درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   آسیا و اقیانوسیه, اخبار کوتاه, اروپا و آمریکا, برگزیده, جهان, داعش  »   سفر وزرای خارجه سه کشور اروپایی به اقلیم کردستان عراق
30 آذر 1395 , ساعت 14:29
سفر وزرای خارجه سه کشور اروپایی به اقلیم کردستان عراق

سفر وزرای خارجه سه کشور اروپایی به اقلیم کردستان عراق

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، به نقل از شبکه کرد زبان “روداو”، وزرای خارجه سه کشور بلژیک، هلند و لوکزامبورگ روز دوشنبه پس از پایان سفرشان به بغداد، وارد اربیل، مرکز اقلیم کردستان عراق شده و از دو اردوگاه “حسن شام” و “الخازر” ویژه آوارگان موصل بازدید کردند. آنها همچنین در نشستی با حضور نیچروان بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان عراق و قباد طالبانی، معاون وی شرکت کردند.

بارزانی در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی با این سه وزیر گفت:‌ من سفر شما به اربیل در این مقطع زمانی را دلیلی بر حمایت کشورهای شما از اقلیم کردستان و عراق در مقابله با تروریسم و امدادرسانی به آوارگانی که به اقلیم پناه آورده‌اند، می‌دانم.

نخست وزیر اقلیم کردستان عراق افزود:‌ نشست خوبی داشتیم و طی آن از حمایت نظامی سه کشور از اربیل، آموزش‌هایشان به نیروهای پیشمرگ و نیز کمک‌های بشردوستانه‌شان قدردانی کردم. ما در این نشست راه‌های ممکن برای کمک به اصلاحات در اقلیم کردستان را نیز بررسی کردیم.

جان اسیلبورن، وزیر خارجه لوکزامبورگ نیز در این کنفرانس مطبوعاتی گفت: نشست بسیار خوب و مفیدی با آقای نخست وزیر داشتیم و درباره اوضاع کلی عراق و اقلیم و تحولات در روابط دو طرف بحث و گفتگو کردیم.

وی با اشاره به مشکلاتی که بغداد و اربیل با آنها مواجه هستند و اهمیت بسیار آنها برای منطقه خاورمیانه، بر حمایت کشورش از آن دو در مبارزه با داعش و عملیات موصل تاکید کرد.

 

اسیلبورن ادامه داد:‌ ما می‌دانیم که کاهش قیمت نفت، درگیری‌ها با داعش و قطع بودجه باعث ایجاد بحران مالی در اربیل شده است. این سفر در راستای اعلام حمایت‌مان از اربیل انجام شد.

وزیر خارجه بلژیک نیز با اشاره به اینکه این دومین سفرش به اربیل است، بر حمایت کشورش از اقلیم کردستان عراق پس از نابودی داعش تاکید کرد و گفت:‌ در زمینه تجاری و اقتصادی به دنبال تقویت روابطمان با اربیل هستیم و قصد داریم کنسولگری خود را در اربیل افتتاح کنیم.

وزیر خارجه هلند نیز در این کنفرانس مطبوعاتی با اشاره به روابط خوب موجود میان اربیل-آمستردام اظهار داشت: هلند تیمی نظامی در اقلیم کردستان دارد که به آموزش نیروهای پیشمرگ مشغول هستند چراکه پیشمرگ‌ها نقش مهمی در حمایت از مردم و امنیت منطقه دارند.

وی با تقدیر از اربیل به دلیل پذیرش آوارگان درباره عملیات آزادسازی موصل گفت:‌ ما از شما در این عملیات حمایت می‌کنیم و این مساله در راس اولویت‌هایمان قرار دارد، آوارگان باید به خانه‌های خود بازگردند و طرحی برای مرحله پس از نابودی داعش در موصل تنظیم شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت