درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, تیتر روز, صدا و سیما, فرهنگ و هنر, گفتگو  »   تایماز بسیار شبیه خودم است/ تهيه كننده های شبکه سهند بدقول هستند
14 دی 1395 , ساعت 2:00
تایماز بسیار شبیه خودم است/ تهيه كننده های شبکه سهند بدقول هستند

گفت و گو با علی ضیایی بازیگر فیلم تبریزلی تاجر؛

تایماز بسیار شبیه خودم است/ تهيه كننده های شبکه سهند بدقول هستند

به گزارش پایگاه خبری تحلیل سخن،  سریال تبریزلی تاجر که از 20 آذر 95  ساعت 22 به روی آنتن شبکه سهند رفته است در همین رابطه با علی ضیایی بازیگر نقش تایماز در سریال تبریزلی تاجر به گفت و گو نشستیم  که در ادامه می خوانید:

 

سخن: خودتان را معرفی کنید؟

بنده على ضيايی، اهل ارومیه، متولد ١٣٥٦، فارغ التحصيل كارشناسى نمايش (هنر ومعمارى تهران)، كارشناسى ارشد كارگردانى دانشگاه هنر تهران، مؤسس و مدير آموزشگاه بازيگرى “نمايشخانه”، مدرس بازيگرى هستم.

 

 

سخن: دقیقا از چه سالی و با کدام کار شروع ب کار کردید؟

از سال ٨٢ با سريال دومان جلوی دوربین رفته ام.

 

 

سخن:  از سابقه ی کاریتان توضیحاتی بفرمایید؟

دومان، قونشولار، باجناقلار، درنا،بير اووچ توپراق، بهانه اي براي بودن، آداخلى ١، نقل و نبات، دده مالى، تاجر تبريزى، عروسكى قصه هاي كبودان، بانكى ها،آنا، دريا. ونیز در تله فیلم های سايه هاى سرد، آنسوي آرزوها، باغ آينه، عروس مرزي، ليلا، تولد دوباره، يك دو پلان با عشق، مگه ماهيها هم گريه ميكنند، بازی کردم. و هم چنین مجموعه های نمایشی به رنگ دوستى، ايستگاه، هميشه با تو، و برنامه ى كودك(غنچه ها، شادمانه، بادبادك و…)، ٥ سال پدربزرگ را در کارنامه ی کاری خود داشتم؛ و نیز کار کارگردانی دده مالی، نقل ونبات، تله تئاتر “شب بارانى” را انجام داده ام و تهیه کننده سریال تلویزیونی دده مالی بوده ام. کارهای تئاتری من عبارت است از اتوبوسي بنام هوس، دشمنان جامعه ي سالم، مشهدي عباد، بكوبيد دهل ها، گزارش تن، مرگ در ميزند، آسيد كاظم، پل، فاصله تاريك ميان ستاره ها،
مبارك و باربى، از اين جهت به مسائل نگاه كن، گل هاى گمگشته، تا سپيده، معركه اى ديگر، شهر اسبان سياه، مونى و كاروان هايش،   سوء تفاهم، دوربين مخفى، پندى براى ما.

 

11254

سخن: چه جوايزی در این کار ها بدست آورده اید؟

١ جايزه سوم جشنواره تئاتر دانشگاهى كشور
جايزه اول آموزشگاه هاى تئاتر كشور
٣ جايزه اول جشنواره تئاتر استانى
١ جايزه دوم جشنواره تئاتر استانى
٣ جايزه سوم جشنواره تئاتر استانى

 

همچنین ٢٠ سال سابقه ى همكارى هنرى با مؤسسه خيريه ى اميد بصورت رايگان، برگزارى كنسرت هاى سالار عقيلى، محسن يگانه، علم الدين در اورميه، برگزارى مراسمات و همايش هاى هنرى داشته ام.

سخن: در مورد نقش خود در تاجر تبریز توصیحاتی بدهید و چرا این نقش را انتخاب کرده اید؟
تايماز رو دوست دارم چون خيلى شبيه خودمه!! دلیلش زیرکی کودکانه آن است که شبیه به خودم است، و دلیل بازی در این نقش انتخاب و اصرار آقای طاهری فر بود.

 

سخن: سختی های این سریال برای شما چه بود؟

سختى كار بيشتر سرما بود؛ و همچنین رفت و آمد زمستانى و شبانه بين اورميه و تبريز برای من مشکل بود، ولى شيرينى كار سختى اش رو سهل كرده بود.

 

سخن: چرا برای کار به تهران نمی روید؟
شايد بزودى برم.

 

سخن: الگوی کاری شما در در سینمای جهان و سینمای ایران کیست؟
الگو ندارم ولى بازيگرانى هستند كه كارشون را خيلى دوست دارم مانند:جيم كرى و…

 

سخن: شایعاتی در مورد خودتان شنیده اید؟
اصلا به شایعات اهميت نمي دهم.

 

سخن: در فضای مجازی فعالیت دارید؟
بله، بيشتر در اينستاگرام فعالیت می کنم.

 

سخن: یک خصوصیت اخلاقی بد و یک خصوصیت اخلاقی خوبتان؛ از نگاه خودتان چیست؟
بد:  كمی براى شروع يك كار تنبلم
خوب: صادقم

 

سخن: بازیگری شغل است یا سرگرمی؟به شهرت علاقه داشتید؟
يكى از الزامات كار ما شهرت است ولى نبايد مورد سوء استفاده قرار بگيرد. براى من زندگى يعنى عشق، بازيگرى هم جزئى از عشق است.

 

سخن: برخورد مردم با شما چگونه است؟
عالى

سخن: نقطه ی قوت و ضعف سریال تاجر تبریزی چیست؟
نقطه ى قوت: حضور بازيگران خوب
نقطه ى ضعف: حضور زياديه بازى

 

سخن: نظرتان در مورد شبکه سهند و برنامه هایش چیست؟
خوب است،  اما تهيه كننده هایش بد قول هستند.

 

سخن: نظرتان در مورد و تئاتر تبریز چیست؟
وضعیت تئاتر خيلى خوب است و هر روز هم  بهتر مي شود.

 

سخن: نظرتان در مورد سینمای ایران چیست؟
در دنيا اعتبار خوبى داره، ولى در داخل فيلم هاى ضعيف هم كم نداريم.

 

سخن: در زندگی از چه چیز بیشتر لذت می برید؟
عشق

سخن: رنگ مورد علاقه؟
سبز

سخن: غذای مورد علاقه؟
ماكارونى

 

سخن: پرنده ای که دوست دارید؟
عقاب

سخن: تکیه کلامتون؟
تمام

سخن: عزیزترین شخص زندگی تان؟
مثلث عشقيم
شامل: مادرم، دخترم و عشقم

 

سخن: بهترین فیلمی که دیدید؟
رهايى از شائوشنگ

 

سخن: بهترین فیلمی که بازی کردید؟
آداخلى

سخن: چه روزی رو بیشتر دوست دارید؟
روز تولدم

سخن: اهل ریسک هستید؟
متأسفانه كم

سخن: بیشترین دستمزد برای کدام کارتان گرفته اید؟
دده مالى

سخن: یک نشانه ی مسلمانی در وجود خودتان؟
غيبت نميكنم
سخن آخر:
از مردم خونگرم تبريز و بازيگران و همكاران عزيزم صميمانه سپاسگذارم كه فضاى كار رو براى من بسيار دوست داشتنى و صميمى كردند.

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

6 دیدگاه برای تایماز بسیار شبیه خودم است/ تهيه كننده های شبکه سهند بدقول هستند

 1. ندا
  0

  ممنون از گفتگو با این بازیگر واقعا نقش ایشون عالیه

 2. سحر
  0

  خیلی عااااااااااااااااااالی بازی کردن

 3. از ارومیه
  +2

  گفتگوی خوبی بود ممنون از سخن
  ما خیلی دلمون می خواست ایشونو بشناسیم
  نقششونو عالی ایفا کردن خیلی بازی عالیی داشتن

 4. علی راد
  0

  خیلی با نمک هستن تو نقششون کم فقط با ادا های ایشون میخندم بقیه فیلم خوب نیست مخصوصا پسر عموی ناصر هاشمی خیلی سخیف بازی کردن

 5. هادی زاده
  0

  عاشق تقش ایشونم خیلی میخندونه

 6. بهروز لطفی
  0

  علی ضیایی ، هنرمندی بسیار گرانقدر و دوست داشتنی با پیشینه و آینده ای روشن

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


 • عصرانه خبری
 • یادداشت و مقاله

 • آخرین اخبار

 • طراحی سایت