درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, تکنولوژی, نرم افزار  »   نسخه جدید اپلیکیشن Google Photo با امکانات جدید منتشر شد
27 آبان 1395 , ساعت 13:28
نسخه جدید اپلیکیشن Google Photo با امکانات جدید منتشر شد

نسخه جدید اپلیکیشن Google Photo با امکانات جدید منتشر شد

گوگل دیروز علاوه بر انتشار اپلیکیشن PhotoScan برای iOS و اندروید، نسخه جدیدی از اپلیکیشن Google Photo را نیز منتشر کرد که از ویژگی های جدیدی نسبت به نسخه های قبلی برخوردار است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، کمتر از یک هفته پیش گوگل اعلام کرده است که نسخه جدیدی از اپلیکیشن Google Photo را برای اندروید منتشر کرده است و حالا اعلام کرده است که این نسخه جدید برای دانلود در اختیار کاربران قرار گرفته است. در این نسخه جدید ابزار بیشتری برای ویرایش تصاویر در اختیار کاربران قرار داده شده است و یکی از قابلیت های اپلیکیشن تحت عنوان Auto enhancement یا بهبود خودکار کیفیت تصویر، نیز پیشرفت داشته است.

گوگل علاوه بر اینکه اپلیکیشن PhotoScan را برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS عرضه کرده است، نسخه جدیدی از اپلیکیشن Google Photo را نیز با ویژگی های جدید کاربردی برای هر دو سیستم عامل منتشر کرده است که ابزار بیشتری را برای ویرایش کردن در اختیار کاربران قرار می دهد.

در نسخه جدید این اپلیکیشن، ویژگی های پیشرفته جدیدی برای کنترل رنگ و نور تصاویر در اختیار کاربران قرار گرفته است که کاربران با استفاده از آن ها می توانند تغییرات زیادی در تصاویر انجام دهد. این ویژگی ها شامل shadows (ایجاد تغییراتی در سایه های تصاویر) Warmth (ایجاد تغییراتی در گرمی رنگ ها) و highlights (پرنورتر کردن برخی از نقاط تصویر) می شود. در ضمن در صورتی که رنگ آبی آسمان یا دریا، رنگ غالب در تصاویر باشد، کاربران می توانند با استفاده از ویژگی Deep Blue تغییراتی را در این رنگ ایجاد کنید و آن را ویرایش کنید.

نسخه جدید این اپلیکیشن دارای چندین افکت تصویری مختلف است که کاربران می توانند بر اساس تصاویر مختلف و میزان روشنایی آن ها، از افکت های مختلفی استفاده کنند. همچنین کاربران می توانند در افکت های مختلف میزان تیرگی، روشنایی، اشباع و گرمی رنگ ها را تغییر دهند.

طبق گفته گوگل، این افکت های مختلف با استفاده از یک هوش مصنوعی جدید طراحی شده اند که می تواند تغییرات مختلفی در تصویر ایجاد کند؛ بنابراین کاربر می تواند بهترین حالت را مطابق با میل خود انتخاب کند.

تغییر بزرگ دیگری که در جدیدترین نسخه این اپلیکیشن صورت گرفته است، بهتر شدن ویژگی auto enhancement است. شما می توانید پس از انتخاب تصویر خود و لمس کردن آیکون قلم و در نهایت انتخاب افکت Auto در زیر تصویر، کیفیت آن را به صورت خودکار افزایش دهید. به محض اینکه از این ویژگی استفاده کردید متوجه می شوید که کیفیت تصویر به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می کند و چنین بهبودی در میزان کیفیت تصویر تنها با استفاده از اپلیکیشن های ویرایش حرفه ای و ابزاری برای توازن میزان نور و اشباع رنگ تصاویر، حاصل می شود.

 

 
phonearena

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت