درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, جهان, روسیه و قفقاز  »   اسد: غرب به دنبال نجات تروریستها در حلب است
24 آذر 1395 , ساعت 13:27
اسد: غرب به دنبال نجات تروریستها در حلب است

اسد: غرب به دنبال نجات تروریستها در حلب است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، “بشار اسد” به شبکه “راشا تودی” گفت: هدف از حمله (به تدمر) به هدف تضعیف پیروزی ارتش در حلب صورت گرفت ولی این کار (داعش) نتیجه نداد.
* تدمر اهمیتی برای غرب ندارد
بشار اسد اظهار داشت: غرب اهمیتی به اوضاع تدمر نمی دهد، زیرا این شهر به دست تروریستها افتاد، ولی هنگامیکه نیروهای ارتش سوریه وارد این شهر شوند، سیاستمداران غربی درباره میراث تاریخی و شهروندان اظهار نگرانی خواهند کرد.
وی افزود: اگر حلب را از دست تروریستها آزاد کنیم، آنها -منظور من مسرولان غربی و رسانه های غربی است- درباره شهروندان اظهار نگرانی می کنند.
* غرب فقط در این صورت نگران می شود
بشار اسد تأکید کرد: ولی در غیر این صورت آنان، اظهار نگرانی نخواهند کرد؛ هنگامیکه تروریستها شهروندان را بکشند یا به تدمر حمله کنند و میراث بشریت و نه فقط میراث سوریه را نابود کنند، آنها نگران نخوهند شد.
رئیس جمهور سوریه گفت: زمان بندی حمله داعش به تدمر با رویدادهای حلب مرتبط است. این کار واکنش آنها (عناصر داعش) به پیشروی ارتش سوریه در حلب است. آنان قصد داشتند با این کار پیروزی ارتش سوریه در حلب را تضعیف کنند، و در عین حال تمرکز ارتش سوریه بر حلب را به هم بزنند و آن را مجبور کنند به سوی تدمر برود؛ ولی این کار آنها نتیجه نداد.

* تلاش غرب برای نجات تروریستها در حلب
بشار اسد در پاسخ به بیانیه اخیر مسؤولان آلمان، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، آمریکا و کانادا درخصوص ضرورت آتش بس فوری در حلب گفت: هدف از این کار نجات ترویستها است.

* معنی واقعی پیام غربی ها!

وی افزود: در سیاست باید همیشه به دنبال مسائل پشت پرده باشیم، و فقط به شکل ظاهری پیامها دقت نکنیم.
بشار اسد ادامه داد: مهم نیست که آنها (سیاستمداران غربی) چه می خواهند. آنها به صورت ضمنی به روسیه می گویند: از شما خواهش می کنیم پیشروی ارتش سوریه علیه تروریستها را متوقف کنید. شما در شکست دادن تروریستها پای خود را فراتر گذاشته اید، و نباید چنین اتفاقی می افتاد. باید به سوری ها بگویید که این کار را متوقف کنند، زیرا ما باید از تروریستها حمایت کنیم و آنها را نجات دهیم.
بشار اسد تأکید کرد: به صورت مختصر، این معنی پیام آنها است.

 

العالم - سوریه

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت