درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, جامعه, دیگر حوزه ها  »   از برگزاری جشنواره خرمالوی کن تا جشنواره انار در بوستان بزرگ ولایت
25 آذر 1395 , ساعت 12:22
از برگزاری جشنواره خرمالوی کن تا جشنواره انار در بوستان بزرگ ولایت

از برگزاری جشنواره خرمالوی کن تا جشنواره انار در بوستان بزرگ ولایت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن به نقل از ایسنا، در هفته جاری اخباری چون برگزاری جشنواره خرمالوی کن، مسیر ویژه بی آر تی در منطقه 7 مرمت و بهسازی می شود، تبیین شیوه‌های تربیت شهروند الکترونیک در قلب تهران، بهره‌گیری از دوربینهای ترافیکی هنگام بارش در منطقه 5 و … از جمله مهم‌ترین اخبار مناطق شهر تهران بوده است.

مشروح این خبرها به تفکیک هر منطقه در ادامه آمده است و اخباری که پیشتر در خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منتشر شده است با کلیک بر روی تیتر، قابل مشاهده خواهد بود.

 

رخدادهای منطقه۱؛

استقرار اتوبوس ایدز در محلات شمال تهران

سعید کارگران معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک گفت: همزمان با هفته ملی مبارزه با ایدز، اداره سلامت شهرداری منطقه یک با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اقدام به استقرار اتوبوس ایدز در محلات شمال تهران کرد.

۲۷ پل عابر پیاده شمال تهران ایمن سازی شد

مجید نوربخش معاون امور شهری و محیط زیست  شهرداری این منطقه خبر داد: تعداد ۲۷ پل هوایی عابر پیاده در شمال تهران با هدف استاندارد سازی و حفظ حریم و ایمنی در تردد شهروندان ایمن سازی شد.

وی افزود: پل‌های هوایی عابر پیاده یکی از ملزومات اساسی برای  حفظ سلامتی و ارتقاء ایمنی تردد عابرین پیاده در سطح شهر هستند که ترمیم آنها در دستور کار این حوزه قرار گرفت تا شرایط مطلوبی برای تردد شهروندان ایجاد شود برهمین اساس تا کنون 27 پل عابر پیاده از 37 پل موجود در منطقه یک ایمن سازی شده است و سایر پل ها نیز تا پایان سال ساماندهی می‌شوند.

 

رخدادهای منطقه2؛

نصب تجهیزات ورزشی و ست‌های تندرستی در بوستانهای منطقه 2

عباس صمدیان معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه دو  از نصب تجهیزات ورزشی، ست‌های تندرستی و وسایل بازی جدید در پارکها و بوستانهای سطح منطقه خبر داد و افزود: تجهیز و رسیدگی به پارکهای سطح منطقه یکی از اولویتهای مهم واحد فضای سبز است.
وی با تأکید بر اینکه تجهیز، توسعه فضای سبز و وجود فضاهای ورزشی حق طبیعی شهروندی محسوب می شود یادآور شد: استفاده از تجهیزات ورزشی در پارکها رو به افزایش بوده و نصب تجهیزات مذکور تأثیر مستقیمی بر سلامت شهروندان دارد چرا که با استفاده از وسایل ورزشی سلامت جسم و روح خود را تضمین می‌کنند.

لایروبی انهار و کانال های بزرگراه های منطقه 2

با آغاز فصل بارش های فصلی، لایروبی انهار و کانال‌های روبسته و روباز بزرگراه‌های منطقه 2 در دستور کار اداره مسیلها و قنوات شهرداری منطقه قرار گرفت.

 

رخدادهای منطقه3؛

ایمن سازی تردد شبانگاهی خودروها در معابر شمال تهران

علیرضا اسفراینی نژاد معاون حمل و نقل وترافیک خبر داد: به منظور ایمنی تردد خودروها به ویژه در هنگام شب ، 760 رفلکتور در معابر منطقه 3 نصب شد.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح، تردد شبانگاهی رانندگان تسهیل می شود، افزود: با ایمنی معابر در سطح شهر از بروز حوادث بسیاری می توان جلوگیری کرد. تمامی اقدامات و تدابیر پیش بینی شده در سطح این خیابان‌ها و معابر این منطقه درجهت ایمنی و تسهیل عبور و مرور خودروها و شهروندان است.

نصب نرخ مصوب پارکبان ها در دستگاه های پارکومتر منطقه 3

رضا دباغی شهردار منطقه 3  از نصب نرخ های مصوب پارکبان در تمامی دستگاه های پارکومتری که در معابر اصلی این منطقه هستند خبر داد و افزود: قیمت‌گذاری پارکینگ‌های حاشیه‌ای به گونه‌ای است که شهروندان به کاهش زمان توقف، کاهش استفاده از وسیله نقلیه شخصی یا ترجیح استفاده از پارکینگ‌های عمومی غیرحاشیه‌ای ترغیب می شوند.

 

رخدادهای منطقه5؛

برگزاری جشنواره خرمالوی کن

عربلو، معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه در تشریح این جشنواره گفت: این جشنواره که به نوعی معرف قدمت کن و باهدف شکرانه این محصول برگزار شده در واقع هم تشویقی برای باغداران در راستای حفظ وتوسعه باغات در کن است و هم پتانسیل توریستی و تهرانگردی را در این منطقه بیان می‌کند. کن در شمالغربی شهرتهران قرار دارد و به علت وجود هوای مناسب و باغات فراوان، محصولات کشاورزی مختلفی از جمله توت، خرمالو، انار، گردو، انجیر، آلبالو و گیلاس را تولید می‌کند.

 

بهره گیری از دوربینهای ترافیکی هنگام بارش در منطقه 5

محسن اسدی شهردار منطقه در اجرای  مانور برف روبی گفت: نقاط برف گیر و حساس منطقه در زمان بارش بوسیله نماینده‌های 4 ناحیه شمالی منطقه که در مرکز کنترل ترافیک غرب تهران حضور دارند رصد می‌شود و با ارائه گزارش لحظه‌ای به سایت های برف روبی نواحی هفتگانه، در رفع گره‌های ترافیکی احتمالی بزرگراه‌ها و شریانهای اصلی غرب تهران کمک می‌کنند.

 

رخدادهای منطقه6؛

جداسازی خط ویژه میدان ولیعصر (عج) جهت تردد ایمن شهروندان

ولی مسگری نجاتی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 6 از جداسازی خط ویژه میدان ولیعصر (عج) به منظور تردد ایمن و راحت شهروندان و کاهش ترافیک میدان خبر داد و افزود: بر این اساس تردد وسائط نقلیه در این میدان با نظم بیشتری صورت می گیرد و از ترافیک میدان نیز کاسته می شود.

تبیین شیوه‌های تربیت شهروند الکترونیک در قلب تهران

مهرشاد الله وردی، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 6  از تبیین شیوه های تربیت شهروند الکترونیک و استفاده صحیح از فضای مجازی خبر داد و گفت: به همت شهرداری منطقه 6 و بر اساس دستورالعمل معاونت مرکز کارگروهی بر این اساس تشکیل شده تا شهروندان شیوه‌های استفاده از دنیای الکترونیک در کارهای روزمره خود را به شیوه ای اصولی‌تر فرا بگیرند.

اتمام پروژه مرمت و بازسازی سرای محله کشاورز و ساعی

سید رامین حسینی نژاد معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 6 از اتمام پروژه مرمت و بازسازی سرای محله کشاورز و ساعی با هدف ارتقاء و بهبود خدمات ارائه شده به شهروندان این دو محله خبر داد و افزود: این پروژه در خرداد ماه سال جاری آغاز و در پایان آبان ماه 95 آماده بهره برداری شد. این پروژه در 4 طبقه مجموعا به مساحت 600 متر مربع با کاربری اداری و یک طبقه زیر زمین به مساحت 200 متر مربع  با کاربری سالن ورزشی است.

تغییر در مدل ترافیکی میدان فاطمی به منظور روان سازی بار ترافیک

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 6 از تغییر در مدل ترافیکی میدان فاطمی به منظور روان سازی بار ترافیک خبر داد.

 

رخدادهای منطقه7؛

اجرای طرح کمک به بازماندگان تحصیل 7 تا 17 ساله

سعید طلوعی، شهردار منطقه 7 از اجرای طرح جهاد مهربانی در این منطقه خبر داد و گفت: این طرح با شعار «تهران، مدرسه‌ای برای همه» ویژه کودکان و نوجوانان ۷ تا ۱۷ ساله بازمانده از تحصیل در سطح این منطقه‌  اجرا می‌شود.

کلینیک مددکاری اجتماعی در منطقه 7 راه‌اندازی می شود

شهردار منطقه 7 از راه اندازی کلینیک مددکاری اجتماعی در این منطقه با هدف  کنترل و کاهش معضلات اجتماعی و با رویکرد آگاه سازی مردم در خصوص مهارت های زندگی خبر داد افزود: این کلینیک با همکاری کلینیک مددکاری اجتماعی در خیابان شهید فتحنایی، کوچه شیرین اصفهانی راه اندازی می شود.

مسیر ویژه بی آر تی در منطقه 7 مرمت و بهسازی می شود

امیرحسین حیدرنیا معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 7 از اجرای عملیات مرمت و بهسازی مسیر  اتوبوس تندرو خط یک در این منطقه خبر دادو گفت: مناسب سازی حمل و نقل عمومی و در مجموع بهبود حقوق شهروندی از مواردی است که باید مدنظر قرار بگیرد.

نیازمندان منطقه 7 صاحب شناسنامه سلامت می شوند

محمد رضا غلامی، معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه 7 از تشکیل شناسنامه سلامت برای نیازمندان این منطقه خبر داد و افزود: به منظور رسیدگی به افراد کم برخوردار و ارتقاء سلامت خانواده های ساکن در محلات کم برخوردار ، طرح پایش سلامت ویژه افراد نیازمند در این منطقه به صورت رایگان انجام می شود.

 

رخدادهای منطقه9؛

تهیه زونکن اطلاعات ساختمانی در پهنه جنوبی آزادی

حمید محسنی شهردار منطقه 9 از اجرای طرح تهیه زونکن اطلاعات ساختمانی با رعایت تکریم کامل سازندگان در سطح محلات 3 گانه ناحیه یک خبر داد و افزود: این طرح برای 170 ملک در حال ساخت اجرایی شده است.

 

رخدادهای منطقه10؛

راه اندازی 4 سایت برف روبی در منطقه 10 تهران

عباس بابازاده شهردار منطقه 10 از راه‌اندازی 4 سایت برف روبی در سطح منطقه و اتخاذ تمهیدات و تدابیر لازم با هدف پیشگیری، هماهنگی، برنامه ریزی و کنترل اثرات نزولات آسمانی به منظور خدمت رسانی مطلوب به شهروندان در روزهای برفی سال جاری خبر داد و افزود: ستاد برف روبی با هدف بهبود خدمات رسانی به شهروندان و پیشگیری از بروز مشکلات و آمادگی در مواجهه با پیامدهای ناشی از بارش برف همچنین فراهم سازی شرایط ایمن برای عبور و مرور شهروندان در زمان بارش نزولات آسمانی راه اندازی شد.

 

رخدادهای منطقه11؛

مدد رسانی بهداشتی به معتادان و کارتن خواب ها در محدوده میدان راه آهن

سید عباس طباطبایی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 11 گفت: متاسفانه محله های جنوبی شهر تهران کانون برخی از آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد، کارتن خوابی و … است؛ به گونه ای که در غالب اوقات شرایط زندگی را برای ساکنین این محله ها دشوار می سازد. به همین سبب از افراد حقیقی و حقوقی که در زمینه کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی فعالیت دارند دعوت کردیم نقطه نظرات و پیشنهادات خود را برای اجرای این طرح به دفتر مرکز خدمات اجتماعی منطقه اعلام کنند.

سردر تاریخی خیابان فرهنگ  به باغ ایرانیان منتقل می شود

نصراله آبادیان شهردار منطقه11، صیانت و حفاظت از ابنیه و آثار تاریخی به جای مانده از طهران قدیم را اولویت مدیریت شهری بیان کرد و در همین راستا از جابه جایی و حفاظت از سر در تاریخی خیابان فرهنگ با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی خبر داد.

به کارگیری دوربین های «LEZ»برای کاهش آلودگی هوای هسته مرکزی تهران

شهردار منطقه 11 تهران گفت: به کمک استفاده از دوربین هایLEZ  و کنترل وضعیت معاینه ‌فنی خودروها، میزان آلاینده های هوا در محله‌های مرکزی پایتخت کنترل و به مرور از حجم آلودگی‌ها کاسته خواهد شد. با توجه به این که حدود یک ماه از به کارگیری دوربین های LEZ می گذرد؛ در آینده شاهد افزایش کیفیت هوا خواهیم بود.

 

رخدادهای منطقه14؛

افتتاح پل مکانیزه بزرگراه شهید محلاتی

فرهودحمیدی فراهانی شهردار منطقه 14 از تجهیز بزرگراه شهید محلاتی به پل مکانیزه عابرپیاده خبر داد و افزود: به منظور افزایش ایمنی تردد عابران پیاده در خیابان شهید شاه آبادی، تردد آسان خانواده ها و همچنین روانتر شدن ترافیک بزرگراه شهید محلاتی، نصب پله های برقی درپل عابر این محدوده با توجه به عریض بودن این بزرگراه انجام گرفت.

تجهیز و راه اندازی مددسرای دائمی ویژه افراد آسیب پذیر درمنطقه14

شهردار منطقه 14از تجهیز و راه اندازی مدد سرای دائمی ویژه افراد آسیب پذیر در این منطقه خبر داد و افزود: مددسرای اجتماعی منطقه 14 با هدف کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی، ساماندهی افراد بی سرپناه و کارتن خواب، ارتقاء سلامت و امنیت اجتماعی و همچنین ارائه خدمات مطلوب به آسیب دیدگان اجتماعی با ظرفیت 70نفر مددجو، ویژه کارتن خواب ها و افراد در راه مانده با محوریت قشر سالمند در منطقه 14 راه اندازی شد.

 

 

رخدادهای منطقه16؛

آمادگی کامل ستاد برف روبی منطقه شانزده

میرزاقلی شهردار منطقه  شانزده  همزمان با آغاز فصل سرما از آمادگی کامل ستاد برف‌روبی منطقه خبر داد و افزود: همزمان با آغاز فصل زمستان و در راستای جلوگیری از هرگونه یخ‌زدگی معابر، ستاد برف‌روبی به طور کامل در نواحی ششگانه تجهیز شد.

 

رخدادهای منطقه17؛

ورزش شهروندی در منطقه 17 رونق می گیرد

عقیل منصوری معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه با اعلام خرسندی از استقبال شهروندان از خدمات ورزش همگانی گفت: در بوستانهای اصلی محلات 14 گانه خدمات ورزش صبحگاهی و همگانی توسط مربیان مجرب به شهروندان ارائه می شود که عموما بانوان و سالمندان با حضور در این بوستانها از خدمات ورزشی ارائه شده استفاده می کنند.

منصوری بوستان بهاران را پایگاه اصلی ورزش صبحگاهی منطقه نامید و افزود: روزانه در حدود 200 تا 300 نفر از شهروندان در ورزش همگانی مشارکت می کنند. ایستگاه ورزشی بوستان بهاران با برنامه های منظم به صورت فرا محلی و فرا منطقه‌ای در بحث ورزش به شهروندان خدمت رسانی می کند.

 

رخدادهای منطقه19؛

برگزاری جشنواره انار در بوستان بزرگ ولایت

حمید بهرامی معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه گفت: این جشنواره درقالب برگزاری جشن، نمایشگاه و مسابقه، دوشنبه 28 آذر در این مجموعه برگزار می شود.

به گفته وی در این جشنواره محصولات شهروندان با استفاده انار در قالب  انواع غذاها، دسر و ژله ارائه می شود و با داوری کارشناس ویژه به برترین ها جوایزی اهدا می گردد.

تجهیز فضاهای سبز و نقاط بی دفاع شهری منطقه 19 به  سیستم روشنایی کم مصرف

پیمان قربانی شهردار منطقه 19 گفت: پروژه تعویض پایه چراغ های کوتاه و اجرای سیستم روشنایی کم مصرف در فضاهای سبز و نقاط بی دفاع شهری منطقه اجرا می شود. این طرح در بوستانها، رمپ و لوپ ها، لچکی ها، جنگل کاری ها و نقاط بی دفاع شهری انجام و طی آن پایه چراغ های 6، 9 یا 15 متری وینچی با استفاده از لامپهای کم  مصرف نصب خواهد شد.

برخورد قانونی با عوامل آتش سوزی ضایعات در خیابان خلازیر

عوامل آتش سوزی در خیابان خلازیر کنترل و درصورت مشاهده این اقدام غیر قانونی با آنها برخورد می شود. برخورد قانونی با این عوامل تصمیمی است که طی برگزاری جلسه ای به منظور بررسی راه های کنترل آتش سوزی در خیابان خلازیر محله شهید کاظمی در معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه 19 گرفته شد.

 

رخدادهای منطقه20؛

بهسازی آسفالت محورهای بزرگراهی جنوب تهران

ابراهیم بابازاده معاون فنی و عمران شهرداری منطقه 20 از بهسازی و ترمیم روکش آسفالت 5 محور بزرگراهی و اصلی این منطقه جنوبی خبرداد و افزود: به منظور ارتقاء کیفیت آسفالت محورهای بزرگراهی و پرتردد، ترمیم و بهسازی روکش آسفالت محورهای شهید کریمی، شهید رستگار، امین آباد، شهید رجایی و فدائیان اسلام در دستور کار قرار گرفته است.

تعریض بخشی از بزرگراه شهید آوینی

سید احمد صفوی شهردار منطقه 20 از اتصال میثم جنوبی به بزرگراه شهید آوینی و تعریض بخشی از این بزرگراه در محدوده قلعه گبری خبرداد و افزود: طرح تعریض مسیر غرب به شرق بزرگراه شهید آوینی در محدوده قلعه گبری با احداث مسیر کندرو به طول یک هزار و عرض 10 متر با پیشرفت مناسبی در حال اجراست.

 

رخدادهای منطقه21؛

تجهیز و راه اندازی سه سایت و20 ایستگاه برف روبی در منطقه 21

جمال بافرانی شهردار منطقه 21 با اشاره به آغاز فصل سرما و بارندگی و احتمال یخ زدگی و بروز مشکلاتی در معابر ورودی غرب پایتخت، از آمادگی کامل نیروهای معاونت خدمات شهری، اجرایی و تجهیز و راه اندازی سایت برف روبی برای مقابله با حوادث احتمالی ناشی از موارد یاد شده در این منطقه خبر داد و افزود: درحال حاضر سایت های منطقه به ماشین آلات برف روبی مناسب جهت اقدام سریع در زمان بارش های زمستانی نظیر گریدر، نمک پاش، لودر، تیغه برف روب، لجن کش، تانکر ضدیخ و … تجهیز شده اند.

ویژه برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی به مناسبت فرارسیدن هفته وحدت

شهردار منطقه 21 از اجرای ویژه برنامه‌های متنوع اجتماعی و فرهنگی در این منطقه به مناسبت فرارسیدن میلاد باسعادت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) و آغاز هفته وحدت خبر داد.

 

رخدادهای منطقه22؛

جشنواره آئینی شب یلدا در مجموعه امام علی(ع) منطقه 22 برگزار می شود

فروتن، معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 22 گفت: در راستای گرامیداشت میلاد پیامبر وحدت، عدالت و برابری، حضرت محمد(ص) جشنواره آیینی شب یلدا با هنرمندی بیش از 50 زن کارآفرین و هنرمند این منطقه در مجموعه امام علی(ع) برگزار می شود. برگزاری برنامه‌های شاد و مفرح، مسابقه بهترین سفره شب یلدا و بهترین‌ها از  آشپزی سنتی و مدرن  از جمله برنامه هایی است که در این جشنواره اجرا می شود.

آموزش‌های ترافیکی بیش از 1500 نفر ساعت در مدارس منطقه 22

فسایی معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه با تاکید بر ضرورت فرهنگسازی آموزش های شهروندی در حوزه حمل و نقل از سنین پایه در این خصوص گفت: با توجه به اینکه یکی از دلایل وقوع تصادفات نبود اطلاعات و مهارت های لازم برای مقابله با ترافیک و مقررات راهنمایی و رانندگی است، به همین دلیل گنجاندن آموزش ایمنی ترافیک به عنوان بخشی از برنامه آموزشی مدارس، یکی از موثرترین راه ها و اولویت برای فرهنگسازی در کودکان و نوجوانان  و فراهم آوردن چنین دانشی برای کودکان است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت