درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, اروپا و آمریکا, برگزیده, جهاد و مقاومت, جهان, داعش, روسیه و قفقاز  »   پنتاگون: آمریکا برای شناسایی مواضع داعش با روسیه همکاری نمی کند
10 آذر 1395 , ساعت 14:35
پنتاگون: آمریکا برای شناسایی مواضع داعش با روسیه همکاری نمی کند

پنتاگون: آمریکا برای شناسایی مواضع داعش با روسیه همکاری نمی کند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک،‌ «پیتر کوک» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که واشنگتن در حال حاضر قصد ندارد برای شناسایی مواضع داعش با روسیه همکاری کند.

پیتر کوک روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری با اعلام این موضع دولت آمریکا بیان داشت که واشنگتن به اهمیت مکانیسم تنش زدایی [با روسیه] جهت ممانعت از تکرار رویدادهایی همچون حمله هوایی هفدهم سپتامبر- که به کشته شدن نیروهای نظامی سوریه انجامید-  به خوبی آگاه است.

سخنگوی پنتاگون در پاسخ به پرسشی در خصوص احتمال همکاری واشنگتن با مسکو جهت شناسایی مواضع داعش در سوریه گفت: «آمریکا در حال حاضر قصد همکاری با روسیه را ندارد».

با این حال، پیتر کوک خاطرنشان کرد که آمریکا به اهمیت مکانیسم تنش زدایی به عنوان یک خط مهم ارتباطی که تضمین کننده امنیت خدمه نیروی هوایی روسیه و آمریکا در سوریه می باشد،‌ به خوبی آگاه است.

اوایل روز سه شنبه، فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا نتایج تحقیقات پیرامون حمله هوایی هفدهم سپتامبر را که به مرگ ۶۲ تن از پرسنل نظامی سوریه و زخمی شدن بیش از صد تن انجامید، منتشر کرد.

این تحقیقات در نهایت اینگونه نتیجه گیری کرد که حملات ائتلاف بین المللی- موسوم به «ضد داعش»- به مواضع نیروهای ارتش سوریه در ماه سپتامبر ناشی از یک «خطای انسانی» بود و توصیه کرد که تلاشها برای تنش زدایی با روسیه جهت ممانعت از تکرار رویدادی مشابه در آینده ادامه یابد.

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت