقوع پیوسته شامل حریق کپسول گاز مایع، ۲ حریق مغازه، حریق انبار  چوب، حریق درخت، حریق منزل و حریق کنتور برق می‌شود.

وی بیان کرد: نجات‌های انجام گرفته توسط ماموران آتش نشانی شامل محبوس شدن داخل آسانسور، محبوس شدن در چاه، واژگونی خودرو، محبوس شدن داخل منزل می‌شود.

جعفری در ادامه به حادثه تصادف امروز صبح در جاده قدیم قم – تهران اشاره کرد و گفت: در این حادثه که بعد از مجتمع غزال و ابتدای کارخانه مرغ بهاران به وقوع پیوست، یک دستگاه تریلی با خودروی پراید به شدت برحورد کرد و منجر به کشته شدن ۲ نفر شد که مأموران آتش نشانی افراد فرد مصدوم محبوس شده در خودروی پراید را نجات دادند.

وی گفت: ایمن سازی‌های انجام گرفته نیز شامل چهار مورد بازگشایی درب خودرو، نشت گاز شهری، واژگونی مینی بوس، اتصال کابل برق، نشت سوخت خودرو، ۲ مورد نجات گربه و ۲ مورد بازگشایی درب منزل و قطع آژیر می‌شود.

وی با اشاره به نجات همزمان ۲ نفر از داخل ۲ چاه در منزل مسکونی افزود: با اعلام این حادثه بلافاصله نیروهای عملیاتی از ایستگاه های ۶ و ۱۰ به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: این دو کارگر که در حال حفر چاه در حیاط و زیرزمین منزل بودند به علت قطع جریان برق درون چاه محبوس شدند که با تلاش نیروهای آتش نشانی از چاه خارج شدند.

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت