درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, فرهنگ و هنر, نمایش  »   زنگ آغاز نمایش پنچری به صدا در آمد
22 آذر 1395 , ساعت 12:37
زنگ آغاز نمایش پنچری به صدا در آمد

با حضور هنرمندان و مدیران فرهنگی؛

زنگ آغاز نمایش پنچری به صدا در آمد

با حضور و همراهی هنرمندان و مدیران فرهنگی شهر، زنگ آغاز نمایش پنچری به کارگردانی نازیلا ایرانزاد بنام، به صدا در آمد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، این نمایش که از روی متنی به نویسندگی فردریش دورنمات با حضور شماری از برجسته ترین هنرمندان تئاتر در محل بلک باکس تئاترشهر تبریز از بیستم آذرماه تا چهارم دی ماه اجرا می شود.

در آیین به صدا در آوردن زنگ آغاز نمایش، استاد آتش تقی پور که میهمان ویژه نخستین اجرای این نمایش بود، با اشاره به پیشرفت وضعیت تئاتر تبریز، اجرای این متن در تبریز را ستود و برای تک تک عوامل آن آرزوی موفقیت کرد.

وی با بیان اینکه تبریز سابقه درخشان داشته است، بر ضرورت تقویت این سابقه و نیز استمرار وضعیت رو به رشد در این حوزه تاکید کرد.

پس از به صدا در آمدن زنگ نمایش، تماشاگران به محل بلک باکس تئاتر شهر هدایت شدند و نمایش آغاز شد.

در خاتمه این نمایش، مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز که به همراه تنی چند از مدیران و همکاران مجموعه متبوع خود در این نمایش حضور یافته بود با اهدای لوح و گل، از برگزار کنندگان این نمایش قدردانی کرد.


حسین آذرنیا با اشاره به اجرای تحسین برانگیز این نمایش گفت: هر گامی که برای توسعه فرهنگی و هنری شهر برداشته شود، برای ما که خود را خادم فرهنگ و هنر شهر می دانیم، مایه مسرت است و امیدواریم که بتوانیم در این مسیر به یاری همه دوستان بشتابیم.

روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت