درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   آسیا و اقیانوسیه, اخبار کوتاه, اروپا و آمریکا, برگزیده, جهان, حقوق بشر, دیگر حوزه ها  »   اردوغان به تهران آمد که ما را قانع کند سوریه باید ساقط شود
30 آذر 1395 , ساعت 12:31
اردوغان به تهران آمد که ما را قانع کند سوریه باید ساقط شود

اردوغان به تهران آمد که ما را قانع کند سوریه باید ساقط شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن به نقل از افکارنیوز، سفیر پیشین ایران در سوریه با بیان اهمیت شهر حلب نسبت به سایر نقاط سوریه گفت: هنگام ازاد سازی حلب آمریکا و عربستان برای حمایت از تروریست ها همچون مردگان بودند و خود را بازنده می دیدند.

حسین شیخ الاسلام با اشاره به سالهای اولیه عزم استکبار جهانی برای نابودی سوریه گفت: در مرحله اول خیلی نزدیک شده بودند و آن وقتی بود که همه تروریست ها به دمشق حمله کردند و همزمان هم شورای امنیت ملی دمشق و آدم هایی را در داخل آن جلسه داشتند را تا مرز انفجار مورد تهدید قرار دادند.

 

سفیر پیشین ایران در سوریه با ابراز خرسندی از اینکه در این زمان موفق به انجام ایده های خود نشدند اظهار داشت: این اتفاقات پیرو موضع گیری بود که رئیس جمهور آمریکا، فرانسه، نخست وزیر انگلیس و شاه عربستان و امیر قطر مبنی بر نابودی سوریه گرفته بودند.

 

وی ادامه داد: پس از این جریان اردوغان به همراه داوود اوغلو به تهران آمدند که ما را قانع کنند سوریه باید ساقط شود و شما هم نباید تلاش کنید که ما در پاسخ گفتیم که سرنوشت سوریه را مردم آن باید انتخاب کنند و به ما و شما مربوط نمی شود.

 

شیخ الاسلام با بیان اینکه این مرحله اول برای سقوط حکومت سوریه بود که عملی نشد بیان کرد: مرحله دوم آن تجزیه سوریه بود و چون حلب تنها جایی بود که ظرفیت پایتخت شدن را داشت به روی آن تمرکز کردند.

 

وی خاطرنشان کرد: آنها ناچار بودند برای اینکه به یک تجزیه مطلوب از سوریه برسند یک شهر سابقه دار و دارای توان اقتصادی مناسب را برگزینند که حلب از این شرایط برخوردار بود.

 

شیخ الاسلام با تاکید بر اینکه تنها جایی که غیر از دمشق ظرفیت پایتخت شدن را داشت حلب بود اظهار کرد: این آزادی راهبردی که اتفاق افتاده این توطئه را هم عقیم کرده است.

 

وی حلب را تمام آمال و آرزوهای ترکیه برشمرد و تصریح کرد: حالا این آرزوها از بین رفته و سوریه دیگر تجزیه نمی شود.

 

شیخ الاسلام با اشاره به زمان روی کار آمدن حزب اعتدال و توسعه در ترکیه که توانست در ابتدا جایگاه ترکیه را بالا برده و اقتصاد آن را ارتقا دهد اظهار داشت: اگر چه آنها در ابتدا با ترک ها شروع به گفت و گو کردند ولی وضع در آنجا الان خیلی خراب شده و امنیت داخلی آن به قدری ناپایدار است که برخی می خواستند در آن کودتا کنند.

 

وی افزود: سوریه که محل امن و رفت و امد آن ها بود الان تبدیل به یک دشمن خونی برای ترکها شده است.

 

سفیر پیشین ایران در سوریه با بیان اینکه در حال حاضر همه تروریست ها  به جز داعش را در ادلب جمع می کنند خاطرنشان کرد: داعش را در رقه بخش شرقی حلب و سایر تروریست ها در ادلب بخش غربی حلب حفظ می کنند.

 

وی نقش آمریکا و عربستان را برای حمایت ار تروریست ها  هنگام آزادسازی حلب را همچون مردگان خواند و گفت: در آن هنگام هیچ تحرکی از غربی ها سر نزد ولی پس از این هم دست از جنایت و توطئه های خود برنمی دارند.

 

 

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت