درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, جامعه, سلامت  »   تنها 3 نفر از پرونده پزشکی کیارستمی خبر دارند/موکدا با اعزام به فرانسه مخالفت کردم
30 آبان 1395 , ساعت 13:31
تنها 3 نفر از پرونده پزشکی کیارستمی خبر دارند/موکدا با اعزام به فرانسه مخالفت کردم

وزیر بهداشت:

تنها 3 نفر از پرونده پزشکی کیارستمی خبر دارند/موکدا با اعزام به فرانسه مخالفت کردم

وزیر بهداشت با اشاره به پرونده پزشکی مرحوم کیارستمی و با بیان اینکه مخالف اعزام وی به فرانسه بوده است، گفت: نباید بر علیه جامعه پزشکی حاشیه سازی و فضاسازی شود؛ چرا که پزشکان، سرمایه اجتماعی هستند و در صورتی که این سرمایه از بین برود، جامعه و مردم آسیب می بینند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن،

دکتر سیدحسن هاشمی در خصوص قصور پزشکی که توسط یکی از حاضرین در جلسه شورای سلامت استان بوشهر مطرح شد، گفت: اگر فردی تخلفی کرده نباید از آن چشم پوشی کرد و نگفته‌ایم که اگر پزشک، وکیل، قاضی و … تخلفی کرد با او برخورد نشود، اما اگر رای قاضی، وکیل و افراد مختلف با هم متفاوت است من نباید جواب آن را بدهم؛ اگر قانون اشکال دارد قوه قضاییه آن را اصلاح کند.

وزیر بهداشت ضمن انتقاد از هجمه‌های گسترده بر علیه جامعه پزشکی و پرستاری در کشور، یادآور شد: هاله در صنوف دیگر بیشتر از پزشکی است. هیچ فردی نمی تواند به یک قاضی یا وکیل هجوم ببرد اما می بینیم که هجمه های گسترده در فضاهای مجازی بر علیه جامعه پزشکی و پرستاری انجام می شود. قصور پزشکی در همه کشورهای دنیا وجود دارد و اگر در دادگاه، قصور پزشکی به اثبات برسد، دستگاه قضایی باید با آن برخورد کند.

وزیر بهداشت با اشاره به سخنان یکی از پرسنل بیمارستان امیر المومنین(ع) گناوه، گفت: این پزشک متخصص عنوان می‌کرد که 4 ماه از سال جاری باقی مانده اما هنوز حقوق و مزایایی از ابتدای سال دریافت نکرده؛ بنابراین جامعه پزشکی، پرستاری، شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی با شرافت به ارائه خدمات به مردم ادامه می دهند.

تنها 3 نفر از پرونده پزشکی کیارستمی خبر دارند

هاشمی در پاسخ به سخنان یک فعال اجتماعی حاضر در جلسه در خصوص پرونده مرحوم کیارستمی، یادآور شد: در این پرونده فقط من، بهمن کیارستمی و اقای صمدیان می دانیم که چه اتفاقی رخ داده و مخالفت موکد من با اعزام به فرانسه بارها مطرح شد. بنابراین نباید بر علیه جامعه پزشکی حاشیه سازی و فضاسازی شود؛ چرا که پزشکان، سرمایه اجتماعی هستند و در صورتی که این سرمایه از بین برود، جامعه و مردم آسیب می بینند.

وزیر بهداشت در جلسه شورای سلامت استان بوشهر افزود: عملیات ساخت 460 تخت بیمارستانی جدید در استان بوشهر آغاز شد که سازمان انرژی اتمی ساخت 300 تخت را پذیرفت، اما نباید فراموش کنیم که استان بوشهر تا سه سال پیش حدود 800 تخت بیمارستانی داشت و 600 تخت جدید در سه سال گذشته، به ظرفیت استان افزوده شده است.
به گزارش وبدا، هاشمی افزود: امیدواریم در شهرستان‌های عسلویه، کنگان، دیر و جم وزارت نفت و سازمان تامین اجتماعی گام بلندی در جهت توسعه زیرساخت های حوزه سلامت بردارند و وزارت بهداشت نیز در این راه، نهایت تلاش و کمک خود را خواهد کرد.
وزیر بهداشت به تشریح وضعیت و نیازهای درمانی شهرستان های استان بوشهر پرداخت و گفت: بیمارستان توحید جم که تحت پوشش وزارت نفت است، از برنامه ها و حمایت های طرح تحول سلامت، بهره مند می شود. در شهرستان کنگان، توسعه بیمارستان در بخش اورژانس در حال اجرا است و برای استقرار اورژانس هوایی در این منطقه باید با وزارت نفت مذاکراتی را انجام دهیم تا این شهرستان به عنوان قطب درمان جنوب استان بوشهر بتواند خدمات شایسته ای به مردم ارائه دهد.
هاشمی در ادامه خاطرنشان کرد: در شهرستان دیّر ساخت بیمارستان 38 تختخوابی از 28 سال پیش آغاز شده و افتتاح آن، مطالبه عموم مردم است و امیدواریم بتوانیم تا پایان سال آن را افتتاح کنیم.
وزیر بهداشت با بیان اینکه طرح توسعه اورژانس بیمارستان زینبیه شهرستان خورموج در حال اجرا است، افزود: تا دو ماه آینده حدود 40 تخت به ظرفیت این بیمارستان اضافه می شود و تجهیزات مورد نیاز آن نیز تامین می شود. در شهرستان اهرم نیز نیازهای تجهیزاتی و دستگاه های پزشکی با سرعت برطرف می شود، اما این بیمارستان از روز اول، به شکل مناسبی ساخته نشده است.
هاشمی همچنین در خصوص نیازهای شهرستان‌های شمالی استان بوشهر، گفت: در شهرستان دیلم لازم است تا بخش اورژانس و دیالیز توسعه یابد. در گناوه هم دستگاه MRI خریداری و نصب می‌شود، اما امیدواریم که استاندار بوشهر و مسئولان محلی گناوه، قطعه زمینی را در اختیار ما قرار دهند تا مرکز جامع بهداشتی را راه‌اندازی کنیم و مردم مجبور نباشند که برای دریافت خدمات ویزیت، آزمایشگاه و رادیولوژی به این بیمارستان مراجعه کنند.
وزیر بهداشت تصریح کرد: ساخت بیمارستان 17 شهریور به سرعت آغاز می شود تا مردم از کمبود فضا ، تجهیزات و نیروی متخصص آسیب زیادی نبینند علاوه بر این نیازهای بیمارستان شهید گنجی برازجان هم به دقت بررسی شده و در آینده تامین می‌شود.
هاشمی تاکید کرد: مسائل و مشکلات بیمارستان و پایگاه هوایی را پیگیری می کنم و در تلاش هستیم تا بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا(س) را به بیمارستان دهان و دندان تبدیل کنیم که ارائه این خدمات برای اولین بار در کشور خواهد بود.

بنابر اعلام وب‌دا، وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از نقش حمایتی، همراهی و همیاری استاندار بوشهر با حوزه سلامت، اضافه کرد: در استان های کشور چنین استانداری که به این اندازه به حوزه سلامت توجه داشته باشد، کمتر پیدا می شود.

هاشمی وضعیت بهداشتی و درمانی امروز استان بوشهر را قابل مقایسه با سه سال پیش ندانست و گفت: در شهرستان دیلم حتی یک پزشک متخصص نبود، اما در حال حاضر هشت متخصص یا در شهرستان گناوه 27 و در بزارجان 47 متخصص به مردم خدمات ارائه می‌دهند، اما باید توجه داشت که کل فارغ‌التحصیلان برخی از رشته‌ها مانند جراحی مغز و ارتوپدی در سال 80 نفر است که باید به 80 میلیون ایرانی خدمات ارائه دهند و ضروری است که پذیرش رشته‌ها را افزایش دهیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر حدود 100 نفر از فرزندان استان بوشهر در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و … تحصیل می کنند، خاطرنشان کرد: امیدوارم طرح تعهد نیروی انسانی که ظلمی به جامعه پزشکی، پرستاری، بهیاران و دیگر نیروهای حوزه پزشکی و غیر پزشکی است با فارغ‌التحصیلی نیروهای بومی برداشته شود.

انتهای پیام/

ایسنا

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت