درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, اقتصاد, اقتصاد مقاومتی, برگزیده  »   فرماندار شبستر: توسعه بیمه اجتماعی، اقتصاد مقاومتی در روستاها را محقق می کند
4 آذر 1395 , ساعت 14:16
فرماندار شبستر: توسعه بیمه اجتماعی، اقتصاد مقاومتی در روستاها را محقق می کند

فرماندار شبستر: توسعه بیمه اجتماعی، اقتصاد مقاومتی در روستاها را محقق می کند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، منصور طالب‌ پور روز پنجشنبه در دیدار با مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر آذربایجان شرقی، افزود: توسعه فعالیت های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان به عنوان عنصری مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی در بستر روستاهاست که تقویت کارگزاری‌ های صندوق، تعامل با بخشداران و دهیاری‌ شهرستان ها را طلب می کند.
وی اظهار کرد: فرمانداری شبستر با تمام توان و قدرت خود برای توسعه بیش از پیش فراگیری صندوق بیمه اجتماعی در روستاها تلاش می کند.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر آذربایجان شرقی نیز در این دیدار با اشاره به رتبه ششم شهرستان شبستر در بین شهرستان‌های استان از لحاظ تعداد بیمه شدگان صندوق اجتماعی کشاورزان و روستاییان، گفت: هم اکنون یازده هزار و 500 نفر از روستاییان و کشاورزان شهرستان شبستر تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان قرار دارند.
محمد نظری، با بیان اینکه 576 حکم مستمری ماهیانه از کارافتادگی و فوت برای خانوارهای روستایی شهرستان شبستر صادر شده است، گفت: این تعداد 13 درصد کل مستمری بگیران استان را تشکیل می دهد.
وی، به مزایای تعمیم لایه های بیمه اجتماعی به شهرهای زیر 20 هزار نفر اشاره کرد و افزود: این مهم یکی از اقدامات رفاهی قابل تحسین دولت تدبیر و امید در راستای برخورداری ساکنین شهرهای کوچک از خدمات بازنشستگی، از کار افتادگی و فوت محسوب می‌ شود.
نظری، خواستار مشارکت و عضویت شهروندان کوزه کنانی و سایر اهالی منطقه در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر شد.
شهرستان شبستر با جمعیت 133 هزار نفر با سه بخش، 9 شهر، هشت دهستان و 76 روستا در 71 کیلومتری شمال غربی تبریز واقع است.

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت