درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, توپ و تور, ورزش  »   مصطفی هاشمی: کار سختی برابر شهرداری کاشان داریم
4 دی 1395 , ساعت 14:50
مصطفی هاشمی: کار سختی برابر شهرداری کاشان داریم

مصطفی هاشمی: کار سختی برابر شهرداری کاشان داریم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، مصطفی هاشمی، درباره دیدار تیمش برابر شهرداری کاشان از هفته نهم لیگ برتر بسکتبال اظهار کرد: کاشان تیم بسیار خوبی است و نشان داده توانایی بالایی دارد. تیمی که در آبادان بتواند برابر نفت به برتری برسد، یعنی پتانسیل بالایی دارد و می‌تواند برای هر تیمی دردسر ساز شود. درست است شاید همین تیم در یک مسابقه برابر شهرداری گرگان هم مغلوب شود اما خب این طبیعت ورزش به خصوص بسکتبال است که برد و باخت دارد. بالاخره انسان‌ها مجری ورزش هستند و شاید در یک روز نتوانند مثل همیشه باشند اما در مجموع تیم شهرداری کاشان پتانسیل‌اش را نشان داده‌است.

سرمربی تیم شیمیدر تهران ادامه داد: کاشانی‌ها با تغییر دو بازیکن خارجی خود بهتر شده و ترکیب قدرتمندتری بدست آورده‌اند. مطمئناً مسابقه بسیار دشواری برابر این تیم خواهیم داشت و مثل همیشه راهی جز تلاش کردن نداریم. من از ابتدای حضورم در ورزش یاد گرفته‌ام که تلاش کنم و تا آخرین روز که در بسکتبال باشم همین کار را انجام می‌دهم. وظیفه ما تلاش زیاد همراه با تعهد، مسئولیت و صداقت است.

او در پاسخ به این سوال که ایمان زندی چه زمانی به ترکیب تیمش بازمی‌گردد؟ گفت: جا دارد دوباره به این بازیکن تسلیت بگویم. خدا پدرش را رحمت کند. او از امروز به ما اضافه شده اما بازیکنی که یک هفته تمرین نکرده و مهم‌تر از آن چنین اتفاق ناگواری را تجربه کرده‌است تا یک ماه شرایط همیشگی‌اش را ندارد. او بازیکن توانمندی است و در دیدارهای اخیر هم به نقطه ایده‌آل رسیده بود که این اتفاق افتاد. امیدوارم خیلی زود از نظر روحی آرام شود و سپس بتواند به وضعیت مناسبش بازگردد.

هاشمی در پاسخ به این سوال که با این شرایط کارش در دیدار برابر شهرداری کاشان بسیار دشوار خواهد بود؟ بیان کرد: در بازی با پتروشیمی ایمان نبود و درو هم تمرین نکرده‌بود. من هیچ وقت نشده که بگویم این بازیکن را دارم یا آن را ندارم. تمام تلاش من همیشه این بوده که از تمام توانایی‌های تیم استفاده کنیم و دنبال بهانه نیستم. کارمان سخت‌تر می‌شود پس باید بیشتر تلاش کنیم.

سرمربی شیمیدر درباره بازیکن خارجی جدید تیمش نیز گفت: داکوان کوک بازیکن بزرگی بوده و کارنامه‌اش بسیار خوب است اما ۳، ۴ ماه تمرین نداشته و نیاز به زمان دارد. به تازگی شرایط خوابش درست شده اما هنوز باید کار کند. از طرف دیگر در کنار او باید الزاماتی باشد که بتواند توانایی‌هایش را بهتر نشان دهد. در مجموع بازیکن خوبی است و مطمئنم حضورش در ایران برای بسکتبال ما مفید خواهد بود.

انتهای پیام/

ایسنا

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت