درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, اقتصاد, برگزیده, بورس و بازار  »   مقصد بعدی دلار خط مقاومت 3870 تومانی است/ حباب 60 هزار تومانی سکه در بازار آتی
9 آذر 1395 , ساعت 2:41
مقصد بعدی دلار خط مقاومت 3870 تومانی است/ حباب 60 هزار تومانی سکه در بازار آتی

مقصد بعدی دلار خط مقاومت 3870 تومانی است/ حباب 60 هزار تومانی سکه در بازار آتی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، مریم بیگ محمدی ، کارشناس معاملات قراردادهای آتی بورس کالا با اشاره به وضعیت بازار ارز پایتخت در روز جاری گفت: معاملات بازار نشان می‌دهد روند قیمت در الگوهای تکنیکالی حاکی از ادامه این نوسان تا خط مقاومت 3870 تومانی خواهد بود.

وی با بیان اینکه هم اکنون معاملات دلار در بازار ارز بطور تلفنی انجام می شود ، عنوان کرد: در صورت عبور نرخ دلار از ایستگاه 3870 تومانی احتمال افزایش نرخ این ارز تا 4100 تومان در روزهای پایانی امسال وجود دارد .

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه لمس شدن نرخ 3800 تومانی برای دلار در زمانی که این ارز توانست در سطوح 3620 تومانی تثبیت شود وجود داشت، افزود: همه این پیش بینی ها بر اساس بررسی روندهای تکنیکالی است،اما اینکه در پشت پرده چه اتفاقی رخ خواهد داد و کدام مولفه ها از جمله ارز تک نرخی و یا تقویت ارزش دلار در بازار های جهانی تا چه حد می تواند بر بازار ارز داخلی تاثیر گذار باشد هنوز نمی توان تحلیل قابل اتکایی ارایه داد.

قدر مسلم، بهانه برای نوسان دلار در بازار داخلی پس از ایام اربعین تقویت نرخ ارز در بازار های جهانی است و با شوک های یکباره مواجه خواهد بود کما اینکه پیش از این نیز شوک های مقطعی ، ریزش 10 هزار تومانی نرخ سکه در بازار نقدی را در پی داشت.

بیگ محمدی با اشاره به روند قیمت سکه طلا در بازار آتی بورس کالا عنوان کرد: در حال حاضر بازار سکه طلا با حباب مثبت 60 هزار تومانی مواجه است که دلیل آن ناشی از آفزایش خوش بینی ها نسبت به افزایش نرخ دلار است.

به گفته وی برای ارزیابی چشم انداز بازار ارز و سکه باید دید به اصطلاح « بزرگ بازار» برای تداوم افزایش قیمت ها در این دو بازار چه دیدگاهی را خواهد داشت. در این بین موضوع تحویل سکه پیش فروش شده و یا بلوکه شدن آن می تواند در تعیین نرخ ها نقش داشته باشد. اما به هر حال سرمایه گذاری بر روی سکه طلا و ارز به دلیل انتظار برای اصلاح قیمت ها از هم اکنون عایدی برای هیچ کس نخواهد داشت.

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت