درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   برگزیده, تراکتورسازی تبریز, فوتبال ایران, یادداشت  »   تفاوت دیدگاه ها در تحلیل اتفاقات/ تراکتور، سیبل منتقدان
23 آذر 1395 , ساعت 15:28
تفاوت دیدگاه ها در تحلیل اتفاقات/ تراکتور، سیبل منتقدان

تفاوت دیدگاه ها در تحلیل اتفاقات/ تراکتور، سیبل منتقدان

به اذعان کارشناسان، مربیان، بازیکنان و فعالان ورزشی، حضور هوادار در دیدار های فوتبال یکی از اساسی ترین عوامل موفقیت تیم هاست.

تراکتورسازی با بازگشت به لیگ برتر، فرهنگ نوینی از هواداری را به فوتبال ایران تزریق کرد فرهنگی که باعث شد بازیکنان زیادی برای حضور در تراکتورسازی اعلام آمادگی کنند تا در کنار هواداران این تیم به سمت موفقیت قدم بردارند.

حالا و پس از چند سال حواشی مختلفی گریبانگیر هواداران تراکتورسازی شده است، حواشی که به نظر می رسد مانعی برای موفقیت تراکتورسازی خواهد بود، زمانی که تراکتورسازی از لیگ یک به لیگ برتر آمده بود، فوتبال کشور ضمن تمجید از هواداران این تیم به آینده سرخپوشان امیدوار بودند و حالا علی رغم اینکه تراکتورسازی در راه موفقیت قرار گرفته حاشیه ها درصدد متوقف کردن این تیم هستند.

در سال های اخیر اکثر تیم هایی که در تبریز میهمان تراکتورسازی بوده اند با تمجید از هواداران این تیم تبریز را ترک کرده اند، این حرکت حتی در قبال رقبای آسیایی تراکتورسازی نیز صورت پذیرفته و بازیکنان تیم های عربی زمان ترک تبریز از هواداران این تیم تشکر کرده اند.

با این حال به نظر می رسد اتفاقاتی در حال رخ دادن است که تراکتورسازی پس از هر بازی چه در خانه و چه در خارج از خانه، توسط کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال جریمه می شود، جریمه هایی که قرار است نقش بازدارنده داشته باشند اما بیشتر عامل تحریک هستند.

به نظر می رسد جریمه مالی و حتی محرومیت راه حل حاشیه های اخیر تراکتورسازی یا حتی سایر تیم ها نیست و مشکلات موجود در فوتبال ایران باید با بررسی و علت یابی های ریشه ای حل شود؛ در حال حاضر جریمه کردن باشگاه ها بیشتر مانند پاک کردن صورت مساله است و باید به فکر فرهنگ سازی در باشگاه هایی بود که عنوان فرهنگی را یدک می کشند؛ هر چند این فرهنگ سازی مستلزم رفع نواقص و اشتباهات موجود در داوری، جریمه و… فوتبال کشور است.

راه چاره مشکلات سال های اخیر، جریمه باشگاه ها و هواداران از پشت میز نیست شاید اگر کفش هواداران را پوشیده و با آنها راه برویم نتیجه بهتری بگیریم، عبور از ورودی هواداران در ورزشگاه تا نشستن بر روی سکو های بتنی یا رفت و آمد به شیوه هواداران و … می تواند به تصمیم گیری بهتر کمک کند.

گفته می شود در بازی اخیر تراکتورسازی با استقلال در تهران بخشی از سکو های مربوط به هواداران تراکتورسازی شعاری سیاسی سر داده اند به همین دلیل از خبرگزاری های بزرگ تا رسانه های کوچک محلی برخی استان ها؛ منطقه ای از کشور را نشانه رفته و با الفاظی نامناسب سعی در تشویش اذهان عمومی دارند؛ مشابه همین اتفاق (حتی شدیدتر) در دیدار اخیر بارسلونا با رئال ماردید رخ داد اما نهاد های مربوطه، خود اقدام به بررسی اتفاقات نمودند و تمام اسپانیا، کاتالونیا را سیبل توهین های خود قرار ندادند؛ ضمن اینکه در جریمه هواداران بارسلونا نیز خبری از محرومیت یا حتی سقوط به دسته سه! نبود و مسئولان فدراسیون فوتبال اسپانیا به جریمه مالی بسنده کردند.

بدین ترتیب علی رغم اینکه مشخص شد ویدئو های منتشره مونتاژ شده بودند، به نظر می رسد بهتر است بجای حمله همه جانبه، اجازه دهیم نهاد های مربوطه با عدالت بدنبال بررسی اتفاقات باشند، شاید دخالت های بی جا بجای بازدارندگی موجب ایجاد اختلافات بیشتر شود.

مطالب مرتبط

تفاوت دیدگاه ها در تحلیل اتفاقات/ تراکتور، سیبل منتقدان
به گزارش پایگاه خبری تحلیل سخن؛ دپارتمان داوری اسامی داوران هفته چهاردهم لیگ برتر را اعلام کرد که بر اساس آن به ترتیب، مهدی مرجان زاده، اشکان خورشیدی و حسین زرگر دیدار تیم های گسترش ...
افتخاری در تمرین استقلال حاضر شد
به گزارش سخن، سید رضا افتخاری ظهر امروز در محل تمرین تیم استقلال حاضر شد و در کنار اعضای این تیمتمرینات را نظاره کرد. وی دو روز پیش از کشور کلمبیا به تهران بازگشت. تمرین ...
برگزاری تمرین استقلال پشت درهای بسته
به گزارش سخن، آخرین تمرین استقلال پیش از دیدار مقابل ذوب‌آهن، از ساعت 18 امروز (دوشنبه) در زمین شماره دو ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. بنا به درخواست کادر فنی، این تمرین بدون حضور اصحاب رسانه برگزار ...
نگاهی آماری به بازی استقلال – ماشین‌سازی/ جدال پایاپای شاگردان منصوریان و خطیبی + جدول آنالیز
به گزارش سخن، تیم‌های استقلال و ماشین‌سازی تبریز آخرین دیدار هفته پنجم رقابت‌های فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور را شب گذشته (یکشنبه) انجام دادند که این دیدار با تساوی یک - یک خاتمه ...

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت