درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   احزاب و تشکل ها, اخبار کوتاه, برگزیده, سیاست  »   تبیین آرمانگرایی واقع بینانه نیاز مهم جامعه اسلامی است
16 آذر 1395 , ساعت 13:07
تبیین آرمانگرایی واقع بینانه نیاز مهم جامعه اسلامی است

فرمانده سپاه عاشورا:

تبیین آرمانگرایی واقع بینانه نیاز مهم جامعه اسلامی است

- فرمانده سپاه عاشورا تبیین آرمانگرایی واقع بینانه را نیاز مهم جامعه اسلامی دانست و بر نقش سازمان هادهایی چون صدا و سیما در تحقق این مهم تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، به نقل از روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، سردار غلام عسکر کریمیان سه شنبه در همایش بسیجیان صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی اظهار داشت: امروز رسانه ملی مهمترین پیام رسان جبهه مقاومت انقلاب اسلامی است که با تمام توان در برابر تبلیغات شیطانی استکبار جهانی ایستاده است.

وی انقلاب اسلامی هم اکنون درگیر  جنگ ترکیبی یعنی جنگ نرم، جنگ امنیتی و نبرد سخت با دشمنان اسلام شده و در این میان صدا و سیما خط مقدم جبهه تبلیغی، بصیرت افزایی و دفاع از ارزش های اسلامی است.

فرمانده سپاه عاشورا تبیین آرمانگرایی واقع بینانه را نیاز مهم جامعه اسلامی دانست و بر  نقش آفرینی بیش از پیش  صدا و سیما در این حوزه تاکید کرد.

وی با اشاره به مقاومت عزتمندانه رزمندگان جبهه مقاومت اسلامی در برابر تکفیری ها گفت : اصلی ترین عامل پیروزی مدافعان حرم، ایمان، اخلاص و تاسی از مکتب عاشوراست.

سردار کریمیان  تصریح کرد: کدخدای خودخوانده جهان با تشکیل گروهک های آدمکش تکفیری تلاش می کند پایگاه های انقلاب اسلامی را در داخل کشورمان و منطقه تضعیف و جمهوری اسلامی را ساقط کند.

فرمانده سپاه عاشورا در پایان گفت: ادعای غربی ها درباره مخالفت گروه های تروریستی با نظام های سیاسی عراق و سوریه دروغ است بلکه داعش و النصره برای حمله به کشورمان ایجاد شدند.

گفتنی است در این همایش از خانواده علی کنعانی شهید مدافع حرم و همچنین برنامه سازان برتر در حوزه بسیج و مقاومت تجلیل شد.

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت