درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, اقتصاد, برگزیده  »   عضو هیات رئیسه مجلس: توجه به صنعت فرش باعث تحقق اقتصاد مقاومتی و خروج از اقتصاد نفتی است
3 دی 1395 , ساعت 3:09
عضو هیات رئیسه مجلس: توجه به صنعت فرش باعث تحقق اقتصاد مقاومتی و خروج از اقتصاد نفتی است

عضو هیات رئیسه مجلس: توجه به صنعت فرش باعث تحقق اقتصاد مقاومتی و خروج از اقتصاد نفتی است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن به نقل از خبرنگار ایرنا، محمد قسیم عثمانی عصر پنجشنبه در مراسم رونمایی از فرش سفید صلح با حضور معاون کنسولی وزارت امور خارجه افزود: صنعت فرش می تواند اقتصاد ایران را از بحران نجات دهد چون وابستگی به نفت و فراورده های آن با کوچک ترین نوسان قیمت نفت می تواند اقتصاد کشور را دچار آسیب کند.
وی از جوانان و نخبگان ایرانی به عنوان پرچم دار اقتصاد مقاومتی یاد کرد و ادامه داد: توجه به جوانان و فراهم کردن بسترهای لازم برای آنها می توانند با ایجاد ایده های مختلف اقتصاد ایران را از وابستگی نفتی نجات دهند.
عثمانی اضافه کرد: درسیاست کلی ابلاغی مقام معظم رهبری که در برنامه پنجم و ششم توسعه ذکر شده باید از اقتصاد نفتی فاصله گرفته و اقتصاد بدون نفت را فعال کنیم که یکی از این بخش ها توجه به صنعت فرش بافی است.
وی گفت: وزارت امور خارجه در بخش دیپلماسی خارجی می توانند زمینه و بستر برای صادرات فرش در کشور را مهیا کند تا این صنعت مثل گذشته فعال شده و ورنق خود را به دست آورد.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از جوانان مستعد کشور به عنوان پرچم داران و پیش قراولان اقتصاد مقاومتی یاد کرد و افزود: جوانان مستعد بافنده فرش پرچمدار اقتصاد مقاومتی است چرا که تنها راه نجات اقتصاد کشور توجه به تولیدات داخلی است.
وی در خصوص اهداف تولید فرش سفید صلح نیز گفت: هنرمندان و بافندگان فرش سفید صلح با این ابتکار هنری خود باعث سرافرازی مردم بوکان و ایران شدند.
عثمانی اضافه کرد: بافندگان این فرش از جان مایه گذاشته و با 22میلیون گره که بر پیکر فرش سفید صلح زدند، تا پیام صلح و دوستی خود را به جهانیان اعلام کنند.
وی بیان کرد: بافت فرش سفید صلح پیامی است برای جهانیان که نشان دهند ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نظامی است که بر پایه صلح، دوستی و آشتی نهاده شده است.
نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوار هستیم که این اثر برجسته شهروندان بوکانی بتواند پیام ملت و نظام ایران را به جهانیان به نحو احسن ابلاغ کند .
فرماندار بوکان نیز با اشاره به اهمیت صنعت فرش در ایران گفت: فرش ایران به سفیر فرهنگی کشور تبدیل شده و پیام صلح و نوع دوستی خود را از زبان مردم ایران به جهانیان ابلاغ می کند.
جمال خسروی ادامه داد: حفاظت از فرش حفاظت از تاریخ و تمدن ایران بوده و مسئولان باید به این صنعت مهم توجه جدی و خاص داشته باشند.
وی اضافه کرد: 90درصد فرش دستباف کشور به خارج از کشور صادر می شود اما در زمان تحریم ها به این صنعت مهم کشور آسیب جدی وارد شد .
خسروی بیان کرد: درچند روز گذشته شاهد رونمایی از قانون شهروندی بودیم و امروز در بوکان از فرش سفید صلح رونمایی می کنیم که هردو پیام آور گفتگو و صلح هستند و این نشان می دهد که با گفتگو می شود مشکلات را حل کرد.
فرماندار بوکان اظهار کرد: در نبود گفتگو سیاست به تنش تبدیل شده، علم متوقف و دوستی از بین می رود و در حقیقت گره زدن فرش سفید صلح به دست هنرمندان بوکانی گره زدن اقتصاد به سیاست است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن به نقل از ایرنا، در مراسم رونمایی از فرش سفید صلح مسئول دفتر امور خارجه کل کشور، مسئول دفاتر وزارت خارجه استان های آذربایجان غربی، شرقی و استان کردستان حضور داشتند.
درسال های گذشته فرش بافان بوکانی فرش 400متری را برای یکی از کشور اروپایی بافته بودند.
شهرستان بوکان در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد ویکی از قطب های مهم فرش بافی در این استان به شمار می رود.

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت