درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, اقتصاد, برگزیده, صنعت، معدن و تجارت  »   سومین اجلاس مشترک توسعه کیفیت حمل و نقل، ساختمان و راه و شهرسازی برگزار خواهد شد
18 آذر 1395 , ساعت 13:12
سومین اجلاس مشترک توسعه کیفیت حمل و نقل، ساختمان و راه و شهرسازی برگزار خواهد شد

سومین اجلاس مشترک توسعه کیفیت حمل و نقل، ساختمان و راه و شهرسازی برگزار خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، همزمان با هفته حمل و نقل سومین اجلاس مشترک توسعه کیفیت حمل و نقل، ساختمان و راه و شهرسازی، با حضور 1200 تن از متخصصین و مدیران مجموعه های توانمند از سراسر کشور 22 آذر 1395 در محل مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار خواهد شد.

نایب رییس دبیرخانه توسعه صنایع ملی ایران با اعلام این خبر به صندلی سبز گفت: سومین اجلاس مشترک توسعه کیفیت حمل و نقل، ساختمان و راه و شهرسازی با رویکرد ارتقاء نقش تعاون و بخش خصوصی با حضور مسئولان وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.

مسعود معظمی اظهار داشت: این اجلاس به عنوان بزرگترین اجلاس مشترک مسئولین دستگاههای دولتی و مدیران بخش خصوصی، تعاونی، سرمایه گذاران و متخصصین صنعت حمل و نقل، ساختمان و راه و شهرسازی برگزار می شود.

معظمی اظهار داشت: اجلاس مشترک توسعه کیفیت حمل و نقل، ساختمان و راه و شهرسازی با هدف نوآوری، بهبود و توسعه کیفیت در صنعت حمل و نقل، ساختمان و راه و شهرسازی در راستای تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید ملی و ابلاغ ماده 6، 8، 20 و 24 سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی برگزار می شود.

وی در ادامه بیان داشت: سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی شامل افزایش تولید داخلی و کالاهای اساسی بویژه در اقلام وارداتی، و اولویت دادن به تولید محصولات و خدمات راهبردی و ایجاد تنوع در مبادی تأمین کالاهای وارداتی با هدف کاهش وابستگی به کشورهای محدود و خاص (ماده 6)، اصلاح الگوی مصرف و ترویج مصرف کالاهای داخلی همراه با برنامه ریزی برای ارتقاء کیفیت و رقابت‌پذیری در تولید(ماده 8)، تقویت فرهنگ جهادی در ایجاد ارزش افزوده، تولید ثروت، بهره‌وری، کارآفرینی، سرمایه گذاری و اشتغال مولد و اعطای نشان اقتصاد مقاومتی به اشخاص دارای خدمات برجسته (ماده 20) و افزایش پوشش استاندارد برای کلیه محصولات داخلی و ترویج آن (ماده 24) می باشد که می تواند فرصت ویژه ای در جهت معرفی توانمندیها، ارائه محصولات و خدمات نوین شرکت ها باشد.

مسعود معظمی اظهار داشت: بررسی سیاستهای کلی نظام در امر حمل و نقل چند وجهی و راه و اجرای سیاستها حکایت از این دارد که تامین و توسعه راه و حمل و نقل جامعه همواره از دغدغه های مسئولان کشور بوده است.

نایب رییس دبیرخانه توسعه صنایع ملی ایران در پایان تصریح کرد: این اجلاس مشترک فرصتی تأثیرگذار و زمینه ساز پیشنهادها و سیاستهایی منطبق بر مبانی و مؤلفه های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، دینی و ملّی در صنعت حمل و نقل، ساختمان، راه و شهرسازی است که نیاز به آنها بیش از پیش محسوس می باشد و امید است در این رویداد ملّی با حضور جامع و عزم جدی تمامی دست اندرکاران، نخبگان، مهندسین، متخصصین اجرائی و آکادمیک شاهد حصول به اهداف مورد تاکید فوق الذکر باشیم.

 

برنا

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت