درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, تکنولوژی, کامپیوتر و لپ تاب  »   صفحه نمایش لپ تاپی که باتری را به فنا می دهد
30 آبان 1395 , ساعت 1:07
صفحه نمایش لپ تاپی که باتری را به فنا می دهد

صفحه نمایش لپ تاپی که باتری را به فنا می دهد

شرکت دل اخیرا مدل های به روز رسانی شده ای از لپ تاپ XPS 13 با پردازنده های Kaby Lake را روانه بازار کرده است. عمر باتری و صفحه نمایش این دستگاه ها فوق العاده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، کدام یک از مدل های به روز رسانی شده لپ تاپ Dell XPS 13 با پردازنده Kaby Lake ارزش خریدن دارند؟ جواب این سوال به این که شما چقدر به صفحه نمایش و عمر باتری دستگاه وابسته اید، بستگی دارد.

ما باتری یکی از این دستگاه ها را با وبگردی مداوم از طریق وای فای مورد آزمایش قرار داده ایم. این مدل دارای صفحه نمایش لمسی با رزولوشن ۳۲۰۰x1800 است، که توانست برای ۹ ساعت و ۱۱ دقیقه جواب گو باشد. این میزان عمر باتری قابل قبول است، چرا که دستگاه های قابل حمل مشابه نیز میانگین عمر باتری در حدود ۸ ساعت یا کمی بالاتر دارند.

chart-1478312705883

اما از طرف دیگر، باتری مدلی که دارای صفحه نمایش غیر لمسی با رزولوشن ۱۰۸۰p است، توانست تا ۱۳ ساعت و ۴۹ دقیقه انرژی دستگاه را تامین کند. این میزان عمر باتری XPS 13 را در مقایسه با لپ تاپ هایی که ما امسال تست کرده ایم یک سر و گردن بالاتر نگه می دارد.

باید توجه داشت که مدل دارای صفحه نمایش لمسی از پردازنده Core i7 استفاده می کند، در حالی که مدل معمولی به پردازنده Core i5 مجهز است. اما به نظر می رسد که رزولوشن بالا و صفحه نمایش لمسی در مصرف باتری بیشتر دخیل هستند و باعث تخلیه سریع تر آن می شوند.

صفحه نمایش های این دو مدل تفاوت های چشمگیری دارند. مدل ۱۰۸۰p عالی است؛ این صفحه نمایش ۹۴ درصد گستره رنگ های RGB را پوشش می دهد و از شدت نور ۳۰۲ نیتی برخوردار است. زاویه دید این صفحه نمایش نیز بسیار خوب است.

اما مدلی که دارای صفحه نمایش QHD+ است، گستره رنگ ۱۰۵٫۷ درصدی داشته و شدت نور آن ۳۰۵ نیت است. این صفحه نمایش با توجه به داشتن رزولوشن بیشتر، جزییات بیشتری را هم نشان می دهد. در تست هایی که ما انجام دادیم، وضوح مدلی که صفحه نمایش لمسی دارد به مراتب بیشتر از مدل دیگر است.

نیازی به گفتن نیست که عملکرد مدل مجهز به پردازنده Core i7 از مدل Core i5 بهتر بوده و در بنچمارک های Geekbench، ۳DMark Ice Storm، Unlimited و دیگر تست ها نتایج درخشان تری به جای گذاشته است.

laptopmag

مطالب مرتبط

Pixel 3؛ لپ‌تاپ فوق باریک گوگل با سیستم عامل اندرومدا
به گزارش سخن، گوگل از لپ تاپ فوق باریک ۱۲٫۳ اینچی خود خبر داده است که این لپ تاپ با صفحه نمایش لمسی با نام Bison و احتمالاً با نام تجاری Pixel3 ...

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت