درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, تکنولوژی, نرم افزار  »   سرعت مرورگر فایرفاکس ۷ برابر می شود
5 دی 1395 , ساعت 2:05
سرعت مرورگر فایرفاکس ۷ برابر می شود

سرعت مرورگر فایرفاکس ۷ برابر می شود

موزیلا قصد دارد با انتشار نسخه چند پردازشی (multi-process) فایرفاکس که از سرعت بسیار بالاتری برخوردار است، کاربران بیشتری را به مرورگر خود جلب کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخنَ، موزیلا هر روز به زمان عرضه نسخه چند پردازشی مرورگر فایرفاکس (multi-process Firefox) که از سرعت بالاتر و پاسخگویی سریع تر بهره می برد، نزدیک می شود. این نسخه از مرورگر فایرفاکس حدود ۵ ماه پیش در آگوست معرفی شده بود. به زودی موج عظیمی از کاربران قادر خواهند بود تا عملکرد فوق العاده فایرفاکس چند پردازشی را تجربه کنند. موزیلا مدعی است که فایرفاکس جدید شاهد افزایش ۴۰۰ درصدی در سرعت پاسخگویی و افزایش ۷۰۰ درصدی در بارگذاری صفحات اینترنتی است.

نسخه چند پردازشی مرورگر فایرفاکس همانند کروم عمل می کند. عملکرد این مرورگر به این صورت است که محتوای صفحات وب را از رابط کاربری جدا می کند و در نتیجه پایداری و کارآمدی برنامه افزایش می یابد.

اما فایرفاکس مشکلی دارد؛ این مرورگر به خاطر پشتیبانی از افزونه های جانبی، برای تبدیل شدن به یک مرورگر چند پردازشی مراحل پیچیده ای را پیش رو دارد و به همین جهت اجرای این عملیات توسط موزیلا به کندی پیش رفته است. هنگامی که موزیلا برای اولین بار قابلیت چند پردازشی را با نسخه ۴۸ فایرفاکس عرضه کرد، تنها تعداد اندکی از کاربران توانستند آن را آزمایش کنند. به گفته موزیلا طی مدت کوتاهی گروه آزمایش به سرعت به ۵۰ درصد کاربران پایه افزایش پیدا کرد که تقریبا شامل تمام کاربرانی است که روی مرورگر خود افزونه نصب نکرده اند.

سپس با انتشار نسخه های ۴۹ و ۵۰، موزیلا قابلیت چند پردازشی را برای کاربران گروه آزمایشی انتخاب شده ای که فقط افزونه های کاملا تست شده نصب کرده بودند، عرضه کرد. اکنون موزیلا قصد دارد تا در نسخه ۵۱ قابلیت چند پردازشی را در دسترس کاربران بیشتری قرار دهد که در ماه ژانویه (دی) عرضه می شود. بنابر این، در صورتی که شما افزونه ای که با عنوان “ناسازگار” نشانه گذاری شده باشد روی مرورگر خود نداشته باشید، قادرید به زودی از نسخه چند پردازشی استفاده کنید.

اما چرا موزیلا انقدر محتاطانه و با دقت عمل می کند؟ پیش گرفتن این روند توسط موزیلا، نشانه آشکاری از اعتماد کامل این شرکت به پایداری معماری چند پردازشی به کار گرفته شده در فایرفاکس است. هر چند، سازنده فایرفاکس هنوز راه درازی را در پیش رو دارد. فعلا معماری چند پردازشی در فایرفاکس به این معنی است که این مرورگر به جای یک پردازنده از دو پردازنده استفاده می کند؛ یک پردازنده برای رابط کاربری و پردازنده ای دیگر برای پردازش محتوای صفحات وب.

موزیلا می گوید که نسخه های بعدی فایرفاکس از پردازنده های بیش تری برای محتوای صفحات وب استفاده خواهد کرد که قدرت این مرورگر را افزایش می دهد. در حال حاضر نسخه Nightly builds فایرفاکس از دو پردازنده برای محتوای صفحات وب استفاده می کند. یکی از کارکنان شرکت موزیلا به نام  Asa Dotzler می گوید: برنامه موزیلا این است که از نسخه nightly build برای ارزیابی تعداد مناسب پردازنده ها استفاده کرده و در نهایت در نسخه اصلی آن را به کار بگیرد.

قابلیت چند پردازشی تنها ویژگی جدید نسخه بعدی فایرفاکس نیست. موزیلا در حال کار بر روی قابلیت sandboxing نیز هست. این ویژگی یک پردازش امنیتی است که امکان تداخل میان پردازنده ها را کاهش می دهد. Sandboxing قبلا با نسخه ۵۰ فایرفاکس روی ویندوز عرضه شد و در نسخه جدید علاوه بر بهبود، شاهد انتشار آن برای نسخه های مک و لینوکس فایرفاکس نیز خواهیم بود.

pcworld

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت