درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, اقتصاد, برگزیده, سیاست, مجلس شورای اسلامی  »   بازنگری در اصل 44 قانون اساسی ضروری است
24 آذر 1395 , ساعت 13:26
بازنگری در اصل 44 قانون اساسی ضروری است

بازنگری در اصل 44 قانون اساسی ضروری است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن به نقل از ایسنا، علی‌محمد شاعری در نطق میان دستور امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی با تبریک هفته وحدت، گفت: توسعه و پیشرفت کشور بر پایه امنیت، اقتصاد،‌ اجتماع و محیط زیست استوار است.

وی افزود: با وجود تروریسم و تشدید آن به دلیل ولایت فقیه شاهد ثبات و امنیت پایدار هستیم. به برنامه های توسعه ای بی‌مهری شده است. آب و محیط زیست حال خوبی ندارند. 50 درصد دشت های کشور وضعیت ممنوعه دارند و بیش از نیمی از تالاب های کشور خشک شده است. ریزگردها 25 استان کشور را در نوردیده است و هوای اکثر کلانشهرها ناسالم و آلوده است. دلیل آن ناکارآمدی 5 برنامه و سوء مدیریت و ناتوانی در حل مشکلات کلان کشور دارد.

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس ادامه داد: بیش از سه دهه به بهانه حمایت محیط زیست و کشاورزی اجازه توسعه صنعتی را به استان مازندران نداده اند. در مقایسه با سال گذشته پرتقال 1500 تومانی به قیمت 500 تومان در بازار به فروش می‌رسد.

نماینده مردم بهشهر در مجلس خاطرنشان کرد: ایجاد منطقه آزاد تجاری می‌توانست به رونق اقتصادی و حل مشکل بیکاری استان مازندران کمک کند. 14 استان دارای مناطق آزاد هستند و تنها استانی که دراین باره مورد بی‌مهری قرار گرفته است، استان مازندران است. مردم مازندران از رییس‌جمهور انتظار دارند امید مردم را با ارائه لایحه منطقه آزاد در مازندران به مجلس ناامید نکنند.

شاعری با یادآوری خسارت بخش کشاورزی استان مازندران در ماه جاری، گفت: در اثر سرمای شدید آذرماه زحمات کشاورزان طی 5 روز نابود شد و قیمت فروش مرکبات به 500 تومان کاهش یافت. آیا حمایت از تولید داخلی یعنی این؟ اقتصاد مقاومتی یعنی این؟ از وزیر کشاورزی می‌خواهم شخصا وارد شوند و بحران خشک شدن انار و خسارت زعفران را حل کند.

وی از وزیر نیرو درخواست کرد: برای آب رسانی به شهرها و روستا نسبت به احداث سد گله‌رود اقدام کنید و بهبود فاضلاب استان را در دستور کار قرار دهید.

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس همچنین از سایر وزرای دولت درخواست کرد تا مشکلات حوزه انتخابیه‌اش را در بخش‌های مختلف رفع کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت