درباره ما

آمده ايم تا.... شايد بتوان گفت امروز رسانه هاي گروهي اصلي ترين مراكز تحقق آمريت اسلامي به معروف و تحذير مجموعه ها و مديريتها از منكرهاي اجتماعي هستند. منكر هنگامي كه بعد اجتماعي به خود مي گيرد، تأثيرگذاري كلان مي يابد و بنا بر مقتضاي عقل و شرع هر چه منكر تأثيرگذارتر، وجوب تحذير از آن اولي تر. اما آنچه در اين ميان از استلزامات حسن فاعلي در انجام اين فريضه كفايي به حساب می آید، استقلال رسانه از هرگونه وابستگي حزبي، جناحي و مالي است، امري كه در صورت عدم تحقق آن، رسانه را ناخودآگاه با خطر يكسويه نگري و ابزار تمايلات گروهها و لابي ها شدن مواجه مي سازد. توفيق رسانه در انجام امر و نهي البته نه از آن جهت است كه مانند حكم يك قاضي در مصدر صدور حكم، ضمانت اجرايي داشته باشد و همچنین نه از آن روي كه با وجدان تخلف و منكر توان عزل و نصب داشته باشد؛ بلكه كار ويژه اصلي رسانه را مي بايست در حوزه ارتباط وثيق آن با افكار و وجدان عمومي جستجو نمود. توجه عمومي در جامعه هنگامي كه به وجود فساد در مراكز سياسي و اقتصادي جلب شد، ديگر فرصتي براي كانونهاي فسادپرور جهت توجيه و فرار از بار سنگين قضاوت عمومي باقي نخواهد گذاشت. چشمان نگران "شخصيت ملي" از پيگيري اين مطالبه انصراف نخواهد داد، چرا كه وجود منكر در اين مجموعه ها را باور نموده است؛ رشوه نمي گيرد، چراكه قضاوتش متأثر از منافع مادي نيست؛ و توصيه نمي پذيرد، چراكه در قضاوت خود بي رحم است! بر همين اساس است كه وجود يك رسانه مستقل و متعهد بيش و پيش از هر ابزار عمومي مي تواند با نماياندن آنچه در نهانخانه هاي كانونهاي فسادزا مي گذرد، اولاً امنيت زايش و تكثير را از آنان سلب نمايد و ثانياً كانونهاي فسادپرور اقتصادي را در زايش قدرت سياسي عقيم بگذارد. اين موقعيت و فرصت ويژه البته از نگاهي ديگر مي تواند به يك تهديد جامع تبديل شود و آن هنگامي است كه رسانه آنچنان در انتقال اطلاعات و تحليل ها بي مبالات عمل كند كه از درهم آميختن اخبار دروغ و راست، ملغمه اي با طعم تلخ بي اعتمادي در كام مخاطب بنشاند. چه در اين حالت، رسانه با زاويه گرفتن از رسالت حقيقي، خود به منكري بزرگ تبديل می شود و در صورت تداوم اين روند، با پراكندن بذر بي اعتمادي در سطح جامعه، اثراتي بس مخربتر و پيچيده تر بر جاي خواهد نهاد. اما اكنون " سخن " آمده است تا با تلاش در جهت تخلق به صداقت و انصاف و صدالبته نهراسيدن از نعره هاي كانونهاي فساد و زياده خواهي، ايده و آرمان انقلابي ملت را در عرصه اطلاع رساني محقق كند و با كمك مؤثر به توزيع عادلانه اطلاعات مورد نياز براي تصميم گيري آگاهانه مردم، گامي به سوي عدالت رسانه اي بردارد تا چنين نباشد كه خبرهاي مورد نياز مردم در گردونه گران قيمت خبررساني ناعادلانه گم شود و كساني كه اميدوارانه در انتظار شنيدن و ديدن آثار تحول ناشي از حماسه 3 تير 84 هستند را محروم نمايد. و در اين راه تلاش ما اينست كه در باورمان خدا و حضور او و نقش اصلي او در همه امور همواره جايگاه محوري و بايسته خود را داشته باشد. انشاءالله. صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن زوار شماره تماس: 9930 161 0910 آدرس: نشانی: تبریز - پایینتر از چهارراه هفده شهریور - برج 39 - طبقه 5 مخاطبان سخن مي توانند انتقادات ، پيشنهادات و اخبار خود را در قسمت "ارتباط با ما" و info@sokhanpress.ir ارسال نمايند.

Close
»   اخبار کوتاه, برگزیده, فرهنگ و هنر, نمایش  »   فراخوان تخصصی مسابقه عکس تئاتر سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اعلام شد
24 آبان 1395 , ساعت 14:14
فراخوان تخصصی مسابقه عکس تئاتر سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اعلام شد

فراخوان تخصصی مسابقه عکس تئاتر سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اعلام شد

سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر پیرو فراخوان عمومی منتشر شده پیشین ، فراخوان تخصصی مسابقه عکس تئاتر را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، در این فراخوان تخصصی آمده است متقاضیان می‌توانند حداکثر پنج قطعه عکس از نمایشهای اجرا شده ( عمومی یا جشنواره‌ای) در فاصله زمانی اول آذر ماه 94 تا اول آذر ماه 95 را به دبیرخانه ارائه کنند.

آخرین مهلت ارسال آثار 17 آذر ماه سال جاری است. در ضمن نمایشگاه آثار برگزیده همزمان با جشنواره در بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود.

به اطلاع علاقه‌مندان و متقاضیان می‌رساند که متن کامل فراخوان در وب سایت جشنواره به آدرس www.fitf.theater.ir قابل دسترسی است.

سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با دبیری سعید اسدی از یکم تا دوازدهم بهمن ماه برگزار می شود.

شرایط (مقررات)جشنواره:
1- متقاضیان این بخش از جشنواره می بایست عکس های خود  (رنگی یا سیاه وسفید) از نمایش های اجرا شده (عمومی یا جشنواره ای) در فاصله زمانی اول آذر ماه 1394 تا اول آذر ماه 1395  را تا مهلت تعیین شده به دبیرخانه جشنواره ارائه کنند. هر متقاضی مجاز است حداکثر تا 5 عکس به دبیرخانه جشنواره ارائه کند.

2. متقاضیان می بایست فایل دیجیتال اثر را با فرمت jpg به ابعاد 45×30 سانتیمتر و رزولوشن dpi 300 بر روی لوح فشرده (cd) به دبیرخانه بخش مسابقه عکس سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر ارسال کنند.

3-درج نام و نام خانوادگی و شماره تماس متقاضی روی CD ضروری است.

4- شرکت آثار در مسابقه تنها با تکمیل و ارائه فرم مربوطه توسط متقاضی  انجام می پذیرد.

5- آثاری که حاصل بهره گیری از ابزارهای گرافیکی و نرم افزاری و حائز ویژگیهای ترکیبی است در فرآیند ارزیابی و داوری جشنواره قرار نمی‌گیرد.

6- ارسال آثار به منزله قبول شرایط و مقررات جشنواره از طرف عکاس است.

7-دبیرخانه جشنواره، نام درج شده در فرم تقاضای شرکت را صاحب اثر می‌داند، در صورتی که خلاف آن ثابت شود، از تمامی بخش های فرآیند داوری ،حضور در نمایشگاه و کتاب جشنواره حذف خواهد شد.

8-به  آثار راه یافته به بخش مسابقه مبلغ 1/500/000 ریال به عنوان حق التصویر  تعلق می گیرد.

9-جشنواره  با ذکر نام صاحب اثر ، مجاز به استفاده از عکس های  منتخب نهایی در قالب کتاب ، نمایشگاه و دیگر برنامه های فرهنگی است .

10-آثار برگزیده در قالب کتاب و به صورت یک مجموعه چاپ و منتشر خواهد شد.

11-به تمام شرکت کنندگانی که آثارشان به بخش مسابقه راه پیدا می کند کتاب نمایشگاه اهدا خواهد شد.

12.  برگزیدگان نهایی همزمان با برگزاری سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی ، اعلام و جوایز به ایشان اهدا خواهد شد.

هیئت داوران :
1-سیف الله صمدیان
2-رضا کیانیان
3-عباس کوثری

جوایز :
نفر اول : تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و مبلغ  20میلیون ریال جایزه نقدی
نفر دوم : لوح تقدیر و مبلغ15 میلیون ریال جایزه نقدی
نفر سوم: لوح تقدیر و مبلغ  12 میلیون ریال جایزه نقدی

نشانی دبیرخانه : خیابان انقلاب، خیابان خارک، خیابان استاد شهریار، خیابان هانری کربن، پلاک 18، طبقه سوم

تلفن : 66747976-021 ،   66748045-021    فکس : 66747976-021

انتهای پیام/

تسنیم

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • عصرانه خبری
  • یادداشت و مقاله

  • آخرین اخبار

  • طراحی سایت