درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, اقتصاد, برگزیده, بورس و بازار  »   به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن،
24 آبان 1395 , ساعت 14:26
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن،

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن،

در بازار تهران نرخ دلار با 13 تومان افزایش 3670 تومان و سکه طرح جدید با هزار تومان رشد قیمت یک میلیون و 110 هزار تومان به فروش می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، امروز در بازار تهران قیمت دلار به عدد کم‌سابقه 3 هزار و 674 تومان رسید که نسبت به روز گذشته 16 تومان رشد نشان می‌داد، اما هم‌اکنون بهای این ارز به 3670 تومان رسیده است.

با وجود این رشد بهای دلار، یورو با 14 تومان کاهش، 3991 تومان و پوند با 7 تومان افت قیمت 4606 تومان به فروش می‌رسد. درهم نیز هم‌اکنون 1004 تومان معامله می‌شود که نسبت به روز گذشته یک تومان رشد نشان می‌دهد.

در بازار، سکه طرح جدید با یک‌هزار تومان افزایش یک میلیون و 110 هزار تومان، طرح قدیم بدون تغییر یک میلیون و 95 هزار تومان و نیم سکه با یک‌هزار تومان کاهش 559 هزار تومان به فروش می‌رسد.

ربع سکه 294 هزار تومان به فروش می‌رسد و سکه گرمی با یک‌هزار تومان کاهش 184 هزار تومان عرضه می‌شود.

هر گرم طلای 18 عیار نیز امروز با 253 تومان رشد قیمت 110 هزار و 865 تومان قیمت‌گذاری شده است.

قیمت انس امروز در بازار جهانی طلا با 70 سنت کاهش به 1227 دلار و 90 سنت رسیده است.

طلا و ارز قیمت میزان تغییر قیمت
سکه طرح جدید 1110000 تومان 1000+ تومان
سکه طرح قدیم 1095000 تومان 0
نیم سکه 559000 تومان 1000- تومان
ربع سکه 294000 تومان 0
سکه گرمی 184000 تومان 1000- تومان
هر گرم طلای 18 عیار 110865 تومان 253+‌ تومان
اونس 1227.90 دلار 70- سنت
دلار 3670 تومان 13+ تومان
یورو 3991 تومان 14- تومان
پوند 4606 تومان 7- تومان
درهم 1004 تومان 1+ تومان

انتهای پیام/

فارس

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت