درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   برگزیده, سایر حوزه ها, ورزش جهان  »   قیچی ساز در انتظار حمایت وزارت ورزش و جوانان و دولت
21 آذر 1395 , ساعت 12:11
قیچی ساز در انتظار حمایت وزارت ورزش و جوانان و دولت

برای پیوستن به باشگاه هشت هزاری ها

قیچی ساز در انتظار حمایت وزارت ورزش و جوانان و دولت

قیچی ساز در مورد تامین هزینه‌ های اعزام به قله های مختلف گفت: سعی می ‌کنم بخشی از این هزینه ‌ها را خود و قسمتی از آن را توسط اسپانسر تامین کنم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن؛ عظیم قیچی ساز تاکنون توانسته 13 قله بلند دنیا را بدون اکسیژن و شِرپا (باربر و مشاور کوهنوردان) صعود کند. او برای پیوستن به باشگاه هشت هزار تایی تنها باید قله لوتسه را فتح کند؛ او معتقد است که این اتفاق دستاورد بزرگی است و نباید به صورت شخصی انجام شود، دولت و وزارت ورزش باید از این دستاورد حمایت کنند.

عظیم قیچی‌ساز در گفتگو با ایسنا هدف خود را فتح آخرین قله 8000 متری یعنی لوتسه عنوان و اظهار کرد: در بهار گذشته قصد صعود به دو قله لوتسه و اورست را با یکدیگر داشتم اما به دلیل اتفاقی که در لوتسه پیش آمد (یک شرپا سقوط کرد و جان خود را از دست داد)، توانستم تنها اورست را صعود کنم. برای بهار آینده برنامه ‌ریزی کردم تا لوتسه ، تنها قله 8000 را بدون استفاده از کپسول اکسیژن فتح کنم و به باشگاه هشت هزاری ها بپیوندم.

او پیوستن به باشگاه 8 هزار متری ‌ها را افتخار بزرگی دانست و گفت: پیوستن به این باشگاه افتخار بزرگی برای کشور است. در حال حاضر تنها 14 نفر بدون اکسیژن توانسته اند 14 قله بلند دنیا را فتح کنند. آرزویم این است که من نیز به عنوان نماینده ایران پانزدهمین نفری باشم که به جمع آنها می پیوندم؛ این افتخار بزرگی است که بتوانم بر روی پرچم این باشگاه، نام ایران را اضافه کنم. تاکنون ورزشکاران زیادی توانسته‌اند مدال‌ های المپیکی کسب کنند اما فقط و فقط در سطح جهان 14 نفر توانستند به این باشگاه بپیوندند.

قیچی‌ساز خاطر نشان کرد: من تمام قلل بلند دنیا را بدون استفاده از کپسول اکسیژن مصنوعی و شرپا صعود کرده‌ام.

او در مورد تامین هزینه‌ های اعزام به این قله ها نیز گفت: سعی می ‌کنم بخشی از این هزینه ‌ها را خود و قسمتی از آن را توسط اسپانسر تامین کنم.

این کوهنورد تبریزی در مورد حمایت فدراسیون کوهنوردی و صعود های ورزشی، بیان کرد: همیشه تقدیر و هدایای فدراسیون در کنار من بوده و تقدیر هایی نیز از سوی سازمان تربیت بدنی صورت می‌گیرد. فدراسیون در حد توان خود سازمانی فعال در همه زمینه ‌ها و زیر شاخه ‌هاست و جای تقدیر دارد.

قیچی ساز معتقد است که باید دولت و وزارت ورزش و جوانان بیشتر حمایت کنند و در این باره توضیح داد: وزارت ورزش و جوانان حمایت می‌کند اما می‌ توانست خیلی بهتر از این ها حمایت کند. این اتفاق دستاورد مهمی است و به نظر من خوب نیست که شخصی انجام شود. باید از طریق دولت و وزارت ورزش از این دستاورد حمایت شود.

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت