درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, ورزش, ورزش جهان  »   اظهارنظر دپای در مورد آینده‌اش در منچستریونایتد
24 آبان 1395 , ساعت 14:17
اظهارنظر دپای در مورد آینده‌اش در منچستریونایتد

اظهارنظر دپای در مورد آینده‌اش در منچستریونایتد

مهاجم جوان شیاطین سرخ نمی‌داند که در آینده برایش چه اتفاقی در این تیم خواهد افتاد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، ممفیس دپای در پیروزی 3 بر یک شب گذشته (یکشنبه) تیم ملی فوتبال هلند برابر لوکزامبورگ در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 روسیه پس از اینکه به عنوان بازیکن جانشین در ابتدای نیمه دوم وارد زمین شد، دو گل به ثمر رساند و تساوی تیمش را به برد تبدیل کرد.

این بازیکن 22 ساله که زمزمه‌هایی مبنی بر جدایی‌اش از جمع شیاطین سرخ مطرح است، مورد توجه باشگاه اورتون قرار گرفته و گفته می‌شود در این زمستان اولدترافورد را به مقصد گودیسون پارک ترک خواهد کرد.

دپای پس از بازی با لوکزامبورگ در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص آینده حرفه‌ای‌اش گفت: نمی‌دانم که چه اتفاقی خواهد افتاد و باید منتظر بمانیم و ببینیم چه خواهد شد. در حال حاضر روی منچستریونایتد تمرکز کرده‌ام و سعی می‌کنم تا با ارائه بهترین عملکردم فرصت بیشتری برای بازی کردن پیدا کنم.

وی صحبت‌های خود را این‌گونه دنبال کرد: حالا با حس خوبی به منچستر بازمی‌گردم، چون فرصت بازی در تیم ملی هلند پیدا کردم و به پیروزی هم رسیدیم و این از هر چیزی مهم‌تر است.

رونالدو کومان، سرمربی اورتون اخیراً در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی «فاکس اسپورتس» هلند گفته بود: «البته که دوست دارم ممفیس را در اورتون داشته باشم. به نظرم او بازیکن فوق‌العاده‌ای است و به لحاظ تکنیک فردی عالی است. دپای تنها نیاز به این دارد که بازی کند. او در اوایل حضورش در منچستریونایتد نشان داد که چه بازیکن خوبی است».

انتهای پیام/

تسنیم

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت