درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, در شهر, دین و اندیشه, فرهنگ و هنر  »   مراسم سخنرانی در مساجد 20گانه شهر تبریز با موضوع مهدویت
20 آذر 1395 , ساعت 13:17

مراسم سخنرانی در مساجد 20گانه شهر تبریز با موضوع مهدویت

مراسم سخنرانی در مساجد 20گانه شهر تبریز با موضوع مهدویت برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، مراسم سخنرانی امروز (20 آذر) بعد از نماز مغرب وعشاء در مساجد 20گانه تبریز به شرح زیر برگزار می شود:

سخنران

مکان

ردیف

حجه الاسلام حاج سید شهاب الدین حسینی

مسجد فاطمه الزهرا(شهرک ارم)

1

حجه الاسلام حاج میکائیل اسکندری

مسجد امام جعفر صادق

2

حجه الاسلام حاج مجید غفار زاده

مسجد امیرالموئمنین(شهرک باغمیشه)

3

حجه الاسلام حاج سید محسن موسوی

مسجد سالار شهیدان(خیابان امام)

4

حجه الاسلام حاج حسین صحیفه

مسجد چهارده معصوم(شهرک پرواز)

5

حجه الاسلام حاج عبدالحسین مطهری نژاد

مسجد امام خمینی(شهرک یاغچیان)

6

حجه الاسلام حاج مهدی عالی

مسجد اشرف النبیا(مارالان)

7

حجه الاسلام حاج مرتضی قربانی

مسجد فاطمه الزهرا(خیابان ورزش)

8

حجه الاسلام حاج شیخ جواد بنابی

مسجد شکلی(خیابان شمش تبریزی)

9

حجه الاسلام حاج محمد جواد اکبری

مسجد امام خمینی(خیابان خطیب)

10

حجه الاسلام حاج سید حسین علیا نسب

مسجد علی بن ابیطالب(بیلانکوه)

11

حجه الاسلام حاج محمد حسین نوین

مسجد نظیر وندی(وزیر آباد)

12

حجه الاسلام حاج ابراهیم امانی

مسجد حاج شفیع(خیابان شهریار)

13

حجه الاسلام حاج محمد مهری

مسجد طوبی(خیابان آزادی)

14

حجه الاسلام حاج سید ابوالفضل موسوی

مسجد حضرت علی اکبر(خیابان حیدر آباد)

15

حجه الاسلام حاج جلیل جلیلی

مسجدالمهدی(عج) (شنب غازان)

16

حجه الاسلام حاج سید جلال الدین حسینی

مسجد خاتم النبیاء(زعفرانیه)

17

حجه الاسلام حاج حسین تقی زاده

مسجد حضرت ابوالفضل(20 متری مارالان)

18

حجه الاسلام حاج علی قربانی

مسجد بادکوبه ای(بهار شرقی)

19

حجه الاسلام حاج فرهاد عابدی

مسجد بزرگ حکم آباد

20

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت