درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, اقتصاد, برگزیده, دیگر حوزه ها  »   اشتغال خالص کشور را از 14 هزار نفر به 745 هزار نفر رساندیم/ رشد اشتغال یکسال اخیر در تاریخ بی سابقه است
2 دی 1395 , ساعت 16:22
اشتغال خالص کشور را از 14 هزار نفر به 745 هزار نفر رساندیم/ رشد اشتغال یکسال اخیر در تاریخ بی سابقه است

اشتغال خالص کشور را از 14 هزار نفر به 745 هزار نفر رساندیم/ رشد اشتغال یکسال اخیر در تاریخ بی سابقه است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن به نقل به نقل از مرآت،  علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی صبح امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان که با حضور شماری از مسؤولان کشوری و استانی در سالن یادگار امام (ره) استانداری سمنان تشکیل شد، با بیان اینکه برگزاری جلسات ستاد فرماندهی شعاری نیست، گفت: نامه نگاری اداری کافی نیست و باید نتایج اقدامات خود را در این جلسات بررسی کنیم.

وزیر امور اقتصاد و دارایی افزود: اگر قرار باشد هفته ای یکبار هم برای پیگیری روند اجرای اقتصاد مقاومتی به سمنان بیایم این کار را خواهم کرد، مشروط بر اینکه مطمئن شوم کاری انجام می شود.

برخی از بانک ها همکاری خوبی در اجرای اقتصاد مقاومتی نداشتند

وی با اشاره به تعهدات بانک ها در اجرای طرح اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: تحقق تعهداتی که سیستم بانکی در اجرای اقتصاد مقاومتی پذیرفته است باید در این ستاد بطور جدی بررسی شود.

طیب نیا با بیان اینکه بانکهای مهر، انصار و کوثر در طرح های اقتصاد مقاومتی همکاری خوبی نداشته اند، گفت: با توجه به وابستگی این بانک ها به نهادهای انقلابی توقع این بود که در موضوع اقتصاد مقاومتی پیش قدم شوند.

نماینده ستاد اقتصاد مقاومتی دولت در استان سمنان همچنین تصریح کرد: ناچاریم به این بانک ها فشار بیاوریم تا با طرح های اقتصاد مقاومتی همکاری کنند واگر نه منابع صندوق توسعه ملی به آنها اختصاص نخواهد یافت.

رشد اقتصادی 7.4 درصدی مربوط به فروش نفت است

وزیر اقتصاد با اشاره به رشد اقتصادی در سال جاری بیان کرد: رشد اقتصادی در شش ماهه نخست سال 95 نسبت به مدت مشابه سال قبل 7.4 درصد بوده که بخشی از آن مربوط به فروش نفت است.

وی با بیان اینکه وقتی فروش نفت به سمت رکود می رود با یک وقفه زمانی بر برخی از بخش های اقتصاد تاثیر می گذارد، افزود: در حال حاضر فروش نفت به سمت رونق پیش می رود لذا با رشد اقتصادی خوبی در سالهای آینده روبرو خواهیم شد.

نماینده ستاد اقتصاد مقاومتی دولت در استان سمنان در ادامه اظهار کرد: از زمستان سال 94 تا به امروز تمام بخش های کشور با رشد مثبت روبرو بوده اند.

صنعت بیشترین آسیب را از تحریم ها دیده است

طیب نیا با اشاره به تحریم های اعمال شده در سالهای گذشته به کشور گفت: بیشترین آسیب را از تحریم ها بخش صنعت کشور دیده است که امیدواریم با گشایشی که رخ داد این اتفاق جبران شود.

وزیر امور اقتصاد و دارایی همچنین تصریح کرد: در حال حاضر صنعت با رشد مثبت روبرو است که این رشد در ماههای آینده بیشتر نیز خواهد شد.

اشتغال خالص کشور را از 14 هزار نفر به 745 هزار نفر رساندیم

طیب نیا با بیان اینکه رشد اشتغال در امسال در تاریخ کشور بی سابقه بوده است اظهار کرد: در بهار امسال نسبت به بهار سال قبل 745 هزار نفر اشتغال خالص داشته ایم.

نماینده ستاد اقتصاد مقاومتی دولت در استان سمنان همچنین تصریح کرد: در دوران تحریم و رکود تولید کاهش یافته بود و پیش بینی نمی کردیم اشتغال رشد کند.

وی با اشاره به اینکه در طول هشت سال دولت قبل سالانه 14 هزار نفر اشتغال ایجاد شده بود گفت: اشتغال 745 هزار نفری در سال جاری یک دستاورد بزرگ است.

جبران رکود سالهای 91 و 92 نیازمند چند سال فرصت است

طیب نیا با تاکید بر لزوم خروج از رکود اظهار کرد: جبران رکود سالهای 91 و 92 زمان می برد و نیازمند چند سال فرصت است.

وزیر اقتصاد ادامه داد: در ارزیابی که در سفر واشنگتن صورت گرفت اعلام شد ایران بهترین عملکرد در دوره کاهش قیمت نفت را داشته است.

وی با اشاره به رابطه خوب موجود میان دولت و مجلس گفت: شاهد بودیم که خود نمایندگانی که موضوع استیضاح بنده را پیگیری می کردند امضای خود را پس گرفتند.

قصه فیش های نجومی اتفاق ناخوشایندی بود

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه ماجرای فیش های نجومی اتفاق ناخوشایندی بود، گفت: با این موضوع باید برخورد می شد و نظام پرداخت های کشور باید این موضوع را پیگیری می کرد.

طیب نیا همچنین تصریح کرد: طبق ارزیابی دیوان محاسبات تنها 23 میلیارد تومان اضافه پرداختی رخ داده است که باید پس داده شود و البته خلاف قانون نبوده است.

این عضو ارشد تیم اقتصادی دولت ادامه داد: ماجرای فیش های نجومی در حالی به طور گسترده منعکس شد که بابک زنجانی هنوز 8 هزار میلیارد تومان پول نفت را پس نداده است.

وی با انتقاد از فضاسازی رسانه ای صورت گرفته در خصوص فیش های نجومی تصریح کرد: یک روز موضع فیش های نجومی، روز دیگر املاک شهرداری و روز دیگر بحث حساب قوه قضاییه را در رسانه ها مطرح می کنند که همه آنها موجب ناامیدی در کشور می شود.

 

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت