درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, فرهنگ و هنر, کتاب  »   ارتقاء فرهنگ مطالعه تنها با برگزاری هفته کتاب ممکن نیست
26 آبان 1395 , ساعت 14:24
ارتقاء فرهنگ مطالعه تنها با برگزاری هفته کتاب ممکن نیست

مدیر کل کانون پرورش فکری آذربایجان شرقی:

ارتقاء فرهنگ مطالعه تنها با برگزاری هفته کتاب ممکن نیست

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی گفت: افزایش مار مطالعه در استان تنها با اکتفا کردن به برگزاری برنامه هایی در هفته کتاب ممکن نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، هادی یوسف زاده اظهار داشت: هرساله به مناسبت هفته کتاب جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی مراسم متعددی در استان برگزار می شود که تشویق و ترغیب مردم به کتاب و کتابخوانی، ترویج عادت مطالعه، اهمیت موضوع کتاب و و رونق اقتصاد حوزه کتاب از اهداف آن است.

وی با اشاره به به برنامه ها و فعالیت های علمی و فرهنگی استان به مناسبت هفته کتاب افزود: در این هفته نمایشگاه های کتاب و محصولات کانون در منطقه آزاد ارس، شرکت تراکتور سازی ایران و مراکز کانون برگزار و در این نمایشگاه ها کتاب های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با تخفیف ویژه برای مخاطبان عرضه می شود.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ادامه داد: اکتفا به هفته کتاب و کتابخوانی برای بالابردن سرانه کتابخوانی در استان کارگشا نیست این درحالی است که سرانه مطالعه کودکان در استان بیشتر از بزرگسالان است چراکه بزرگسالان درگیر مشکلات هستند و بنابراین نمی توان گفت که کتاب زندگی مردم ایران است.

یوسف زاده همچنین از از اجرای طرح اهدا کتاب در قالب رمان، علمی و پژوهشی از سوی  مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همزمان با هفته کتاب به بیمارستان ها و مدارس خبرداد و گفت: مرکز کانون فکری معرفی سفیران کتاب از کودکان کتابخوان  جهت  رونق فرهنگ مطالعه  را نیز اجرا می کند تا آرزوی تشویق خانواده ها به کتاب و کتاب خوانی را محقق کند.

گفتنی است بیست و چهارمین هفته کتاب و کتابخوانی از ۲۴ آبان تا دوم آذر سال جاری  در سراسر کشور برگزار می شود.

مهر

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت