درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, اقتصاد, برگزیده, صنعت، معدن و تجارت  »   افزایش حضور صنایع خودروسازی ایران در ساحل عاج
2 آذر 1395 , ساعت 15:04
افزایش حضور صنایع خودروسازی ایران در ساحل عاج

افزایش حضور صنایع خودروسازی ایران در ساحل عاج

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن به نقل از روابط عمومی سفارت ایران در ‘آبیجان’ (پایتخت ساحل عاج)، ٢٠ دستگاه خودروی ‘سمندگ و ‘رانا’ ساخت گروه خودروسازی ‘ایران خودرو’ در مراسمی با حضور وزیر حمل و نقل، مشاور رییس جمهوری در امور ترابری، سفیر جمهوری اسلامی ایران، دست اندرکاران و مسوولان حمل و نقل جاده ای و مقاماتی از وزارت خارجه ساحل عاج، به رییس شورای عالی سندیکای تاکسیرانی این کشور واگذار شد.
بر اساس این گزارش، در ابتدای این مراسم ‘انور صفاوی’ نماینده گروه ایران خودرو در آبیجان با تشریح فعالیت های بین المللی این شرکت در آسیا، اروپا، آمریکای جنوبی و شمال آفریقا به برنامه های بین المللی تولید خودروهای ایرانی در اوکراین، ونزوئلا و سنگال اشاره کرد.
رییس شورای عالی سندیکای تاکسیرانی، مدیر کل شورای عالی کارفرمایان حمل و نقل، مدیر کل صندوق توسعه حمل و نقل جاده ای و وزیر حمل و نقل ساحل عاج درباره راه های توسعه مناسبات اقتصادی و صنعتی بین دو کشور در این مراسم سخنرانی کردند.
‘گائوسو توره’ وزیر حمل و نقل ساحل عاج در سخنان خود با اشاره به برنامه دولت این کشور برای جایگزین کردن ٥٠ هزار دستگاه خودرو در برنامه پنج ساله جهت نوسازی شبکه حمل و نقل عمومی کشورش، از مشارکت بخش خصوصی در تامین این نیاز تقدیر کرد.
وی تاکید کرد: در ابتدای سال ٢٠١٧ میلادی یک شرکت هندی نیز تعداد ٣٥٠٠ دستگاه خودرو را با گشایش خط اعتباری خارجی به ساحل عاج تحویل خواهد داد.
توره از دست اندرکاران بخش خصوصی و دولتی ساحل عاج خواست با اتحاد و همبستگی، دولت را جهت نیل به اهداف ترسیم شده یاری نمایند.
در پایان ضمن رونمایی از خودروهای سمند و رانا، کلید این خودروها از سوی وزیر حمل و نقل و سفیر جمهوری اسلامی ایران به رییس شورای عالی سندیکای تاکسیرانی ساحل عاج تحویل داده شد.
این خودروها طی یک برنامه دو ساله و به صورت اجاره به شرط تملیک، به تاکسی داران ساحل عاج واگذار خواهد شد.
رسانه های ساحل عاج تصریح کرده اند که با توجه به ظرفیت های قابل توجه موجود در دو کشور، توسعه مناسبات اقتصادی، صنعتی، سیاسی و فرهنگی میان تهران و آبیجان در سالهای اخیررشد چشمگیری داشته است.
ساحل عاج درغرب آفریقا با جمعیتی حدود ۲۴ میلیون نفر است که حدود ۴۲ درصد از آن از قوم ‘آکانگ و بقیه از چندین قوم دیگر هستند. ۳۹ درصد از مردم این کشور مسلمان و۳۳ درصد مسیحی هستند. زبان رسمی ساحل عاج فرانسوی و واحد پول رایج آن ‘فرانک سی‌اف‌ای آفریقای غربی’ است.

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت