درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, حقوق بشر, یادداشت  »   اصرار امریکا برای حفظ تروریست‌ها
17 آذر 1395 , ساعت 12:26
اصرار امریکا برای حفظ تروریست‌ها

اصرار امریکا برای حفظ تروریست‌ها

اقدام خطرناک و علنی آمریکا برای جلوگیری از فروپاشی تروریست‌ها در حلب، این‌بار با دادن اطلاعات منطقه حضور بیمارستان روس‌ها در شرق حلب به تروریست‌های النصره و هدف قرار دادن آن‌ که تعدادی شهید و زخمی به جای گذاشت وارد مرحله جدیدی شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، هادی محمدی طی یادداشتی نوشت: وقتی کشور 250 هزار نفری قطر از زبان وزیر خارجه‌اش اعلام کرد که حتی اگر ترامپ دست از حمایت تروریست‌ها در سوریه بردارد، آنها این حمایت را استمرار می‌دهند، در کنار نمونه‌های دیگری که امریکا و دولت اوباما در عراق و سوریه نشان داده بودند، این حقیقت را روشن‌تر کرد که اوضاع تروریست‌ها در حلب و سوریه در شرایط احتضار است. البته امریکایی‌ها یک عنوان جعلی راهم یدک می‌کشند و با عنوان مبارزه با تروریست راهبرد اصلی خود را به اجرا می‌گذارند. اگر تا به حال هواپیماهای امریکایی فقط به نابودی زیرساخت‌های نفتی و مواصلاتی و پل‌ها و مراکز تولید برق و بیمارستان‌های سوریه همت می‌کردند و در عراق، با اقدامات خود از شتاب عملیاتی ضد داعش جلوگیری می‌کردند و ضمن ارسال تسلیحات از مرزهای ترکیه، اطلاعات جاسوسی و ماهواره‌ای را در اختیار اتاق جنگ تروریست‌ها قرار می‌دادند، اکنون وارد فاز خطرناک‌تری در حلب سوریه شده‌اند.

عملیات‌های نظامی در چند هفته گذشته در حلب شرقی، نه تنها تروریست‌های موجود را به شدت سرکوب و مجبور به عقب‌نشینی کرد، بلکه امریکایی‌ها را نیز غافلگیر نمود و همان تاکتیک نخ‌نما را در دستور کار مشترک غربی و سازمان ملل قرار دادند تا هر چه زودتر آتش‌بس برقرار شود. گزارش‌های رسیده از ترکیه حاکی است که چندین گروه وابسته به ترکیه که در شرق حلب هستند اعلام آمادگی کردند تا از این شهر خارج شوند و فقط گروه تکفیری النصره با آن مخالفت کرده است. پس از اینکه طرح پیشنهادی امریکا در شورای امنیت سازمان ملل با وتوی روسیه و چین روبه‌رو شد تا مسئله آتش‌بس برای خروج تروریست‌ها با امریکا در ژنو مورد بحث و توافق قرار گیرد، امریکا نه تنها آتش‌بس برای خروج تروریست‌ها را رد کرد، بلکه آتش‌بس را برای ماندن تروریست‌ها در حلب درخواست نمود. اقدام خطرناک و علنی امریکا برای جلوگیری از فروپاشی تروریست‌ها در حلب، این‌بار با دادن اطلاعات منطقه حضور بیمارستان روس‌ها در شرق حلب به تروریست‌های النصره و هدف قرار دادن آن‌که تعدادی شهید و زخمی به جای گذاشت وارد مرحله جدیدی شده است.  یعنی امریکا فقط برای ناامن کردن مناطق آزاد شده از تروریست‌ها، حاضر است دست به هر کاری بزند و جالب اینکه سازمان ملل نیز هدف قرار گرفتن علنی این بیمارستان در شرق حلب یا موشکباران فوعه و کفریا و حلب غربی که مردم و دولت سوریه در آن حضور دارند را بی‌اهمیت می‌داند و تا به حال حاضر به محکومیت آن نیست. رایزنی بوگدانف در تهران به منظور خروج تروریست‌ها و یا سرکوب نهایی آنها، در مراحل نهایی است و پیاده‌نظام تروریستی امریکا در حلب نفس‌های آخر را می‌کشند و اصرار امریکا برای حفظ آنها، دامنه جنایت آنها را گسترش می‌دهد.

روزنامه جوان

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت