درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, کشتی و وزنه برداری, ورزش  »   گیل‌نیرنگ: فکر می‌کنم موفق باشم/ سعی می‌کنم به قوانین و برنامه‌های تمرینی روز دنیا مسلط باشم
30 آبان 1395 , ساعت 1:47
گیل‌نیرنگ: فکر می‌کنم موفق باشم/ سعی می‌کنم به قوانین و برنامه‌های تمرینی روز دنیا مسلط باشم

بعد از انتخاب به عنوان مربی تیم ملی کشتی فرنگی

گیل‌نیرنگ: فکر می‌کنم موفق باشم/ سعی می‌کنم به قوانین و برنامه‌های تمرینی روز دنیا مسلط باشم

مربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: درست است که هیچ جا به صورت رسمی مربیگری نکردم، اما همواره به این موضوع علاقمند بودم و فکر می‌کنم در این راه موفق باشم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، داوود گیل‌نیرنگ درباره انتخاب غیرمنتظره‌اش به عنوان مربی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان و اینکه آیا خود او نیز از این انتخاب تعجب نکرده است، گفت: پیش از این صحبت‌هایی با اشکانی شده بود و به اردو آمدم. اردوهای اصلی تیم ملی بعد از مسابقات جهانی اوزان غیرالمپیکی برگزار می‌شود هرچند که من اکنون نیز در اردو هستم، اما همراه این تیم عازم مسابقات نخواهم شد.

وی در پاسخ به این سوال که برخی معتقدند او با توجه به اینکه تا همین چند ماه پیش نیز روی تشک کشتی مسابقه می‌داد، ممکن است از تجربه لازم برای مربیگری برخوردار نباشد، گفت: از سال 2003 عضو تیم‌های ملی در رده نوجوانان بوده‌ام و تا سال 2013 در 7 مسابقه آسیایی در تمام رده‌های سنی و همچنین دو مسابقه جوانان جهان و دو جام جهانی بزرگسالان شرکت کردم و تا سال گذشته هم در اردو بوده‌ام. به نظرم از تجربه کافی برخوردار هستم، اما به نظر منتقدان هم احترام می‌گذارم.

دارنده مدال نقره آسیا در خصوص اینکه آیا بهتر نبود ابتدا دوره های مربیگری را طی می‌کرد و سپس مشغول به این کار می‌شد، گفت: درست است که دوره‌های مربیگری نرفتم، اما به قهرمانان ملی کارت مربیگری اهدا می‌شود و من هم سعی می‌کنم همواره به قوانین روز جهان و برنامه‌های علمی و تمرینی روز دنیا مسلط باشم. در کلاس‌های مربیگری هم برای افزایش دانش شرکت خواهم کرد.

وی افزود: اعتقاد و انتخاب اشکانی این بوده است که در کنار اسماعیل‌نژاد و اسفندیاری‌فر که از مربیان سازنده و با تجربه هستند از یک مربی دیگر که باتوجه به فرایند عنوان‌دار و دارای مدال باشد نیز استفاده کند. من هم فکر می‌کنم در این راه موفق باشم. البته درست است که هیچ جا به صورت رسمی مربیگری نکردم، اما همواره به این موضوع علاقمند بودم و مدتی نیز در کلاس‌های اسماعیل‌نژاد در چالوس هر چند به صورت کم و نامحسوس، کمک می‌کردم. حالا هم تلاش می‌کنم تمام تجربیاتی را که در کشتی به دست آورده‌ام به کشتی‌گیران منتقل کنم و کمک‌حال باشم.

گیل‌نیرنگ در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نبود ابتدا از رده‌های پایه شروع می‌کرد و سپس به تیم بزرگسالان می‌رسید، گفت: به نوعی این موضوع می‌تواند درست باشد و قبول دارم، اما این به روحیات افراد برمی‌گردد که حوصله کار کردن در رده‌های پایه با نوجوانان و نونهالان را دارند یا نه. من دوست دارم حتما با این رده سنی کار کنم البته در حال حاضر هم بیشتر نفرات حاضر در اردوی تیم ملی جوان هستند و از 8 وزن تنها 2 کشتی‌گیر به نوعی باتجربه و مدال‌دار جهانی داریم که آنها هم در اوزان غیرالمپیکی هستند. علاقمند هستم و تمام انرژی‌ام را می‌گذارم تا بتوانم کمک حال باشم. از طرفی دیکته ننوشته غلط ندارد و امیدوارم پیشکسوتان با دید کارشناسی خود ایرادات من را گوشزد کنند.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کارمند شرکت پتروشیمی جم در عسلویه هستم از مهندس میرافضلی مدیرعامل این شرکت و همچنین نیک‌رفتار رئیس منابع نیروی انسانی و مولایی رئیس HSE پتروشیمی جم تشکر می‌کنم که همکاری لازم را بابت حضورم در تیم ملی داشتند و با این موضوع موافقت کردند.

انتهای پیام/

فارس

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت