درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, فوتبال ایران, ورزش  »   عنایتی:مرفاوی را از کوره در بُردند!/امیدوارم استقلال جام قهرمانی را بالای سر ببرد
30 آبان 1395 , ساعت 1:36
عنایتی:مرفاوی را از کوره در بُردند!/امیدوارم استقلال جام قهرمانی را بالای سر ببرد

به استقلال نباختیم چون 120 دقیقه آنها را کنترل کردیم

عنایتی:مرفاوی را از کوره در بُردند!/امیدوارم استقلال جام قهرمانی را بالای سر ببرد

کاپیتان تیم فوتبال صبای قم گفت: ما مقابل استقلال خوب بازی کردیم و فقط در زدن ضربات آخر بدشانس بودیم اما امیدوارم این تیم قهرمان جام حذفی شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، رضا عنایتی در خصوص شکست صبا مقابل استقلال اظهار داشت: ما به استقلال نباختیم و در ضربات پنالتی فقط حذف شدیم. پنالتی هم شرایطی دارد که شانس برای دو تیم یکسان است. ما استقلال را در کل بازی کنترل کردیم و فقط در ضربات پنالتی شانس کمی داشتیم و جا دارد به اعضای تیم فوتبال استقلال تبریک بگویم و ان‌شاءالله این تیم جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارید تیم‌تان در خلق موقعیت دچار مشکل بود، گفت: ما در کل بازی 8-7 توپ را به داخل محوطه جریمه استقلال بردیم، ولی تمرکز نداشتیم. ما روی سرعت امرایی و تکنیک احمد حسن‌زاده حساب کرده بودیم و این تاکتیک ما بود که وقتی این دو نفر از کناره‌ها حمله می‌کنند،‌من به عمق بزنم و بارها این کار را انجام دادیم اما موقعیت‌هایمان تبدیل به گل نشد.

کاپیتان تیم صبای قم درخصوص اتفاقاتی که برای حامد لک در جریان بازی با استقلال رخ داد، گفت: من در بازی محو بودم و خیلی از شعارها را نشنیدم، اما اگر فکر می‌کنید حامد لک وقت‌کشی می‌کرد، به خاطر این بود که او در طول هفته گذشته از ناحیه کشاله دچار آسیب‌دیدگی بود. ما که از درد بازیکن خبر نداریم. استقلال و پرسپولیس بازی‌هایی هستند که برای تیم‌های حریف انگیزه ایجاد می‌کنند و حامد لک هم به همین دلیل بازی کرد و در بعضی مواقع هم همان آسیب‌دیدگی او را اذیت کرد. متأسفانه وقتی فحاشی‌ها شروع شد لک عکس‌العمل نشان داد که فکر نمی‌کنم مورد خاصی بود، ولی این شرایط در استادیوم‌ها اصلاً مناسب نیست.

وی درخصوص اینکه استقلال را چطور دید، گفت: در مورد مباحث فنی صحبتی ندارم، ولی دعا می‌کنم استقلال به اوج برسد.

عنایتی با اشاره به اتفاقات کنفرانس مطبوعاتی برای مرفاوی گفت: من فیلم نشست خبری را دیدم و از خبرنگاران عزیز خواهش می‌کنم بعضی مواقع رعایت حال مربیان حاضر در کنفرانس را انجام بدهند. احساسم بر این است شخص خبرنگار به هر رنگی گرایش دارد باید رسم امانت و رسالتش را خوب به جا بیاورد. متأسفانه خیلی از خبرنگاران گرایش‌های رنگی خود را نشان می‌دهند ولی باید قبول کنیم وقتی من خبری را از جانب شما می‌خوانم باید به صحت آن اطمینان داشته باشم. خبرنگار نباید رنگی عمل کند و شما کم می‌بینید صمد مرفاوی از کوره در برود اما فکر می‌کنم بعد از بازی با استقلال مرفاوی را از کورده در بردند!

وی در پاسخ به این سوال که آیا مرفاوی فشاری را تحمل می‌کند یا خیر، گفت: فکر نمی‌کنم فشاری روی مرفاوی باشد چون او تحت حمایت مدیر باشگاه است و نمونه بارز آن این است که مرفاوی تیمی را جمع کرده که با کمترین حق و حقوق جانشان را برای صبا می‌دهند.

انتهای پیام/

فارس

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت