درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, جامعه, دانشگاه, در شهر  »   اصناف تبریز آموزش‌های کوتاه‌مدت گردشگری را فرا می‌گیرند
16 آذر 1395 , ساعت 16:56
اصناف تبریز آموزش‌های کوتاه‌مدت گردشگری را فرا می‌گیرند

اصناف تبریز آموزش‌های کوتاه‌مدت گردشگری را فرا می‌گیرند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، علیرضا سلطانی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران استان، با اشاره به اینکه مجموعه مراکز علمی کاربردی تحت نظارت دانشگاه‌های جامع علمی و کاربردی و زیر نظر وزارت علوم است اظهار داشت: بر اساس نیاز هر سازمان تأسیس کننده دانشگاه، خدمات و آموزش‌های کاربردی خود را ارائه می‌دهد.

وی با بیان اینکه 6 رشته کاردانی و 6 رشته کارشناسی در این دانشگاه تدریس می‌شود، افزود: رشته‌های عمران، شهرسازی، معماری، حسابداری، مدیریت امور فرهنگی و روابط عمومی از جمله رشته‌های تدریسی در این مرکز دانشگاهی است.

رئیس مرکز آموزش علمی و کاربردی شهرداری تبریز با اشاره به اینکه رشته‌های تأسیس شده در راستای ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده در شهرداری است، ابراز داشت: تلاش کردیم از آموزش‌های کوتاه‌مدت به آموزش‌های آکادمیک تغییر رویکرد دهیم تا نتایج آن را در اداره شهر به‌صورت ملموس شاهد باشیم.

سلطانی از حمایت‌های شهرداری در راه‌اندازی مرکز آموزشی برای ارتقای تحصیلی کارمندان و دانشجویان خارج از مجموعه قدردانی کرد و گفت: این مرکز جزو مراکز برتر دانشگاه‌های علمی و کاربردی است و در بین مراکز علمی وابسته وزارت کشور به عنوان مرکز برتر انتخاب و معرفی شد.

وی با اشاره به اینکه بیش از 850 دانشجو در 12 رشته کاردانی و کارشناسی در این مرکز در حال تحصیل هستند، خاطر نشان کرد: 50 درصد ظرفیت در اختیار شهرداری است، ضمن اینکه با توجه به شرایط مختلف، تا 1100 دانشجو در این دانشگاه تحصیل کردند.

رئیس مرکز آموزش علمی و کاربردی شهرداری تبریز از کاهش 10 درصدی پذیرش دانشجو نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: با توجه به پتانسیل‌های شهرداری، تمایل به تحصیل در شهرداری زیاد است و این کاهش نسبت به سایر دانشگاه‌ها بسیار کم است.

سلطانی، با تاکید بر اینکه مخالف این هستیم که همه دیپلم‌ها به دانشگاه منتقل شده و مدرک لیسانس و… دریافت کنند، ابراز داشت: باید این انتقال هدفمند بوده و برنامه و موقعیت لازم برای فارغ‌التحصیلان آن فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه شهرداری تبریز 10 هزار نفر ساعت در دوره‌های کوتاه مدت آموزش می‌دهد، گفت: برای کل دهیاری‌های آذربایجان شرقی هم آموزش‌های اقتصاد مقاومتی ارائه می‌شود که در تغییر دیدگاه افراد در نوع مدیریت بسیار مؤثر است.

رئیس مرکز آموزش علمی و کاربردی شهرداری تبریز، با بیان اینکه از آموزش‌های کوتاه‌مدت این دانشگاه برای ارتقای کیفیت خدمات و آگاهی بخشی شهروندان استفاده‌شده است، تصریح کرد: شهرداری با مدل 15 سال قبل هیچ‌گاه جوابگوی نیاز امروز نیست و باید با آموزش‌های لازم نحوه خدمات برای این سیستم شهرسازی و ارائه خدمات آنلاین شهری بهبود یابد.

وی، با تأکید بر اینکه این دانشگاه همسو با دانشگاه‌های مادر استان در زمینه پژوهش و کارآفرینی اقدامات زیادی انجام داده است، افزود: پژوهش در حوزه شهری و شهرسازی برای ایجاد راهبردهای جدید شهری نیاز و تلاش این مجموعه است ضمن اینکه ارائه راهبرد در زمینه تبریز 2018 هم یکی از محوری‌ترین نیازهای پژوهشی شهرداری است که باید در این زمینه گام برداریم.

سلطانی، با بیان اینکه برای کلیه اصناف درگیر با موضوعات گردشگری و تبریز 2018 آموزش‌های کوتاه‌مدت ارائه می‌شود، خاطرنشان کرد: جلساتی هم با اتحادیه‌های صنوف مختلف برای ارتقای نوع رفتار با گردشگران و نحوه فروش برگزارشده و آموزش‌های اجتماعی این‌گونه ادامه خواهد داشت.

 

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت