درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, جهاد و مقاومت, داعش, دیگر حوزه ها  »   دعوت از کشورهای حامی تروریسم به تجدید نظر در اقدامات خود
3 دی 1395 , ساعت 20:09
دعوت از کشورهای حامی تروریسم به تجدید نظر در اقدامات خود

دعوت از کشورهای حامی تروریسم به تجدید نظر در اقدامات خود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن به نقل از المنار، دبیرکل حزب الله لبنان در جمع دانشجویان سخنرانی و به بیان مواضع خود در قبال تحولات داخلی و خارجی پرداخت.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: به تمامی مسلمانان و مسیحیان و همه لبنانی ها اعیاد پیش رو را تبریک می گویم. به تمامی مدافعان و مجاهدین در ارتش لبنان، مقاومت و تمامی مجاهدان مقاومت در لبنان و فلسطین نیز تبریک عرض می کنم.

وی در ادامه تصریح کرد: اسلام هیچگاه مانند سال های اخیر از طریق رسانه ها مورد هجمه قرار نگرفته بود. طی ده های گذشته هیچ گروهی همانند کاری که گروه های مسلح و در رأس آنها داعش به نام رسول الله انجام می دهند، مرتکب نشده بود. این گروه های تروریستی از سال های گذشته در سطح تمدنی، فرهنگی، فکری و معنوی کشتار وسیعی به راه انداخته اند.

سید حسن نصرالله بیان داشت: همگان باید جنایات تکفیری ها را محکوم کنند و هر کس که سکوت کند، در دادن فرصت برای توهین به اسلام و کل دین، شریک است. وهابی ها عید میلاد پیامبر را تکفیر می کنند و این عید را به رسمیت نمی شناسند. طی سال های اخیر نیز هر کس که این میلاد را جشن بگیرد، هدف حملات و انفجارها قرار می دهند. زیرا وهابی ها در صدد هستند تا تفکر خود را به زور سلاح تحمیل کنند.

دبیرکل حزب الله افزود: برخی عهده دار این جنگ هستند و از طریق رسانه ها این نبرد درباره عید پیامبر را رهبری می کنند. هر کس که جشن به مناسبت میلاد پیامبر را تکفیر کند، عید میلادعیسی مسیح را هم تکفیر خواهد کرد.

وی همچنین تاکید کرد: فاجعه انفجار کودک با خونسردی انجام شد و پس از آن نیز آن عامل وحشی ظاهر شد و گفت که کودک را پیش خدا فرستاده است! این حادثه جدید نیست بلکه پیش از این در نیجریه نیز رخ داده بود و ما برای رسوا کردن این حوادث و محکوم کردن آن مسئول هستیم

سید حسن نصرالله در خصوص آتش زدن دو نظامی ترکیه توسط داعش در الباب سوریه نیز تصریح کرد: جنایت آتش زدن سربازان ترکیه را محکوم می کنیم و این موضوع را اسلام و هیچ انسانی نمی پذیرند.

وی در ادامه عنوان کرد: در رسانه های غربی و عربی از تروریسم اسلامی و اسلام افراطی سخن می گویند و این یک جنگ روانی و رسانه ای است. اسلام یک نوع است و آن هم اسلام محمد رسول الله است و لاغیر.

دبیرکل حزب الله بیان داشت: ارتش آمریکا در هیروشیما واقع در ژاپن و دیگر مناطق آنگونه جنایت کرد اما هیچ کس از این جنایت دم نزد یا آن را تروریسم مسیحی نخواند. همچنین در رابطه با یهودیت هم این اتفاق نیفتاد. کشورهای حامی تروریسم را به تجدیدنظر و متوقف کردن حمایت خود از تروریست ها فرا می خوانیم. آنچه در «الکرک» اردن روی داد، بیانگر این است که دولت اردن باید حمایت خود را از تروریست ها متوقف کند.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: دولت ترکیه و حزب حاکم بر این کشور بیش از دیگران از داعش حمایت کرد و این موضوع واضح است؛ حتی آمریکا نیز از آن سخن می گوید.

 

 

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت