درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, تکنولوژی, سخت افزار  »   رونمایی از هارد ۱۴ ترابایتی وسترن دیجیتال موسوم به Ultraster He12
18 آذر 1395 , ساعت 11:44
رونمایی از هارد ۱۴ ترابایتی وسترن دیجیتال موسوم به Ultraster He12

رونمایی از هارد ۱۴ ترابایتی وسترن دیجیتال موسوم به Ultraster He12

شرکت وسترن دیجیتال پس از ارائه محصولات متنوع به بازار طی چند ماه اخیر، این بار با هارد ۱۴ ترابایتی خود بار دیگر نگاه ها رو به سمت خود جلب کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، به تازگی وسترن دیجیتال رکورد دیگری را شکسته و با رونمایی از هارد دیسکی ۱۴ ترابایتی خود که Ultraster He12 نام دارد، بار دیگر بر سر زبان ها افتاده است.

البته لازم به ذکر است محصول جدید وسترن دیجیتال هنوز به صورت رسمی به بازار عرضه نشده است و تنها به صورت پایلوت در اختیار برخی از کارمندان خود شرکت قرار گرفته شده اما شرکت اعلام کرده که به زودی این محصول را به در بازار برای تخصص های خاص نیز عرضه می کند.

طراحی این هارد که برای دوام بیشتر از گاز هلیوم پر شده است به گونه ای است که تا در دیتاسنترها و به طور کل، حوزه های تخصصی بیشتری مورد استفاده قرار گیرد. به معنای واضح تر، مردم عادی نمی توانند منتظر عرضه عمومی آن باشند.

همانطور که گفته شد، هارد درایو ۱۴ ترابایتی وسترن دیجیتال به همراه مدل ۱۲ ترابایتی Ultrastar HGST He12 هم اکنون در فاز آزمایشی قرار دارند اما تا سال آینده برای خرید در دسترس قرار می گیرند. هنوز هیچ قیمت دقیقی برای این محصول اعلام نشده اما شکی نیست که هزینه ای کلان روی دست خریداران خود خواهد گذاشت.

msn

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت