درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, سینمای ایران, فرهنگ و هنر  »   مجیدی:فیلم حضرت محمد (ص) را برای معرفی به جهانیان ساخته ام
4 آذر 1395 , ساعت 13:28
مجیدی:فیلم حضرت محمد (ص) را برای معرفی به جهانیان ساخته ام

مجیدی:فیلم حضرت محمد (ص) را برای معرفی به جهانیان ساخته ام

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن به نقل از ایرنا، وی در استانبول با شماری از شبکه های خبری و رسانه های شاخص ترکیه گفت و گو کرد.
مجیدی در گفت و گو با شبکه تلویزیونی دولتی TRT WORLD در خصوص ادامه فعالیت های هنری اش در ایران گفت: معتقدم فیلم ساز هم مانند سایر هنرمندان و گروههای مرجع ، متعلق به همه گذشته ها و ریشه های کشورش هست. وقتی فردی از هویت اش جدا می شود ممکن است در جای غیر از موطن اش محصولی را هم ارائه نماید ، لیکن این محصول واقعی نخواهد بود چون آن هنرمند حس دقیق از سرزمین اش ندارد . هنرمند موقعی می تواند آثار واقعی نماید که متعلق به هویت و سرزمین اش باشد و اگر اینگونه شد آن هنر اعم از فیلم و سایر محصولات می تواند جهان را هم تحت تاثیر قرار دهد.

من ایرانی هستم و هویت خویش را دوست دارم و متعلق به آب و خاک ایران اسلامی هستم.
مجیدی در خصوص پرداختن به کودکان در فیلم های خود و ساخت فیلم ها مطرح چون بچه های آسمان ، باران و رنگ خدا گفت: دنیای بچه ها ، نوجوانان مملو از پاکی و زلالی و شفافی است و معتقدم دنیای کودکان پلی است به دنیای بزرگسال و زلالی کودکان می تواند تاثیر بسزایی در دنیای بزرگسالان که احیانا با آلودگی ها و غیر شفافیت آغشته شده داشته باشد.
من برای ارائه تصویر پاک و بی آلایش از زندگی و پیرامون آن دنیای کودکان را انتخاب می کنم و لیکن بدنبال القاء به دنیای بزرگترها هستم .
مجیدی در پاسخ به اینکه شما در فیلم حضرت محمد هم دوران کودکی آن حضرت را انتخاب کردید ، چرا این مقطع انتخاب شد؟ گفت: من برای ساخت فیلم حضرت محمد ( ص) خیلی مطالعه کردم و بعد از از پژوهش های متمادی ، دوران کودکی نبی مکرم اسلام (ص) را انتخاب کردم . من با ساخت این فیلم بدنبال تقویت وحدت امت اسلامی بودم و از این رو همانطوریکه گفتم با بررسی و تتبع فراوان این مقطع سنی مبارک پیامبر اعظم را برگزیدم.
او در پاسخ به اینکه به نظر شما جامعه غرب اسلام را چگونه می شناسند؟ گفت: متاسفانه دنیای غرب با اسلام حقیقی بسیار بیگانه می باشند . البته مردم جوامع غربی مقصر نیستند چون دولت ها و جریانات حاکم بر جوامع غربی نه تنها تصویر درستی از اسلام را ارائه نمی دهند بلکه تصویرسازی وارونه و خلاف واقع را ترویج می نمایند.
غربی ها با ارائه و طراحی پروژه اسلام هراسی جوامع خویش را به تغافل وادار می کنند و با استفاده از این پروژه مقابله با اسلام در در دستور خود دارند. از این رو مردم جوامع غربی با اسلام واقعی فاصله داشته و شناختی واقعی از اسلام ندارند .
آنها تنها چیزی که از اسلام می دانند خشونت و کشتار و خون ریزی است که اتفافا مسبب آنهایی که این تصویر را را از اسلام ارائه می دهند ، ساخته و پرداخته خود غربی هاست.غربی ها اسلام را مساوی با رادیکالیسم معرفی می نمایند که تصویر بسیار غیرواقع می باشد. داعش که غربی ها سعی در القاء آن به جهان غرب و سایر جوامع دارند ، همان وهابیت و گروههای تکفیری هستند که نسبتی با اسلام ندارند . داعش اسلام را به سرقت برده است.اسلام دین محبت ، رحمت ، برادری و صلح و دوستی است و وجود نبی مکرم اسلام (ص) بهترین الگوی این اسلام می باشد.
مجیدی در خصوص خصومت و مخالفت برخی از کشورها همچون عربستان و مصر و تحریم فیلم گفت: بلی متاسفانه فیلم حضرت محمد (ص) در عربستان سعودی و مصر از سوی افراطی ها حرام اعلام شده است و این به دلیل تعصبات غیر منطقی است . آنها بدون مشاهده فیلم حکم بر حرام بودن آن دادند و من از آن مفتی ها خواستم اول فیلم را ببینند و بعد افتاء بدهند و لیکن حاضر به پذیرش نشدند . ببینید فیلم من دومین فیلم در خصوص پیامبر اعظم می باشد در حالیکه در غرب 200 فیلم در خصوص حضرت عیسی (ع) و 150 فیلم در مورد حضرت موسی ( ع) و 42 فیلم در خصوص زندگانی بودا ساخته شده است . دنیای اسلام در معرفی پیامبر خاتم از طریق دنیای رسانه کم کاری کرده است.
البته تلاش برای اتحاد مسلمین و تقویت وحدت امت اسلامی در سایه نبی مکرم اسلام (ص) و ارائه تصویر درست از اسلام و مقابله با تصویر سازی غلطی که وهابیت وگروههای همچون داعش از اسلام دارند ، از اهداف اصلی من برای ساختن این فیلم بود.
او از استقبال خوب مردم ترکیه و تمهیدات دولت ترکیه تشکر کرد و گفت: ایران و ترکیه دو کشور بزرگ و قدرتمند دارای مشترکات فراوان فرهتگی و تاریخی است و من امیدوارم در آینده بتوانم با همکاری فیلمسازان ترک ، محصول مشترکی را تولید نماییم.
مجیدی همچنین با کانال تلویزیون خبر ترک مصاحبه داشت.
وی در پاسخ به سئوال مجری مبنی بر اینکه چرا دومین فیلم در خصوص حضرت محمد (ص) را در مقطعی ساختید که اسلام هراسی در جهان گسترش می یابد.؟ گفت: شرایط جهانی در خصوص جهان اسلام را بسیار غیر واقع و متفاوت دیدم و از این رو درصدد آمدم برای معرفی اسلام واقعی و تصویری درست از نبی مکرم اسلام فیلم بسازم.
مجری با طرح این سئوال که گفتید که هدف اصلی از ساخت فیلم معرفی اسلام به غیر مسلمانان بود و لیکن این فیلم بیشتر در جهان اسلام مورد توجه قرار گرفت، آیا این درست است؟ و فیلم چرا فارسی بود؟ چون اگر هدف غیر مسلمانان باشد، چرا به زبان انگلیسی و عربی ساخته نشد؟
مجیدی گفت: : من دو هدف داشتم یکی توجه و محوریت دادن به ارزش های مشترک جهان اسلام و وحدت امت اسلامی و دیگری باز کردن پنجره جدید از اسلام برای دنیای غرب بود. ارائه تصویر زیبایی از رحمت و رحمت نبی مکرم اسلام(ص) به جهان غرب برای من مهم بود.
این فیلم در فستیوال های غربی مانند کانادا و سایر جاها حضور داشته و با استقبال هم مواجه گردید و البته این فیلم در جهان اسلام بیشتر مورد توجه قرار گرفت. فیلم به زبان فارسی ساخته شد اما به زبان های دیگر هم ترجمه شده است.
وی در خصوص اینکه چرا اکران فیلم در ترکیه دیر اجرا شد؟ گفت: در ترکیه 7 ماه قبل هماهنگی های لازم برای اکران صورت گرفت و البته مشکلات تکنیکی و صداگذاری هم بر تاخیر اکران مزید علت شد.
باید عرض کنم که در خصوص حضرت مسیح تا کنون 200 فیلم و حضرت موسی 120 فیلم و بودا 42 فیلم ساخته شده است و لیکن برای حضرت محمد (ص) 2 فیلم، این بدین معناست که ما در جهان اسلام پیرامون حضرت محمد (ص) کم کاری کردیم و دنیای غرب تفکرات خویش و اندیشه های حضرت مسیح و موسی را با استفاده از زبان سینما به دیگر جوامع معرفی داشته است. ما باید رحمت واسعه پیامبر اکرم(ص) را به جهانیان معرفی نماییم.
مجیدی در خصوص اینکه فیلمی از مولانا جلال الدین رومی خواهد ساخت یا نه، گفت: هنوز تصمیمی نگرفته است ولی دغدغه ای برای ساختن فیلمی با محوریت شخصیت بزرگی چون مولانا را دارد . مولانا جایگاه بالایی در ادبیات ایران دارد و همچنین در ترکیه هم مورد توجه زیاد است و شاید در آینده این پروژه را تحقق بخشم .

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت