درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, اروپا و آمریکا, برگزیده, تیتر روز, جهان, روسیه و قفقاز  »   پوتین: سیاست واقعی آمریکا با سخنان انتخاباتی متفاوت است
1 آذر 1395 , ساعت 20:55
پوتین: سیاست واقعی آمریکا با سخنان انتخاباتی متفاوت است

در حاشیه اجلاس سران اپک؛

پوتین: سیاست واقعی آمریکا با سخنان انتخاباتی متفاوت است

پوتین گفت همگی می دانیم که میان حرفهایی که قبل از انتخابات زده می شود با سیاستهای واقعی همیشه اختلاف زیادی وجود دارد و این مسئله تقریبا در همه کشورها وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، رئیس جمهور روسیه در نشست خبری با رسانه های روسی تاکید کرد سیاست واقعی آمریکا با سخنان انتخاباتی متفاوت است. 

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در حاشیه اجلاس سران مجمع همکاری اقتصادی آسیا – اقیانوس آرام درباره سخنان مطرح شده در جریان کارزار انتخاباتی آمریکا گفت ما همگی می دانیم که میان حرفهایی که قبل از انتخابات زده می شود با سیاستهای واقعی همیشه اختلاف زیادی وجود دارد و این مسئله تقریبا در همه کشورها وجود دارد. 

پوتین درباره ترامپ گفت رئیس جمهور تازه انتخاب شده آمریکا بر قصد خود برای عادی سازی روابط آمریکا و روسیه مجدد تاکید کرد. من هم همین حرف را زدم. ما همیشه همین موضع را داشته ایم. البته هنوز درباره هر گونه دیدار و تاریخ چنین دیداری صحبت نشده است. 

پوتین افزود هم اکنون رئیس جمهور تازه انتخاب شده آمریکا فعالانه سرگرم شکل دادن به تیم خود است. هنوز نمی توان گفت که کابینه او نشست برگزار خواهد کرد زیرا او هنوز کابینه ای رسمی ندارد. ما منتظر می مانیم و هنوز فرصت هست. 

پوتین درباره بازداشت الکسی اولیوکایف وزیر توسعه اقتصادی روسیه در چارچوب مبارزه با فساد مالی گفت این مسئله ناراحت کننده است. دوست دارم بگویم که ما همچنان این کار (مبارزه با فساد) را ادامه می دهیم و چنین مسائلی را تحمل نمی کنیم. این اقدام دستگاه انتظامی و قضایی نه فقط به فضای تجارت و کسب و کار لطمه نمی زند بلکه آن را تقویت هم می کند. همه ما و همچنین شرکای بازرگانی ما و هر کسی در روسیه، باید بداند قانون بدون توجه به درجه و مقام افراد درباره همه به طور برابر اعمال می شود. این اتفاق (بازداشت الکسی اولیوکایف ) تاثیری بر موضع من درباره دولت ندارد. با همه انتقادات، دولت خیلی حرفه ای و خوب کار می کند که البته طبیعی است. 

پوتین درباره اقتصاد جهانی گفت اگر ما بخواهیم بر اقتصاد جهانی تاثیر داشته باشیم، در آن صورت نباید ائتلافهای بسته (مثل پیمان اقتصادی شراکت کشورهای اقیانوس آرام) ایجاد شود. اگر این اتفاق بیفتد، این کار نه برای تجارت جهانی و نه برای اقتصاد جهانی مفید است. 

پوتین درباره جزایر کوریل هم گفت به نظر من جزایر کوریل بخشی از سرزمین حاکمیتی روسیه است که در اسناد بین المللی پس از جنگ جهانی دوم اصلاح شد. اما ما حاضریم با شرکای ژاپنی خود گفتگو کنیم. اما می گوییم می توان درباره گزینه های مختلف گفتگو کرد. 

 

 

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت